Jan Śpiewak zostanie ułaskawiony przez prezydenta? Michał Dworczyk komentuje

- Być może pan Śpiewak będzie mógł liczyć na akt łaski ze strony pana prezydenta - powiedział Michał Dworczyk. Szef KPRM podkreślił, że ma nadzieję, że rzeczywiście tak się stanie. Stwierdził, że sprawa Jana Śpiewaka pokazuje, jak bardzo potrzebna jest reforma sądownictwa w Polsce.

W poniedziałek Michał Dworczyk był gościem "Graffiti" w Polsat News. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów został zapytany o to, co wyniknie ze spotkania Jana Śpiewaka z prezydentem Andrzejem Dudą. Wcześniej za działaczem miejskim wstawił się premier Mateusz Morawiecki.

Michał Dworczyk: Ta sprawa pokazuje, jak bardzo potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości

Dworczyk podkreślił, że o spotkaniu Dudy ze Śpiewakiem wie tylko z doniesień medialnych.

Być może pan Śpiewak będzie mógł liczyć na akt łaski ze strony pana prezydenta

- powiedział szef KPRM. Podkreślił, że to "kolejny niezrozumiały wyrok sądu". Dodał, że niejasne jest, dlaczego uzasadnienie wyroku zostało utajnione. Zaznaczył, że Śpiewak powiedział prawdę na temat Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej, córki byłego ministra sprawiedliwości "za czasów PO", więc tym bardziej nie rozumie wyroku. Stwierdził, że ta sprawa pokazuje, jak bardzo potrzebna w Polsce jest reforma wymiaru sprawiedliwości.

Każdy statystyczny Polak idący do sądu powinien mieć poczucie, że może liczyć na elementarną sprawiedliwość

- powiedział Michał Dworczyk. Szef KPRM zaznaczył, że ma nadzieję, że Jan Śpiewak zostanie ułaskawiony przez prezydenta, ponieważ, według niego, sprawa jest oczywista.

Sprawa Jana Śpiewaka

Jan Śpiewak został skazany na 5 tysięcy złotych grzywny i 10 tysięcy złotych nawiązki za zniesławienie mecenas Bogumiły Górnikowskiej, córki Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Chodziło o wypowiedzi na temat roli Górnikowskiej w reprywatyzacji kamienicy przy ul. Joteyki 13 w Warszawie. Jak twierdzi Śpiewak, kobieta miała być kuratorem 118-letniej osoby i przejąć pół kamienicy. Po wyroku Śpiewak mówił, że nie wyklucza skierowania do prezydenta Dudy wniosku o ułaskawienie.

>>> Śpiewak: To surrealistyczna sytuacja. Jarosław Kaczyński używa mnie jako osoby, która powstrzymała inwestycje. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (79)
Jan Śpiewak zostanie ułaskawiony przez prezydenta? Michał Dworczyk komentuje
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 31 razy 21

  Śpiewak do stał ..pocałunek śmierci'' od Dudy

  który chce go wykorzystać w kampanii wyborczej (z babcią nie wyszło)

  już na zawsze będzie kojarzony z PiS

 • viaac

  Oceniono 24 razy 16

  Ciekawe, czy wyborcy PiSu rzeczywiście chcą utworzenia jednej, nietykalnej super kasty w postaci polityków, czy tylko im wmówiono, że tego właśnie oczekują?
  Osobiście wolę kilka, wzajemnie się znoszących, niż jedną, z którą nie sposób będzie sobie poradzić demokratycznymi metodami.

 • p-y_t-x

  Oceniono 20 razy 14

  Młody Śpiewak doszczętnie się skompromituje występując do rezydenta o łaskę. Pieniacz nie potrafiący udowodnić swoich racji przed sądem. Za grosz honoru - wstyd

 • arreis65

  Oceniono 15 razy 13

  michał dworczyk - pissowski oszust, który kilkanaście razy złożył fałszywe zeznanie podatkowe jest ministrem i szefem kancelarii szmateusza morawieckiego powszechnie znanego kłamcy, kryminalista mariusz kamiński jest ministrem MSWiA to i dla śpiewaka znajdzie się odpowiednia posadka po ułaskawieniu !!!

 • viaac

  Oceniono 27 razy 13

  "...sprawa Jana Śpiewaka pokazuje, jak bardzo potrzebna jest reforma sądownictwa w Polsce"

  Czyli Śpiewak udowodnił, że córka Ćwiąkalskiego przytuliła kamienicę dla siebie, czy Dworczyk, jak reszta tej bandy, zwyczajnie łże aby tylko uderzyć w sędziów i bronić pisowskich pomysłów na kneblowanie tego środowiska?

  Jeśli Śpiewak kłamał, a tak to wygląda, to i przegrał proces. Co w tym dziwnego?

 • 123waz

  Oceniono 12 razy 12

  już chodzi pod rękę z pisowcami, co za sprzedajny facet, za 10 tys .

 • marchwianka.0

  Oceniono 12 razy 10

  Pan Śpiewak daje się wykorzystywać PiSowi . Można się nie zgadzać z wyrokiem, odwoływać się, istnieje kasacja a nawet ułaskawienie. Ale żeby tak się podlizywać władzy! WSTYD!!!

 • omniscio

  Oceniono 9 razy 9

  logiczne wydaje sie ze ulaskawienie moze zaistniec tylko w konsekwencji zlamania kodeksu karnego. tymczasem to byla sprawa cywilna (o znieslawienie), wiec tu nie moze byc mowy o ulaskawieniu przez prezydenta. ale polskie prawo jest czesto nielogiczne, wiec jakis prawnik musialby sie wypowiedziec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX