Doradca Dudy o Piotrowiczu w TK: Wolałbym, żeby PiS dysponowało mniej kontrowersyjnymi postaciami

- Wolałbym, żeby Prawo i Sprawiedliwość dysponowało mniej kontrowersyjnymi postaciami - powiedział o wybraniu do TK Stanisława Piotrowicza doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz. W TVN24 ocenił też ostatnie wydarzenia wokół wymiaru sprawiedliwości i ustawy autorstwa PiS, mającej dyscyplinować sędziów.

Andrzej Zybertowicz, jeden z doradców prezydenta Andrzeja Dudy, mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 o ostatnich pomysłach Prawa i Sprawiedliwości na sędziów. W Sejmie jest już ustawa, która pozwala na dodatkowe dyscyplinowanie sędziów, którzy pozwolą sobie na kwestionowanie statusu innych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

>>> Wybór Piotrowicza miał dzielić Zjednoczoną Prawicę. Rzecznik Porozumienia tak to tłumaczył:

Zobacz wideo

Doradca prezydenta: Sędziami nie jest tak trudno manipulować

Jak stwierdził Zybertowicz, "sędziami nie jest tak trudno manipulować", zwłaszcza jeśli biorą się za to politycy. - Jak się wytwarza pewną aurę szeroko rozumianej korporacji prawnej, to można wyprowadzić, prowokować sędziów do działań, których konsekwencji nie rozumieją - ocenił doradca prezydenta.

Dodał później, że sędziowie i opozycja protestami przeciwko sytuacji w wymiarze sprawiedliwości, kwestionowaniem statusu innych sędziów "uruchamiają falę strukturalnego chaosu".

Andrzej Zybertowicz był pytany o swoją ogólną ocenę zmian, jakie wprowadza Prawo i Sprawiedliwość w sądownictwie. Wyjawił, że ma "jeden żal do Ministerstwa Sprawiedliwości" - jego zdaniem powinna powstać specjalna biała księga, w której zebrane zostałyby wszystkie przypadki uzasadniające "zrobienie reformy".

Zybertowicz o Piotrowiczu: Wolałbym, żeby PiS dysponowało mniej kontrowersyjnymi postaciami

Zauważył przy tym, że według jego wiedzy, mimo zmian w wymiarze sprawiedliwości za rządów PiS, nadal nie udało się usprawnić orzecznictwa.

- O ile się orientuję, sprawność orzecznictwa nie wzrosła. Pytanie, czy w reformie są błędy, czy nie wzrosła z powodu strajku włoskiego - mówił w TVN24. Na koniec rozmowy z Konradem Piaseckim Zybertowicz wyraził za to opinię na temat pojawienia się w Trybunale Konstytucyjnym Stanisława Piotrowicza, byłego posła i senatora PiS, prokuratora w stanie wojennym:

Wolałbym, żeby Prawo i Sprawiedliwość dysponowało mniej kontrowersyjnymi postaciami. Okazuje się, że pan Piotrowicz od dawna, ja pamiętam, on był zastępcą... on nie jest kimś, kto dla kariery pojawił się przy PiS-ie z dnia na dzień. Ja pamiętam, że on był zastępcą ministra koordynatora (ds. służb specjalnych) za czasów pierwszego PiS-u.
Więcej o:
Komentarze (34)
Doradca Dudy o Piotrowiczu w TK: Wolałbym, żeby PiS dysponowało mniej kontrowersyjnymi postaciami
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 27 razy 25

  stwierdził Zybertowicz, "sędziami nie jest tak trudno manipulować",

  czyli po to politycy PiS biorą pod but sędziów by nimi manipulowac

 • marc.pl

  Oceniono 20 razy 20

  A. Duda na spotkaniach ze swoim wyborczym motłochem krzycząc określa sędziów jako postkomunistyczne złogi a sam po cichu bez kamer nominuje na sędziego TK zasłużonego esbeckiego prokuratora, komunistę z krwi i kości. Mamy w pałacu prezydencki rezydenta zakłamanego i bezczelnego.

 • arreis65

  Oceniono 20 razy 18

  "durnia mamy za prezydenta"

 • polak666maly

  Oceniono 18 razy 16

  a kto inny sie do was, lajzy, garnie?

 • def11

  Oceniono 15 razy 15

  Czyli Adrian się nie cieszył, ale ślubowanie przyjął ?
  Takiego niezłomnego prezydenta mamy ;)

 • jael53

  Oceniono 14 razy 14

  Ale Kaczyński lubi "brudne ścierki", więc jest, jak jest - niezależnie od gustu Zybertowicza.

 • ar.co

  Oceniono 12 razy 12

  Może i wolałby mniej kontrowersyjne, ale i tak będzie dalej płatną dziwką Prostytutek i Sutenerów.

 • acototak

  Oceniono 11 razy 11

  Po co to zdjęcie komuszego prokuratora?
  Na tę zdradziecką mordę (określenie dopuszczalne wg. panny Pawłowicz) nie da się patrzeć bez odruchu obrzydzenia.

 • potyle

  Oceniono 11 razy 11

  panie Zybertowicz! Może trudno w to uwierzyć, ale my też byśmy woleli mniej kontrowersyjne kreatury!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX