Szef Komitetu Wykonawczego PiS: Największym przeciwnikiem dla Andrzeja Dudy może być Andrzej Duda

Kto może zagrozić Andrzejowi Dudzie w wygraniu wyborów prezydenckich? - W minionych trzech kampaniach mówiono nam, że największym przeciwnikiem PIS są błędy popełniane przez PIS. To się okazało prawdą. Teraz może byc podobnie - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski został zapytany, dlaczego jego ugrupowanie tuż przed świętami zdecydowało się na złożenie do Sejmu wywołującej kontrowersje nowelizacji ustawy, która ma dyscyplinować sędziów. - Część sędziów jawnie współpracujących z opozycją postanowiła wysadzić system sądownictwa w Polsce, my zareagowaliśmy - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", dodając, że PiS planuje zakończyć reformę sądów po wyborach prezydenckich. 

Szef komitetu wykonawczego PiS o Dudzie. "Mógłby popaść w format Komorowskiego"

- Awanturę wywołali członkowie „nadzwyczajnej kasty”, którzy przed świętami rozpoczęli akcję podważania prerogatyw prezydenckich do mianowania sędziów i kwestionowania legalności KRS - mówi o sędziach Sobolewski, nawiązując do sprawy sędziego Juszczyszyna. - Polityczne ekscesy pewnej nielicznej grupy sędziów można było tolerować do pewnego momentu ale gdy mają one uderzać w interesy obywateli trzeba reagować - dodaje.

Na pytanie, kto może najbardziej zaszkodzić Andrzejowi Dudzie w majowych wyborach prezydenckich, szef Komitetu Wykonawczego PiS odpowiada:

W minionych trzech kampaniach mówiono nam, że największym przeciwnikiem PiS są błędy popełniane przez PiS. To się okazało prawdą. Teraz może być podobnie. Największym przeciwnikiem dla Andrzeja Dudy może być Andrzej Duda

- mówi. - W takim sensie, że mógłby popaść w format Bronisława Komorowskiego - precyzuje, dodając, że to Dudzie raczej nie grozi, bo "jeździ po Polskie, nie siedzi w pałacu, spotyka się z Polakami"

Sobolewski stwierdza też, że Szymon Hołownia, który również zamierza się ubiegać o fotel prezydenta, jest całkowicie neutralny dla PiS, a jego kandydatura nie ma szans zagrozić Andrzejowi Dudzie.  

Z badań oglądalności poszczególnych telewizji wynika, że TVP ogląda prawie 100 procent naszego elektoratu i niewielki odsetek wyborów opozycji. Tymczasem TVN - około 30 procent naszego elektoratu. Dlatego uważam, że Szymon Hołownia wśród wyborców Andrzeja Dudy nie zaszaleje

- mówi w rozmowie z "DGP" Na pytanie, czy po rozpoczęciu kampanii prezydenckiej w styczniu tego roku Beata Szydło (obecnie w Parlamencie Europejskim) mogłaby wrócić do Polski i pełnić funkcję szefowej jego sztabu, odpowiada "nie wykluczam". 

Więcej o:
Komentarze (88)
Szef Komitetu Wykonawczego PiS: Największym przeciwnikiem dla Andrzeja Dudy może być Andrzej Duda
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 30 razy 28

  Kto może zagrozić Dudzie ??????
  Praktycznie każdy, kto ma choć "trochę oleju w głowie".

 • stachkaz1947

  Oceniono 28 razy 26

  PREZYDENT jednego "POLAKA?"
  Jesteś żałosny człowieku . DOŚĆ porządziłeś. DOŚĆ.
  Polski NARÓD skłócony jak żaden.
  Możesz sobie POGRATULOWAĆ.
  Twoja MISJA niedługo się skończy.

 • justas32

  Oceniono 24 razy 22

  Andrzejowi Dudzie może zagrozić Naród Polski, który go nienawidzi ...

 • maciek76

  Oceniono 23 razy 19

  Krzysztof Sobolewski - nareszcie mamy naszego Jasia Fasolę! Im wyżej we władzach PiSu tym lepiej!

 • a8ucewiczz

  Oceniono 16 razy 14

  Mop mojej żony ma więcej do zaoferowania od Du.y

 • tempa-dzida2

  Oceniono 18 razy 14

  Zastanówmy się na spokojnie,
  CO PAN PREZYDĘT DOKONAŁ ? ZA CO BĘDZIEMY GO PAMIĘTAĆ ?
  I CZY NALEŻY MU SIĘ ZA TO SZACUNEK !!!!!

 • bellazza

  Oceniono 18 razy 14

  "Z badań oglądalności poszczególnych telewizji wynika, że TVP ogląda prawie 100 procent naszego elektoratu i niewielki odsetek wyborów opozycji. Tymczasem TVN - około 30 procent naszego elektoratu." I tak oto Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że TVP jest rządowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX