Karczewski krytykuje obecnego Marszałka Senatu. "Niezwykle upartyjniona kancelaria i działalność"

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski twierdzi, że marszałek Tomasz Grodzki nie wypełnia swoich zapowiedzi dotyczących działań Senatu. W radiowej Jedynce zarzucił obecnemu marszałkowi upolitycznienie izby.

W opinii Stanisława Karczewskiego, zapowiedzi marszałka Tomasza Grodzkiego z jego wystąpienie telewizyjnego "właściwie nie są realizowane" - Jest w tej chwili silna działalność polityczna, niezwykle upartyjniona kancelaria, niezwykle upartyjniona działalność - przekonywał polityk PiS.

- Przez cały miesiąc milczałem, nic nie mówiłem, bo obserwowałem i czekałem, w jaki sposób będzie funkcjonował pan marszałek Tomasz Grodzki, jakich będzie używał słów. Tego typu epitetowanie, również i mnie epitetował, jest dla mnie zupełnie obce. Liczyłem na wysoki poziom, kulturę polityczną, kulturę osobistą również, profesora, lekarza, który powinien wykazywać się empatią  - mówił Karczewsk cytowany przez 300polityka.pl

Tomasz Grodzki został wybrany na marszałka Senatu 12 listopada. W Senacie PiS ma najwięcej mandatów, ale stracił większość na rzecz ugrupowań opozycyjnych - głównie Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz wideo

Karczewski: Zwykli Polacy dopingują zmiany w sądownictwie

Wicemarszałek Senatu powiedział również, że Polacy chcą zmian w sądownictwie. Jak podkreślił Karczewski - Prawo i Sprawiedliwość czuje poparcie Polaków w tej sprawie:

- Rozmawiając ze zwykłymi ludźmi, ze zwykłymi Polakami, słyszę ciągle - róbcie - mamy i czujemy to wsparcie Polaków, którzy czekają, dopingują nas i wręcz proszą o kontynuowanie zmian w sądownictwie i systemie sprawiedliwości - zaznaczył..

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w miniony czwartek projekt ustawy, która ma powstrzymywać sędziów przed podważaniem orzeczeń sędziów wskazanych przez nową KRS. Zdaniem ministerstwa sprawiedliwości, poselski projekt ustawy "w żadnym przypadku nie ogranicza niezawisłości sędziów".

Więcej o: