Olga Tokarczuk spotkała się z marszałkiem Tomaszem Grodzkim. "Bardzo interesujące, świetne i ciepłe spotkanie w Senacie"

Polska noblistka przyjęła zaproszenie Tomasza Grodzkiego i dzisiaj zjawiła się w Senacie. Olga Tokarczuk podziękowała za interesujące i ciepłe spotkanie.

Laureatka Literackiej Nagrody Nobla pojawiła się w Senacie w poniedziałek 16 grudnia. Na miejscu spotkała się z marszałkiem Senatu, Tomaszem Grodzkim, który był inicjatorem tego wydarzenia. Służby prasowe tej izby parlamentu poinformowały, że spotkanie miało charakter nieformalny.

Olga Tokarczuk spotkała się z marszałkiem Senatu: "Bardzo jestem wdzięczna za zaproszenie"

Jak informuje Onet spotkanie Olgi Tokarczuk z Tomaszem Grodzkim trwało godzinę. - Mieliśmy bardzo interesujące, świetne i ciepłe spotkanie w Senacie. Bardzo jestem wdzięczna za zaproszenie - powiedziała pisarka.

Wcześniej noblistka została zaproszona na inauguracyjne posiedzenie Senatu, jednak ze względu na zaplanowane obowiązki, nie mogła pojawić się w Warszawie. W odpowiedzi na zaproszenie Barbary Borys-Damięckiej Olga Tokarczuk napisała, że wysyła senatorom "mnóstwo dobrej energii".

W październiku ogłoszono, że laureatką literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok została Olga Tokarczuk. Polska pisarka odebrała nagrodę w grudniu podczas gali Szwedzkiej Akademii Nauk. Wśród powieści Olgi Tokarczuk warto wymienić m.in. "Podróż ludzi Księgi", "Dom dzienny, dom nocny", "Bieguni", "Prowadź swój pług przez kości umarłych" czy "Księgi Jakubowe".

Więcej o:
Komentarze (40)
Olga Tokarczuk spotkała się z marszałkiem Tomaszem Grodzkim. "Bardzo interesujące, świetne i ciepłe spotkanie w Senacie"
Zaloguj się
 • Stefan Golubek

  Oceniono 37 razy 29

  @antyszechte.remita59
  Do waszych pisich pustych łbów kultura wysoka nie dociera, z lubością natomiast delektujecie się tfurczością waszych "elyt". Towarzysze Makowski, Wolski, Pietrzak, Krauze (ten od "Smoleńska", Zenek Martyniuk, TW "Faraon" i inne peryferyjne postaci świata kultury to odzwierciedlenie poziomu i aspiracji
  ciemnego pisiego motłochu.

 • owca888

  Oceniono 27 razy 25

  Podoba mi się ta kolejność :)
  Należy wam się, Gumowa Pacynopo, Oślizgły Tablecie, Łgarska Atrapo i wam podobnym, o Gnomie Zgniłym nawet nie wspominając, bo i po co.

 • samuel_winchester

  Oceniono 29 razy 23

  Z prezesem to się tylko Wolfgangowa albo Sałatkowa spotyka!

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 29 razy 21

  Super !!!

 • fakiba

  Oceniono 22 razy 16

  Konkretni ludzie to jest i o czym porozmawiać i wymiana myśli jest na poziomie :)

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 17 razy 9

  Interesujące i zdumiewające jest to, że pisarkę komentują analfabeci wyznający Ideologię PIS.

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 5

  TVP jak to ziterpretuje? Przemilczy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX