Wicemarszałek Piotr Zgorzelski w Gazeta.pl: Protesty w obronie sądów są PiS-owi na rękę

- Chodzenie i wykrzykiwanie "Wolne sądy", zrobienie sobie selfie i uznanie tego za spełnienie obowiązku obywatelskiego to za mało. Trzeba podjąć inicjatywę w parlamencie - mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski odniósł się do środowych protestów w sprawie nowelizacji ustaw o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym. Projekt PiS, nazywany w mediach często "ustawą kagańcową", zakłada możliwość dyscyplinowania sędziów.  Zdaniem Piotra Zgorzelskiego, to "odciągnięcie uwagi opinii publicznej od niewygodnej sprawy prezesa NIK Mariana Banasia", który mimo wątpliwości dotyczących jego oświadczeń majątkowych nie zdecydował się na dymisję.

- Protesty są na rękę Prawu i Sprawiedliwości, były w planie politycznym PiS-u. PiS zdawał sobie sprawę, że ludzie wyjdą na ulice, że przestanie się mówić o Banasiu. Musieli wyjść z impasu - mówił wicemarszałek Sejmu w rozmowie z Jackiem Gądkiem.

- Chodzenie i wykrzykiwanie "Wolne sądy", zrobienie sobie selfie i uznanie tego za spełnienie obowiązku obywatelskiego to za mało. Trzeba podjąć inicjatywę w parlamencie - dodał Piotr Zgorzelski.  Politycy klubu Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz15 proponują zorganizowanie okrągłego stołu, podczas którego miałoby dojść do spotkania i rozmowy środowisk sędziowskich, strony rządowej i uniwersyteckich wykładowców prawa.

Więcej o:
Komentarze (29)
Wicemarszałek Piotr Zgorzelski w Gazeta.pl: Protesty w obronie sądów są PiS-owi na rękę
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 21 razy 11

  Zobaczysz Piotruś okrągły stół z PiS-em w sprawie sądownictwa jak świnia niebo.
  Już nie mówiąc o tym, że z bolszewikami się nie negocjuje.

 • hippolitt.kwass

  Oceniono 6 razy 6

  No to pan podejmie inicjatywę. Przecież Kowalski tego nie zrobi

 • mesik50

  Oceniono 16 razy 6

  Panie Piotrze. pis nigdy nie wywołuje kolejnego szoku bez potrzeby. I zgodzę się, że oddala banasia, ale sądy są potrzebne pisowi po to, żeby między innymi banasia dopaść.

 • wojtant

  Oceniono 15 razy 5

  A dzisiaj w P(i)Sich wiadomościach PR1 mówili, że oprócz Wa-wy demonstracje odbyły się jeszcze w kilku innych miastach. Oj nieładnie nieładnie tak łżeć w żywe oczy. A fe P(i)Si PR1.

 • optymistaa43

  Oceniono 7 razy 3

  Panie Zgorzelski,wy politycy potrzebujecie Naszych protestow jak ryby wody i przestan Pan Nas zniechecac do tego.Naczelne wrcholstwo ,Prezydent,Premier tego wlasnie obawiaja sie najbardziej.WARCHOL,osobnik ktory dziala na szkode Panstwa.Mamy doskonaly przyklad warcholstwa z czasow TARGOWICY i ROZBIOROW gdzie WARCHOLSTWO, za namowa Carycy ,dla utrzymania wladzy obalilo Konstytucje i oddalo sie pod jej opieke.W obecnej sytuacji,kiedy ta nowa Targowica kieruje obcokrajowiec,ktory wykorzystuje naszych warcholow, zydkaczynski, mozna sie spodziewac ze odda Polske innej nacji.Putin spokojnie czeka.Tak ze Panie Zgorzelski. protesty moga to WARCHOLSTWO utemperowac a wy politycy bedziecie mieli argumenty.Wklada Pan szprychy w kola opozycji,.Tylko razem z Narodem Wy politycy mozecie to warcholstwo PiSowskie powstrzymac.Dlatego Wy walczcie w Sejmie i Senacie a nasza walka bedzie polegala na protestach.Narazie na protestach pokojowych.

 • fangrata

  Oceniono 7 razy 3

  Jaki okrągły stół? O łamaniu istniejącego prawa. Są wyroki TSUE i SN, które trzeba wykonać. Sami w referendach akcesyjnych zgodziliśmy się na obowiązywanie takiego ustroju prawnego. Jeśli zaczniemy dyskutować o tym których przepisów będziemy przestrzegać a których nie to będzie anarchia. PISS ma większość parlamentarną dzięki ordynacji, a nie dzięki większościowemu poparciu. Większość głosów była oddana na partie inne niż PISS. PISS nie ma mandatu do zmiany ustroju państwa. .

 • cy.nick

  Oceniono 5 razy 3

  Wcześniej nr_5 napisał dosłownie to samo, co pomyślałem.
  Ale ja widzę inny plus tej afery. Przewodniej Sile Narodu zaczyna brakować tematów (afer) do przykrycia. Już nie mogą szukać u opozycji, ale znajdują - bez trudu zresztą - u siebie i chłodno kalkulują ryzyko i szanse.
  Towarzysze! nie krępujcie się ! Alleluja i do przodu !

 • tempa-dzida2

  Oceniono 9 razy 3

  PIS-owi jest wszystko "na rękę".
  BO WSZYSTKO I WSZYSTKICH MAJĄ GDZIEŚ !!!!!!!
  POWTARZAM WSZYSTKO !!!!!! SUWERENA TEŻ !!!! I KOŚCIÓŁ I RYDZYKA TEŻ !!!
  Póki co, muszą liczyć na ich poparcie, ale to tylko do czasu. Do czasu aż rozwalą sądy i niezależne media. No może jeszcze Konstytucję. Ale nie koniecznie ...
  WTEDY JUŻ CAŁKIEM WYPNĄ SIĘ NA WSZYSTKICH !!!!!!!!

 • jerzykkur38

  Oceniono 2 razy 2

  Wstyd ,panie Zgorzelski.Protest uliczny jest jedyną możliwością dla Polaków,którzy przeciwstawiają się zdziczeniu władzy PIS,autorytaryzmowi i za chwilę dyktaturze Jarosława Pierwszego Wielkiego.Nie wolno dopuścić do całkowitej obojętności Obywateli,którzy zachowują się jak stado niekumatych baranów,jak bezwolna magma,kiedy Przenajświętsza Rzczpospolita znalazła się w bardzo trudnym momencie i za chwilę możemy zostać wykluczeni ze struktur UE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX