Jarosław Kaczyński złożył oświadczenie majątkowe. Prezes PiS ma kredyt i 1/3 domu

Na stronie internetowej Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów nowej kadencji. Wśród dokumentów jest m.in. oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. Co posiada prezes Prawa i Sprawiedliwości?
Zobacz wideo

Na stronie internetowej Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów, które muszą oni złożyć na początku kadencji. Jarosław Kaczyński złożył taki dokument 8 listopada. Wynika z niego, że ma prawie 83 tysiące złotych oszczędności i nie posiada żadnych papierów wartościowych. Jest także współwłaścicielem 1/3 domu o powierzchni ok. 150 metrów kwadratowych. Prezes PiS wycenił jego wartość na ok. 1500 tys. złotych.

Zeznanie podatkowe Jarosława KaczyńskiegoZeznanie podatkowe Jarosława Kaczyńskiego Fot. sejm.gov.pl

Prezes PiS zaciągnął kredyt "na opiekę nad chorą mamą"

Jarosław Kaczyński oświadczył, że jego uposażenie posła wyniosło 110 898,20 zł, zaś dieta parlamentarna - 30 062, 40 zł. W rubryce "Emerytura ZUS" wpisano kwotę 79 483,56 zł. Prezes PiS ma także kredyt. Do spłaty pozostało mu ok. 109 tysięcy złotych. Gwarancją zabezpieczenia hipotecznego jest jego dom. Jako powód zaciągnięcia kredytu podano "opiekę nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem". 

Zeznanie podatkowe Jarosława KaczyńskiegoZeznanie podatkowe Jarosława Kaczyńskiego Fot. sejm.gov.pl

Oświadczenie majątkowe Jarosława KaczyńskiegoOświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego Fot. sejm.gov.pl

Jarosław Kaczyński posiadał pełnomocnictwo do reprezentowania spółki Srebrna

Polityk Prawa i Sprawiedliwości odnotował w swoim oświadczeniu majątkowym związki ze spółką Srebrna.

"Posiadałem jednorazowo pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji "Instytut Lecha Kaczyńskiego" oraz pozostałych wspólników w nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna sp. z. o. o. oraz wykonywania prawa głosu z wszystkich przysługujących wspólnikom udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Posiedzenie to odbyło się, pełnomocnictwo zostało odwołane" - czytamy w dokumencie.

Zeznanie podatkowe Jarosława KaczyńskiegoZeznanie podatkowe Jarosława Kaczyńskiego Fot. sejm.gov.pl

Jaki majątek zgromadzili inni posłowie? Z oświadczeń majątkowych polityków wynika m.in. że najbogatszym posłem jest Janusz Korwin-Mikke

Więcej o: