PKW odrzuciła sprawozdanie partii Jarosława Gowina. Komitet Porozumienia otrzymał "korzyść majątkową"

Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) odrzuciła sprawozdanie Porozumienia wicepremiera Jarosława Gowina. Popełniony przez ugrupowanie błąd nie będzie jednak skutkował utratą subwencji, bo tę pobiera Prawo i Sprawiedliwość.

Sprawozdanie Porozumienia Jarosława Gowina za 2018 rok nie zyskało akceptacji PKW. Ustaliła ona, że komitet wyborczy partii wicepremiera otrzymał "korzyść majątkową o charakterze niepieniężnym" w wysokości 233,18 zł. Korzyść tę miała przekazać komitetowi wyborczemu sama partia Porozumienie. Chodzi o korzystanie z mediów w lokalu udostępnionym na siedzibę komitetu.

>>> Kowal: Gowin zorientował się, że od PiS-u ucieka klasa średnia

Zobacz wideo

Z punktu widzenia PKW nie ma znaczenia, że kwota, której dotyczy błąd, jest niewielka - uznała, że przesłanki do odrzucenia sprawozdania są bezwzględne. Ten i inne drobne błędy, jakie popełniło Porozumienie nie spowodują jednak, że partia Jarosława Gowina straci subwencję, bo jej nie pobiera. Otrzymuje ją Prawo i Sprawiedliwość.

PKW stwierdziła błędy w sprawozdaniach Ruchu Narodowego oraz Wolnych i Solidarnych

PKW jest w trakcie wydawania uchwał dotyczących dokumentów finansowych wszystkich partii. "Rzeczpospolita" informuje, że Porozumienie Jarosława Gowina jest jedną z nielicznych partii, których sprawozdania zostały odrzucone. Dotyczy to także Ruchu Narodowego (jedna z faktur wystawionych partii została opłacona gotówką ze środków osoby fizycznej. Osobie tej pieniądze zwrócił Komitet Wyborczy Ruchu Narodowego) oraz Wolnych i Solidarnych (PKW stwierdziła błędy w przyjmowaniu wpłat). 

Niewykluczone, że odrzuconych sprawozdań będzie więcej (PKW wciąż je sprawdza), ale dziś wiadomo już, że żadna z partii, która otrzymuje subwencje, nie zrobiła błędów skutkujących ich utratą.

Więcej o:
Komentarze (54)
PKW odrzuciła sprawozdanie partii Jarosława Gowina. Komitet Porozumienia otrzymał "korzyść majątkową"
Zaloguj się
 • tedjx

  Oceniono 26 razy 24

  Stawianie Gowina do pionu przez PiS. Nie podskakuj, bo ci więcej znajdą.

 • pe_ro

  Oceniono 23 razy 21

  A jak PKW traktuje nieodpłatną kampanię na rzecz PiSS prowadzoną przez tzw TVP?

 • ps11111ps

  Oceniono 21 razy 17

  Grillowanie przystawek trwa w najlepsze! PiS rękami Banasia i PKW dyscyplinuje swoje przystawki. Nie łudźcie się, że Banaś zaatakuje Yarosława lub Matołusza. Ci są nie do ruszenia. Ruszają tylko Gowinowców i Ziobrystów.
  Mogą się w głębi duszy nie cieszyć, ale na zewnątrz ma być widać, że przyciski karnie naciskają jak prezes rozkazuje

 • jwasz1952

  Oceniono 14 razy 14

  No to teraz "miętki" kręgosłup będzie potrzebował więcej wazeliny.

 • hiperon59b

  Oceniono 14 razy 14

  Teraz Prezes będzie mógł zaszantażować proboszcza z Krakowa pana Gowina i powiedzieć mu; będzie kasa jak nie będziesz fikał i masz głosować tak jak ci rozkażę. A pan Gowin, proboszcz z Krakowa nie będzie się cieszył ale będzie podnosił rękę kiedy trzeba razem ze swoją całą kanapą.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 16 razy 14

  K.mać!!!
  Jeżeli popełnili błędy grożące utratą subwencji, to do jasnej cholery jakie znaczenie ma
  KTO TĄ SUBWENCJĘ POBIERA ??????????

 • von_rosen

  Oceniono 10 razy 10

  A jak się Gowin postawi, to będziemy głębiej drążyć. A jak nie-to odpuścimy...

 • wpac

  Oceniono 12 razy 10

  Zero pompuje kasę w Muchomora, a ten zwraca ochłapy pod stołem. Od Kurdupla nie dostaje ani grosza, więc musi kombinować.

 • zd46

  Oceniono 9 razy 9

  Jak została rozliczona kampania wyborcza PiS-u prowadzona przez 365 dni w roku i to w latach 2015-2018? Konwencje, spędy, procesje, tegesy, pokropki, pląsania u drania? Skad partia wzięła pieniadze? Ile pieniędzy, poza subwencją, PiS POBRAŁO z budżetu państwa? Samochody, samoloty, biby? Co z wykorzystaniem pieniędzy z UE przez partię Ziobry, to dodatkowy zastrzyk finansowy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX