Jarosław Kaczyński po operacji kolana pracuje z domu. Politycy pielgrzymują na Żoliborz

Operacja Jarosława Kaczyńskiego nie oznacza, że w PiS panuje bezkrólewie. Prezes - jak informuje jego kuzyn - wciąż pracuje, tylko z domu. Fotoreporterzy uchwycili na zdjęciach m.in. premiera, który wizytytował na Żoliborzu.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na początku grudnia trafił do szpitala w Otwocku pod Warszawą, by przejść zaplanowaną wcześniej operację. Przeszedł tam zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego.

We wtorek 10 grudnia "Super Express" opisał, że Kaczyński jest już w domu, a do pomocy "ma cały sztab ludzi". "W tym opiekunkę, która odciąża go w codziennych sprawach w domu" - opisywał wówczas dziennik.

Siedziba partii przeniesiona na Żoliborz

Po ponad tygodniu prezes wciąż jest w domu, ale - jak informuje kuzyn Kaczyńskiego - nie odpoczywa. Prace partii przeniesiono więc tymczasowo z Nowogrodzkiej, gdzie znajduje się siedziba PiS, na Żoliborz, gdzie mieszka prezes. 

Wszystko jest w porządku. Prezes już jest w pracy, ale nie na Nowogrodzkiej, ale pracuje cały czas z domu. Trzymam kciuki za jego szybki powrót na Nowogrodzką i za jego zdrowie

- powiedział Jan Maria Tomaszewski w rozmowie z tabloidem

"Super Express" opublikował też zdjęcia polityków pielgrzymujących na Żoliborz. Z fotografii dowiadujemy się, że dwukrotnie stawiał się premier Mateusz Morawiecki, a raz przyjechał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Cezary Tomczyk: Jarosław Kaczyński jest paradyktatorem

Zobacz wideo
Więcej o: