Donald Tusk o rządach PiS. "Jeżeli będziemy szli tropem Kaczyńskiego, nikt nie będzie po nas płakał"

- Jesteśmy dość pasywni. Nas pod sądami będzie dziś o dziesięć razy za mało, aby ktoś nas na poważnie potraktował - powiedział w Gdańsku Donald Tusk. Były przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził, że jeżeli Polska będzie szła "tropem Kaczyńskiego", to nikt w Europie "nie będzie po niej płakał".

W środę w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyło się spotkanie z Donaldem Tuskiem w związku z premierą jego książki "Szczerze". Były premier został zapytany o to, czy boi się Jarosława Kaczyńskiego.

Czego tu się bać? Przyjrzycie się mu z bliska. To, co złe, dzieje się w ludzkich głowach i sercach. Jesteśmy dość pasywni. Nas pod sądami będzie dziś o dziesięć razy za mało, aby ktoś nas na poważnie potraktował

- powiedział Donald Tusk. Stwierdził, że w Polsce problemem nie jest PiS, a "ci, którym zepsuł się mechanizm w głowie i sercu". Zaznaczył, że cechami Polaków są apatia, rozpacz, zanik walecznej energii i ucieczka.

Donald Tusk: Są tacy, którzy z ulgą się z nami pożegnają

W Europie nikt nikogo nie wyrzuca, tylko pewne rzeczy dzieją się w sposób niezauważalny. Polska od wielu miesięcy konsekwentnie wychodzi z UE. Od czasu pierwszego ataku na sądy oczywistym było, że Polska obiera kurs opuszczenia Unii, odpuszczając pewne wspólne wartości

- powiedział były przewodniczący Rady Europejskiej. Stwierdził, że jeżeli Polska będzie szła "tropem wyznaczonym przez Kaczyńskiego i PiS", to nikt w Europie "nie będzie po niej płakał".

Są tacy, którzy z ulgą się z nami pożegnają

- dodał. Podkreślił, że obecnie rozmawia się z Polską "językiem specjalnej troski". Zaznaczył, że dla Europy ważne jest, aby Polacy wychodzili na ulice i pokazywali swój sprzeciw.

>>> Protasiewicz: Pierwszym krokiem syntezy PO-PSL byłby wspólny kandydat na prezydenta. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (178)
Donald Tusk o rządach PiS. "Jeżeli będziemy szli tropem Kaczyńskiego, nikt nie będzie po nas płakał"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 40

  Samo życie. Z rozpuszczonym bachorem inne dzieciaki nie chcą się bawić. Wali łopatką po nogach, sypie piaskiem po oczach i nie używa chusteczki. No to wypad z placu zabaw. Szkoda tylko, że wszystkich nas wykopią. Nawet gdy się bachora w końcu spacyfikuje to i tak zostaniemy samotni pod ogrodzeniem zaglądając przez szparki jakie to fajne zabawki za tym unijnym płotem są dla nas niedostępne.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 28 razy 26

  PiS to zdrajcy i agenci Kremla, wyraźnie działają przeciwko Polsce i Polakom, usiłując na powrót wrzucić nas w kajdany bolszewików z Moskwy. Ile trzeba jeszcze wam ludzie? Co musi się stać, żebyście skumali, że możecie zapomnieć o kolejnym VW TDi i zarobkowaniem na Zachodzie? Skończą się zakupy w ciepłych marketach i wjeżdżanie pełnymi koszykami do bagażnika VW TDi. . PiS dąży do dyktatury opartej o wzory Hitlera i Stalina. Dziś sędziowie - jutro kuxwa wy jxbane pisowskie pajace! Dostaniecie ruskie rowery, onuce i zgniłą kapuchę do żarcia. Zgwałcą wasze żony i matki, a dzieci ubiorą w mundurki pionierów, ktore po praniu mózgu sprzedadzą was za ruski medal z aluminium. A jak ktoś zaprotestuje, to dożywotni zapie...w łagrach na Syberii z wszami, kiłą i 40 stopniowym mrozem.

 • sebastianmajewski

  Oceniono 27 razy 23

  Fanatyczne głupki jednoczące się pod szyldem Pis,doprowadzą na sdo katastrofy,tak jak ich poprzednicy sprawili,że przez 123 lata nie mieliśmy państwa!!! Ludzie obudźcie się!!!!

 • hipo krater

  Oceniono 40 razy 22

  Polska ze względu na położenie na tylko 2 wyjścia być z Unią lub z Rosją. Idziemy w kierunku Rosji i nie wiemy co czynimy.

 • elenem

  Oceniono 25 razy 19

  Ma pan rację, tyle że z Polakami coś dziwnego się stało, bo jakaś część społeczeństwa nie potrafi logicznie myśleć.
  Przypuszczam że to skutek prania mózgów przez Kościół.
  A reszta ... jeśli będzie nadal bierna to ich dzieci będą płakać nad Polską albo uciekać poza Polskę.

 • zenekciec

  Oceniono 24 razy 18

  Poprawil mi sie humor jak zobaczylem ile pisiorstwa czyta GW .

 • ochujek

  Oceniono 17 razy 13

  Ciemne masy sterowane radiem. Rządzący na kolanach u Rydzyka - tak wygląda Polska w XXI wieku.

 • rozterka47

  Oceniono 17 razy 13

  Tusk ma rację .

 • optymistaa43

  Oceniono 14 razy 12

  O warcholach wiemy wszystko,kto to jesz w obecnych czasach?.Warchol,polityk godzacy w podstawowe prawa Panstwa,godzi w Konstytucje i lekcewazy troj podzial wladzy.Takimi warcholami byli Targowiczanie idacy na pasku kosciola katolickiego szkodzacy Polsce.Obecny warchol jakimi jest Duda,MorawieCKA , reszta Rzadu i zbrodniczy wzgledem (TARGOWICA-ROZBIORY ) Narodu Polskiego kosciol katolicki, dzialaja na szkode Panstwa i nie ma na co czekac,warcholow nalezy pozbawic wladzy a kosciol katolski wyslac do watykanu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX