Fotograf chce poprawić wizerunek Jarosława Kaczyńskiego. Wspomina stare zdjęcia: "roześmiane, sympatyczne"

Fotograf Andrzej Hrechorowicz napisał podsumowanie ze swoich 30 dni współpracy - w zakresie zdjęć - z PiS. Skupił się na postaci prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. "Od lat obserwowałem, co z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego robiły media, i od lat narastała we mnie potrzeba pokazania, że to nie jest prawda" - opisuje na stronach "Tygodnika Solidarność" Hrechorowicz.

Fotograf Andrzej Hrechorowicz, w przeszłości m.in. odpowiedzialny za robienie zdjęć prezydentowi Andrzejowi Dudzie, a także do lipca 2018 redaktor naczelny w redakcji fotograficznej PAP, napisał krótki felieton o Jarosławie Kaczyńskim dla "Tygodnika Solidarność".

Tekst pojawił się na stronie internetowej tygodnika, a Hrechorowicz zaczyna od wspomnienia, że ze sztabu PiS otrzymał propozycję robienia zdjęć na ostatniej prostej tegorocznej kampanii parlamentarnej i gdzieś w okolicach połowy września podjął się tego zadania.

>>> Jarosław Kaczyński: Wara od naszych dzieci

Zobacz wideo

Hrechorowicz: Widziałem fałszywy, wykoślawiony wizerunek Kaczyńskiego

Od lat obserwowałem, co z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego robiły media, i od lat narastała we mnie potrzeba pokazania, że to nie jest prawda. Widziałem, co robili, i wciąż robią fotografowie, edytorzy, wydawcy. Jak go przedstawiano i kreowano jego wizerunek, fałszywy, wykoślawiony, ciemny. Jak bardzo wybiórczo, i celowo przedstawiano go jako wiecznie skrzywionego, wściekłego, niezadowolonego etc.

- opisuje Hrechorowicz, dodając, że pamięta prezesa PiS jeszcze z czasów, gdy został on - na miejsce Tadeusza Mazowieckiego - redaktorem naczelnym w "Tygodniku Solidarność".

Fotograf zachęca, by poszukać sobie zdjęć z lat 90., przedstawiających Jarosława Kaczyńskiego, które są "roześmiane, sympatyczne". Dalej zaznacza, że w zasadzie od połowy lat 90. do 2010 roku nie miał styczności z fotoreportażem, a gdy do niego wrócił: znów zaczął fotografować Jarosława Kaczyńskiego.

Fotograf po 30 dniach robienia zdjęć z prezesem PiS: Staram się pokazywać świat prawdziwy

Na stronie "Tygodnika Solidarność" Hrechorowicz pisze:

Wtedy dotarło do mnie bardzo mocno, że to, co widzę ja, i co staram się sfotografować, ma się nijak do tego, co obserwuję dookoła siebie w mediach. (...). Właśnie dlatego chciałem pojechać w tę 30-dniową podróż z Jarosławem Kaczyńskim. Na swoich zdjęciach staram się pokazywać świat w sposób jak najbardziej prawdziwy, choć jest to mój punkt widzenia, moja wrażliwość, i to ja wybieram moment.

Fotograf na koniec zamieszcza serię zdjęć swojego autorstwa (niektóre są już kolportowane w mediach społecznościowych Prawa i Sprawiedliwości) z uśmiechniętym Jarosławem Kaczyńskim. Zresztą sam tekst jest zapowiadany na stronie: "Teoria widzenia Andrzeja Hrechorowicza: Miesiąc 'cudów'".

Więcej o:
Komentarze (222)
Fotograf chce poprawić wizerunek Jarosława Kaczyńskiego. Wspomina stare zdjęcia: "roześmiane, sympatyczne"
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 68 razy 58

  Jednym słowem.
  Kiedyś widziałem rozwścieczonego starca który wykrzykiwał " zamknijcie swoje mordy zdradzieckie ..." Czy ja źle widzę ????

 • redstag

  Oceniono 49 razy 45

  Ale ten człowiek jest zły wewnętrznie i taki wychodzi na zdjęciach panie pstrykaczu.

 • justas32

  Oceniono 46 razy 40

  Adolfowi Hitlerowi też by poprawiał wizerunek publikując jego roześmiane zdjęcia ?

 • 1moja

  Oceniono 50 razy 40

  "...Fotograf po 30 dniach robienia zdjęć z prezesem PiS: Staram się pokazywać świat prawdziwy..." Tak, swiat prawdziwy pudru i makijazu.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • mustermann

  Oceniono 40 razy 34

  Panie fotografie drogi! Partia skierowała cię na taki odcinek, że jedynym efektem twojej pracy może być tylko samoośmieszenie i utrata wiarygodności.
  Nie przerabiajmy s,,,,,synów na poczciwców, bo to się nigdy nie udaje.

 • taroudant

  Oceniono 36 razy 32

  Wykoślawione brudne buty z rozwiązanymi sznurówkami, czarne pieńki zębów, dżungla włosów w nosie i uszach, upiorny wymuszony "uśmiech" w stylu lalki Czaki - taa, to wszystko wymyśliły lewackie media.

 • redstag

  Oceniono 28 razy 26

  Juzef Wisawionowicz Stalin i Towarzysz Bierut też byli cieplymi, uśmiechniętymi ludźmi kochającymi dzieci. Zresztą Lukaszenka tak samo.

 • wkkr

  Oceniono 26 razy 24

  Pan Hrechorowicz uprawia fotograficzną prostytucję i jeszcze dorabia do tego ideologię.
  ====
  Jest taki wiersz Zbigniewa Herberta "Cesarz".
  Zawiera on taki fragment:
  ".. Nikt go nie kochał. Najbardziej lubił
  polowania i terror. Ale fotografował się z dziećmi wśród kwiatów..."
  Pan Hrechorowicz jest własnie takim fotografem od dzieci wśród kwiatów.

 • Anna Skowron

  Oceniono 28 razy 24

  Naturalnie... Komuniści i złodzieje też nie on wywrzeszczał i kilometry abejg i chamskich słów
  To Nie On to fotomontaż

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX