Sondaż. PiS z dużą przewagą nad innymi. Partia rządząca zyskuje, podobnie jak KO

Prawo i Sprawiedliwość i jego koalicjanci w dalszym ciągu cieszą się najwyższym poparciem wśród polskich formacji politycznych. Z najnowszego sondażu wynika, że głos na Zjednoczoną Prawicę oddałoby 41 proc. badanych.

W sondażu przeprowadzonym przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, badanym zadano pytanie: "Na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?". 41 proc. respondentów odpowiedziało, że popiera Zjednoczoną Prawicę (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie), 27 proc. zadeklarowało oddanie głosu na Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), a 12 proc., że swój głos oddałoby na Lewicę (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Partia Razem). Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie formacje - Koalicja Polska (PSL, Kukiz'15) oraz Konfederacja (KORWiN i Ruch Narodowy) - obie z poparciem na poziomie 7 proc.

>>> Szydło szefową kampanii Dudy? Brejza: Powodzenia

Zobacz wideo

Sondaż. PiS i KO zyskują, reszta ugrupowań bez zmian

Podobny sondaż przeprowadzono w październiku. W porównaniu do niego, Zjednoczona Prawica i Koalicja Obywatelska zyskały po jednym punkcie procentowym. Poparcie dla pozostałych ugrupowań nie zmieniło się.

Kantar oszacował też, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w grudniu, frekwencja wyniosłaby 59 proc. (przypomnijmy, że w październikowych wyborach wyniosła ona 61,74 proc.).

Sondaż telefoniczny został zrealizowany w dniach 17-18 grudnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób powyżej 18 lat. 

Więcej o:
Komentarze (205)
Sondaż. PiS z dużą przewagą nad innymi partiami. Zyskuje głosy, podobnie jak KO
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 68 razy 50

  Niewiele osób opuszcza sekty. Wymaga to głębokiej autorefleksji i przyznania przed sobą, że zmarnowało się lata życia. Psychika się broni. Nie było zamachu smoleńskiego? Głupio było pluć na Tuska. W wycince Białowieży nie chodziło o kornika, a o kradzież drewna? Głupio było pluć na ekologów. Pisowski szef KNF domagał się łapówki? Głupio było pluć na bankierów. I tak dalej...

 • wernyh

  Oceniono 66 razy 32

  41% za Rosją? No to może niech się tam po prostu przeprowadzą? Choć groszem nie śmierdzę, to chętnie dołożę się do biletu - w jedną stronę!

 • gerardpolak2

  Oceniono 31 razy 21

  czyli idiotów w Polsce jest tylko 41 %..... dalej dużo ale mino wszystko mniej niż połowa... he he he

 • fakduck

  Oceniono 24 razy 16

  Jak najgorsi kryminaliści, głosujący na dojną zmianę. Teraz już idą w zaparte.

 • robertczajka

  Oceniono 24 razy 14

  41% wysłać trzeba pilnie z powrotem do szkoły podstawowej !!!:((( Wystarczy WIEDZA z WOS na tym poziomie żeby zrozumieć co się naprawdę dzieje złego w Polsce!!!

 • elak2013

  Oceniono 33 razy 13

  Duda, niestety wygra te wybory. Najeździ się po małomiasteczkowej Polsce, odwiedzi wszystkie wsie i ma wygraną w kieszeni.Nie ma opozycji.Nie ma mocnego przeciwnika.Duda wie już,że w miastach jest lekceważony,ale Polska to mniej miasta,więcej miasteczka i wsie. Bardzo to przykre, bo człowiek nie nadaje się, aby być prezydentem wszystkich Polaków, ale teraz już jest tylko efekt motyla, wszystko idzie źle...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX