Karczewski krytykuje obecnego Marszałka Senatu. "Niezwykle upartyjniona kancelaria i działalność"

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski twierdzi, że marszałek Tomasz Grodzki nie wypełnia swoich zapowiedzi dotyczących działań Senatu. W radiowej Jedynce zarzucił obecnemu marszałkowi upolitycznienie izby.

W opinii Stanisława Karczewskiego, zapowiedzi marszałka Tomasza Grodzkiego z jego wystąpienie telewizyjnego "właściwie nie są realizowane" - Jest w tej chwili silna działalność polityczna, niezwykle upartyjniona kancelaria, niezwykle upartyjniona działalność - przekonywał polityk PiS.

- Przez cały miesiąc milczałem, nic nie mówiłem, bo obserwowałem i czekałem, w jaki sposób będzie funkcjonował pan marszałek Tomasz Grodzki, jakich będzie używał słów. Tego typu epitetowanie, również i mnie epitetował, jest dla mnie zupełnie obce. Liczyłem na wysoki poziom, kulturę polityczną, kulturę osobistą również, profesora, lekarza, który powinien wykazywać się empatią  - mówił Karczewsk cytowany przez 300polityka.pl

Tomasz Grodzki został wybrany na marszałka Senatu 12 listopada. W Senacie PiS ma najwięcej mandatów, ale stracił większość na rzecz ugrupowań opozycyjnych - głównie Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz wideo

Karczewski: Zwykli Polacy dopingują zmiany w sądownictwie

Wicemarszałek Senatu powiedział również, że Polacy chcą zmian w sądownictwie. Jak podkreślił Karczewski - Prawo i Sprawiedliwość czuje poparcie Polaków w tej sprawie:

- Rozmawiając ze zwykłymi ludźmi, ze zwykłymi Polakami, słyszę ciągle - róbcie - mamy i czujemy to wsparcie Polaków, którzy czekają, dopingują nas i wręcz proszą o kontynuowanie zmian w sądownictwie i systemie sprawiedliwości - zaznaczył..

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w miniony czwartek projekt ustawy, która ma powstrzymywać sędziów przed podważaniem orzeczeń sędziów wskazanych przez nową KRS. Zdaniem ministerstwa sprawiedliwości, poselski projekt ustawy "w żadnym przypadku nie ogranicza niezawisłości sędziów".

Więcej o:
Komentarze (459)
Karczewski krytykuje obecnego Marszałka Senatu. "Niezwykle upartyjniona kancelaria i działalność"
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 215 razy 209

  Panie Karczewski, powinni Pana postawić w gablocie w gablocie w Sevres jako wzorzec hipokryzji…

 • krynolinka

  Oceniono 159 razy 157

  Stasiu nadal w stresie pourazowym w związku z utratą limuzyny i zamieszkania w trzech pokoikach. Szefową kancelarii sejmu jest była radna PiS-u..Przechodziła z CV Wiejską?

 • def11

  Oceniono 127 razy 127

  :)) powiedział niezależny, bezpartyjny, niepodległy szeregowemu posłowi, obiektywny, praworządny, długo by wymieniać i o !, dla idei pracujący były marszałek Karczewski

  p.s. jest jajcarz :)

 • marywil2012

  Oceniono 104 razy 102

  karczewski, spokojnie spokojnie. nie macie się czego obawiać. W upolitycznianiu wszystkiego jesteście niekwestionowanymi liderami. Życzyłbym sobie z całego serca, aby Grodzki wreszcie upolitycznił senat. Jest politykiem i od tego jest marszałkiem aby bronić Polaków (większości) przed rządzącą mniejszością. Bo PiS wybrało mniej ludzi niż głosowało na opozycję.

 • def11

  Oceniono 101 razy 97

  Karczewski odpowiedzialny za zrobienie z Senatu partyjnej politycznej maszynki do głosowania i nocnego przepychania ustaw.
  Oczywiście za darmo tego nie zrobił, dla idei zrobił :)

 • marymania

  Oceniono 82 razy 80

  Zakłamana PiSdecka morda. Przypominam, że słowo morda nie jest obraźliwe. :)

 • fakiba

  Oceniono 72 razy 70

  Boisz się audytu który zażądził twój następca ?

 • ktos2014

  Oceniono 72 razy 70

  panie karczewski pan był takim działaczem partyjnym i tak pan upolitycznił senat jak nikt do tej pory 0 bezmózgie wykonywanie poleceń z nowogrodzkiej to pana cel

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX