Szef Komitetu Wykonawczego PiS: Największym przeciwnikiem dla Andrzeja Dudy może być Andrzej Duda

Kto może zagrozić Andrzejowi Dudzie w wygraniu wyborów prezydenckich? - W minionych trzech kampaniach mówiono nam, że największym przeciwnikiem PIS są błędy popełniane przez PIS. To się okazało prawdą. Teraz może byc podobnie - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski został zapytany, dlaczego jego ugrupowanie tuż przed świętami zdecydowało się na złożenie do Sejmu wywołującej kontrowersje nowelizacji ustawy, która ma dyscyplinować sędziów. - Część sędziów jawnie współpracujących z opozycją postanowiła wysadzić system sądownictwa w Polsce, my zareagowaliśmy - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", dodając, że PiS planuje zakończyć reformę sądów po wyborach prezydenckich. 

Szef komitetu wykonawczego PiS o Dudzie. "Mógłby popaść w format Komorowskiego"

- Awanturę wywołali członkowie „nadzwyczajnej kasty”, którzy przed świętami rozpoczęli akcję podważania prerogatyw prezydenckich do mianowania sędziów i kwestionowania legalności KRS - mówi o sędziach Sobolewski, nawiązując do sprawy sędziego Juszczyszyna. - Polityczne ekscesy pewnej nielicznej grupy sędziów można było tolerować do pewnego momentu ale gdy mają one uderzać w interesy obywateli trzeba reagować - dodaje.

Na pytanie, kto może najbardziej zaszkodzić Andrzejowi Dudzie w majowych wyborach prezydenckich, szef Komitetu Wykonawczego PiS odpowiada:

W minionych trzech kampaniach mówiono nam, że największym przeciwnikiem PiS są błędy popełniane przez PiS. To się okazało prawdą. Teraz może być podobnie. Największym przeciwnikiem dla Andrzeja Dudy może być Andrzej Duda

- mówi. - W takim sensie, że mógłby popaść w format Bronisława Komorowskiego - precyzuje, dodając, że to Dudzie raczej nie grozi, bo "jeździ po Polskie, nie siedzi w pałacu, spotyka się z Polakami"

Sobolewski stwierdza też, że Szymon Hołownia, który również zamierza się ubiegać o fotel prezydenta, jest całkowicie neutralny dla PiS, a jego kandydatura nie ma szans zagrozić Andrzejowi Dudzie.  

Z badań oglądalności poszczególnych telewizji wynika, że TVP ogląda prawie 100 procent naszego elektoratu i niewielki odsetek wyborów opozycji. Tymczasem TVN - około 30 procent naszego elektoratu. Dlatego uważam, że Szymon Hołownia wśród wyborców Andrzeja Dudy nie zaszaleje

- mówi w rozmowie z "DGP" Na pytanie, czy po rozpoczęciu kampanii prezydenckiej w styczniu tego roku Beata Szydło (obecnie w Parlamencie Europejskim) mogłaby wrócić do Polski i pełnić funkcję szefowej jego sztabu, odpowiada "nie wykluczam". 

Więcej o: