Olga Tokarczuk spotkała się z marszałkiem Tomaszem Grodzkim. "Bardzo interesujące, świetne i ciepłe spotkanie w Senacie"

Polska noblistka przyjęła zaproszenie Tomasza Grodzkiego i dzisiaj zjawiła się w Senacie. Olga Tokarczuk podziękowała za interesujące i ciepłe spotkanie.
Zobacz wideo

Laureatka Literackiej Nagrody Nobla pojawiła się w Senacie w poniedziałek 16 grudnia. Na miejscu spotkała się z marszałkiem Senatu, Tomaszem Grodzkim, który był inicjatorem tego wydarzenia. Służby prasowe tej izby parlamentu poinformowały, że spotkanie miało charakter nieformalny.

Olga Tokarczuk spotkała się z marszałkiem Senatu: "Bardzo jestem wdzięczna za zaproszenie"

Jak informuje Onet spotkanie Olgi Tokarczuk z Tomaszem Grodzkim trwało godzinę. - Mieliśmy bardzo interesujące, świetne i ciepłe spotkanie w Senacie. Bardzo jestem wdzięczna za zaproszenie - powiedziała pisarka.

Wcześniej noblistka została zaproszona na inauguracyjne posiedzenie Senatu, jednak ze względu na zaplanowane obowiązki, nie mogła pojawić się w Warszawie. W odpowiedzi na zaproszenie Barbary Borys-Damięckiej Olga Tokarczuk napisała, że wysyła senatorom "mnóstwo dobrej energii".

W październiku ogłoszono, że laureatką literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok została Olga Tokarczuk. Polska pisarka odebrała nagrodę w grudniu podczas gali Szwedzkiej Akademii Nauk. Wśród powieści Olgi Tokarczuk warto wymienić m.in. "Podróż ludzi Księgi", "Dom dzienny, dom nocny", "Bieguni", "Prowadź swój pług przez kości umarłych" czy "Księgi Jakubowe".

Więcej o: