Córka Jolanty Brzeskiej o spotkaniu Dudy ze Śpiewakiem: Jakoś, cholera, dla mnie czasu nie znalazł

Córka zamordowanej działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej odniosła się do spotkania Jana Śpiewaka Andrzejem Dudą. Prezydent rozważa ułaskawienie aktywisty, który został skazany na karę grzywny za pomówienie mecenas Ćwiąkalskiej-Górnikowskiej. - Jakoś, cholera, dla mnie Andrzej Duda czasu nie znalazł - powiedziała, dodając, że jest prawdziwą ofiarą reprywatyzacji.

Magdalena Brzeska odniosła się do sprawy Jana Śpiewaka, który został skazany na grzywnę w procesie o zniesławienie mecenas Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej za zarzucenie jej udziału w aferze reprywatyzacyjnej i "przejęcie" jednej z kamienic na warszawskiej Ochocie. Brzeska to córka działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej, która została zamordowana w marcu 2011 roku (jej spalone ciało znaleziono w Lesie Kabackim), a za jej śmierć nikt dotychczas nie odpowiedział.

 Córka Brzeskiej o spotkaniu ze Śpiewakiem: Czym jest głupie 15 tys. zł, które ma zapłacić?

Jan Śpiewak - skazany na grzywnę i nawiązkę w łącznej kwocie 15 tys. złotych - jest już po rozmowie z Andrzejem Dudą. Będzie się ubiegał o ułaskawienie - z nieoficjalnych informacji wynika, że prezydent ma się przychylić do jego wniosku. Córka Brzeskiej we wpisie na Twitterze zwróciła uwagę, że z nią prezydent nigdy się nie spotkał. "Jakoś, cholera, Andrzej Duda nie znalazł czasu dla mnie, córki Jolanty Brzeskiej... Coś widzę, że są inne 'ofiary' reprywatyzacji. Albo takie z siebie robią" - napisała.

W rozmowie z Interią doprecyzowała, że jej zdaniem Śpiewak "powinien się pojawiać w polityce, ale nie kosztem ofiar afery reprywatyzacyjnej". 

Mnie nie interesuje frakcja polityczna. Ułaskawią Śpiewaka, no i dobrze. Tylko co z odszkodowaniami dla lokatorów? Co ze sprawami, które pozostają nierozwiązane? Czym jest głupie 15 tys. zł, które ma zapłacić Śpiewak?

- powiedziała Brzeska.

Śpiewak faktycznie nagłaśnia sprawy o reprywatyzację, ale nie można nikogo pomawiać, bo to uderza w naszą wiarygodność 

- dodała w rozmowie z portalem.

"Na dzień dzisiejszy nikt nie ma szans na pokonanie Dudy". Chwedoruk ocenia szanse kandydatów:

Zobacz wideo
Więcej o: