Politycy PiS "królowali" w TVP Info w wyborczym miesiącu. Telewizja podała oficjalne wyliczenia

Niemal 28 godzin - tyle łącznie trwały w październiku w TVP Info wypowiedzi polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością. To właśnie w tym miesiącu odbyły się wybory parlamentarne. Kandydaci związani z Koalicją Obywatelską pojawiali się na antenie stacji znacznie rzadziej.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości w październiku - miesiącu wyborczym - pojawiali się w TVP Info przez 27 godzin i 53 minuty. Tak wynika z oficjalnych wyliczeń opublikowanych przez Telewizję Polską. Tym samym Komitet Wyborczy PiS znalazł się na pierwszym miejscu pod względem ilości czasu antenowego. Wzięto pod uwagę nie tylko parlamentarzystów partii, ale również m.in. członków rządu lub przedstawicieli Kancelarii Prezydenta i Kancelarii Premiera.

embed

Na drugim miejscu uplasował się Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska, której działacze wypowiadali się w TVP Info przez ponad 6 godzin. Trzecia lokata przypadła Komitetowi Wyborczemu PSL - 3 godziny i 44 minuty.

Zobacz także: Adam Szłapka o Jacku Kurskim. "Uważam, że jest propagandystą"

Zobacz wideo

Z danych nie wynika, jak kształtowały się statystyki w okresie 1-11 października (tuż przed ciszą wyborczą przed wyborami parlamentarnymi). Telewizja Polska zawsze publikuje dane zbiorcze, za cały miesiąc, bez podziału na poszczególne dni.

Więcej o: