Sondaż. PiS z dużą przewagą nad innymi. Partia rządząca zyskuje, podobnie jak KO

Prawo i Sprawiedliwość i jego koalicjanci w dalszym ciągu cieszą się najwyższym poparciem wśród polskich formacji politycznych. Z najnowszego sondażu wynika, że głos na Zjednoczoną Prawicę oddałoby 41 proc. badanych.

W sondażu przeprowadzonym przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, badanym zadano pytanie: "Na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?". 41 proc. respondentów odpowiedziało, że popiera Zjednoczoną Prawicę (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie), 27 proc. zadeklarowało oddanie głosu na Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), a 12 proc., że swój głos oddałoby na Lewicę (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Partia Razem). Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie formacje - Koalicja Polska (PSL, Kukiz'15) oraz Konfederacja (KORWiN i Ruch Narodowy) - obie z poparciem na poziomie 7 proc.

>>> Szydło szefową kampanii Dudy? Brejza: Powodzenia

Zobacz wideo

Sondaż. PiS i KO zyskują, reszta ugrupowań bez zmian

Podobny sondaż przeprowadzono w październiku. W porównaniu do niego, Zjednoczona Prawica i Koalicja Obywatelska zyskały po jednym punkcie procentowym. Poparcie dla pozostałych ugrupowań nie zmieniło się.

Kantar oszacował też, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w grudniu, frekwencja wyniosłaby 59 proc. (przypomnijmy, że w październikowych wyborach wyniosła ona 61,74 proc.).

Sondaż telefoniczny został zrealizowany w dniach 17-18 grudnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób powyżej 18 lat. 

Więcej o: