Komisja ds. pedofilii powstała tylko w teorii. Nie ma kandydatów na jej członków

Państwowa komisja do spraw pedofili istnieje tylko w teorii. Według ustaleń RMF FM, żadna z instytucji, które mają wyznaczyć od niej swoich przedstawicieli, nie wskazała kandydatów.

Pomysł powołania komisji ds. pedofilii był odpowiedzią rządu na dyskusję, która toczyła się po filmie "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich. Zgodnie z wrześniową ustawą o jej powołaniu komisja ma być siedmioosobowa: jej członkowie mają być wybierani przez Sejm, Senat, prezydenta, szefa rządu i Rzecznika Praw Dziecka.

Komisja istnieje tylko na papierze

Według RMF FM, jedynie Rzecznik Praw Dziecka wykonał jakiekolwiek przygotowania. Ani Sejm, ani Senat nie wykonał żadnych kroków. Kancelaria Prezydenta i Kancelaria Premiera czekają na działania Sejmu.

Państwowa Komisja ds. pedofilii ma zajmować się badaniem przypadków pedofilii, wydawać postanowienia o wpisie do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, a także kierować zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

>>> Zobacz jakie pomysły na walkę z pedofilią ma partia rządząca:

Zobacz wideo

Według wyliczeń "Rzeczpospolitej", jej budżet ma wynosić blisko 12 milionów złotych. Na jej potrzeby powstanie także nowy urząd. Same wynagrodzenia to około 4,5 miliona złotych, na dodatki motywacyjne milion, a dochodzą do tego jeszcze takie wydatki jak urządzenie biur.

Zastrzeżenia prawne co do pomysłu PiS zgłosiło Biuro Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Według SN, komisja może łamać standardy ochrony praw człowieka. Ponadto projekt ustawy o powołaniu komisji nie gwarantuje, że zasiądą w niej osoby o wystarczających kompetencjach.

Więcej o:
Komentarze (47)
Komisja ds. pedofilii powstała tylko w teorii. Nie ma kandydatów na jej członków
Zaloguj się
 • bosman64

  Oceniono 21 razy 17

  Prostytuty I Sutenery będę ścigać czarnych pedofili tak jak świnie fruwać czy konie śpiewać w operze. Dawno sie tak nie ubawiłem. Na co wy liczycie naiwny narodzie?

 • antekpociecha

  Oceniono 16 razy 14

  Zaraz po filmie o ukrywanych pedofilach w kościele takie były wypowiedzi od dziennikarzy poprzez polityków wszystkich opcji po szefów kk jakie bulwersujące i wstrząsające i ze zaraz trzeba z tym zrobić porządek i co? I nic cisza tak jak z wszystkimi aferami katoprawicowymi.

 • def11

  Oceniono 16 razy 14

  Było do przewidzenia bo to tylko propaganda ..

  p.s. choć może podkomisja smoleńska Macierewicza mogłaby robić, wybuch już ustalili, na wszystkim się znają i tani są :)

 • arreis65

  Oceniono 14 razy 12

  państwowa czyli pissofska - nikt normalny nie chce się taplać w pissofsko-katolickim gooownie !!!!

 • serenita123

  Oceniono 15 razy 11

  skoro Polską rządzi pedofil, to o co kaman?

 • polakadam

  Oceniono 13 razy 11

  Wystarczy że prokuratorzy będą uczciwie ścigać pedofilów i osoby które je kryją. Dotyczy to zwłaszcza kościoła. I sprawdzić czy w prokuraturze nie pracują komuchy pokroju piotrowicza.

 • pollako

  Oceniono 12 razy 10

  Nie ma komisji od pedofilów bo prezydent, premier, rząd, sejm, senat i naród RP pozwalają na molestowanie i gwałcenie polskich dzieci
  Kapłani gwałcą dzieci i będą gwałcić bo są bezkarni polska to dla nich raj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX