Najnowszy sondaż. Lewica coraz bliżej KO. Poparcie dla PiS ani drgnie

Najnowszy sondaż poparcia dla ugrupowań politycznych w Polsce pokazuje, że coraz większa grupa Polaków popiera Lewicę, a najwięcej wyborców straciła Koalicja Obywatelska. Prawo i Sprawiedliwość cieszy się z kolei niesłabnącą popularnością.

Na zlecenie prawicowego portalu wPolityce.pl pracownia Social Changes wykonała sondaż dotyczący poparcia dla partii, które weszły do Sejmu po ostatnich wyborach parlamentarnych. Na pytanie "Gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory do Sejmu, na które ugrupowanie polityczne oddałaby Pani/oddałby Pan głos", 40 proc. ankietowanych odpowiedziało, że na Prawo i Sprawiedliwość. Drugi wynik w sondażu zdobyła Koalicja Obywatelska, którą poparłoby 22 proc. respondentów. Trzecią siłą w Sejmie byłaby Lewica - zdobyłaby 19 proc. głosów. Do Sejmu weszłyby także Koalicja Polska (PSL, Kukiz'15), na którą głos oddałoby 10 proc. badanych oraz Konfederacja ciesząca się ośmioprocentowym poparciem.

>>> Rozsądny konserwatyzm Hołowni i Kosiniaka-Kamysza według Zandberga

Zobacz wideo

Sondaż. Lewica największym zwycięzcą, poparcie dla PiS bez zmian

Jeżeli porównamy powyższe wyniki do ostatniego sondażu Social Changes dla wPolityce.pl, zauważymy, że poparcie dla PiS utrzymuje się na stałym poziomie. Straty odnotowały Koalicja Obywatelska (-2 proc.) oraz Konfederacja (-1 proc.), zyskały z kolei Koalicja Polska (+1 proc.) oraz Lewica (+3 proc.). Ciekawe jest to, że Lewica wyraźnie zbliżyła się do Koalicji Obywatelskiej. Niewykluczone, że front tworzony przez SLD, Wiosnę i Razem prześcignie wkrótce koalicję, którą zawiaduje Grzegorz Schetyna. 

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 6 grudnia do 10 grudnia 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło 1037 osób.

Więcej o:
Komentarze (98)
Najnowszy sondaż. Lewica coraz bliżej KO. Poparcie dla PiS ani drgnie
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 43 razy 29

  Nie dziwne że lewicy rośnie. W PiS trzeba walić jak w przestępców. Tylko lewica mówi o tym głośno.

 • mmeydey

  Oceniono 33 razy 19

  widać część Polaków, ta targetowana przez Kurskiego co wszystko kupi zaakceptuje burdele i złodziejstwo za pińset, rozwalili podstawówki, szkoły średnie i szkolnictwo wyższe - poziom IQ nie będzie rósł, chodzi o zwiększenie zasobów ludu Kurskiego

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 29 razy 19

  No i bardzo dobrze :-)
  Skoro już nawet na prawicowych portalach Lewica + KO biją pis to widać trend w którym pójdzie życie polityczne w naszym kraju!
  Dziękuję osobiście Banasiowi, Pawłowicz, Ziobrze, Piotrowiczowi, Pinokiu, Macierewiczowi, biskupom i Rydzowi i całej reszcie tej zaklamanej pisiej bandy złodziei

 • jes-ter

  Oceniono 15 razy 11

  Niestety Platforma wybierając Kidawę-Błońską na kandydata w wyborach prezydenckich wybrała ostatecznie trwający już od kilku lat dryf na dno. Mieli ostatnią szansę na jakiś ruch, jakąś odnowę poprzez wybór bardziej wyrazistego Jaśkowiaka. Za 2, 3 Platformy już nie będzie. Jej miejsce zajmie Lewica, a miejsce PISu (w bliżej nieokreślonej przyszłości), który coraz bardziej zaczyna przypominać skansen, jakiś twór na bazie Konfederacji która na razie jest zbieraniną różnych ewenementów.

 • antoniferdynand

  Oceniono 19 razy 11

  Nie zdziwię się jak na końcu Lewica zaproponuje KO wspólnego kandydata - Barbarę Nowacką, która kiedyś była w SLD a później PO/KO. Zasadniczo jako możne być optymalnym wyborem - jest stonowana jako kobieta a zarazem wyrazista, młoda i dynamiczna czego dzisiaj brakuje Kidawie-Błońskiej. W starciu z Dudą to musi być konkretna propozycja a nie ciepłe kluchy.

 • jezierskiadam

  Oceniono 32 razy 10

  Dziennikarze i publicyści „niezależni” czyli wrogo nastawieni do rządów PiS dziwią się najbardziej, że kolejne afery nie zmieniają sondażowego poparcia dla partii władzy.

  Sondaże pokazują, że twardy elektorat ślepo popierający Kaczyńskiego stanowi około 40% chętnych do głosowania w wyborach 13 października.

  Dlaczego znaczny procent wyborców popiera dyktaturę?

  Dlaczego dyktator ma szansę na uzyskanie legitymizacji w nadchodzących wyborach?

  W Polsce nie można twierdzić, że ludzie nie zdają sobie sprawy, o co chodzi Kaczyńskiemu.

  Podobieństwo koncepcji rządów prezesa partii do komunistycznej koncepcji rządów pierwszego sekretarza partii jest łudzące.

  Kiedyś 10 milionów ludzi wystąpiło przeciwko dyktaturze, a dziś dyktator uzyskuje możliwość zwycięstwa w demokratycznych wyborach?

  ********************************************** **********************************

  Jak do tego doszło?

  Kaczyński przez kilkanaście lat (od 2005 roku) konsekwentnie prowadził kampanię nienawiści do politycznych konkurentów.

  Efekt? - Wyborcy PiS są na wojnie.

  Brak reakcji na nieetyczne postępowanie prezesa i jego przydupasów, świadczy, że wyborcy PiS wszystkich posiadających inne poglądy, traktują jak wrogów.

  Wojna zmienia aksjologię.

  Prowadzący wojnę wybaczają swoim żołnierzom czyny naganne. Kradzieże nazywają konfiskatami, albo zdobywaniem łupów i nowych przestrzeni. Mordercy okaleczający wrogów zostają bohaterami wojennymi.

  Podczas bitwy nie zmienia się dowódców. - Dlatego każdą zbrodnię wybaczą Ziobrze, Kamińskiemu, Kaczyńskiemu i Morawieckiemu.

  Atmosferę wojenną podgrzewa polski episkopat błogosławiący oddziały hejterów wyruszające do walki z imigrantami i LGBT.

  Polscy biskupi szczują. Naśladują postępowanie biskupów hiszpańskich przed wybuchem wojny domowej w 1936 roku. Historia niczego ich nie nauczyła..

  Adam Jezierski

 • ax-les-thermes

  Oceniono 10 razy 8

  Laicyzacja postepuje. POPiS ma przej...ne gdyz coraz wiecej narodu ma dosyc obciagania kleszej laski.

 • mo60

  Oceniono 10 razy 6

  Wolacy najpierw muszą solidnie oberwać po kieszeni, żeby coś drgnęło w poparciu dla PiS. Inaczej nic do nich nie dotrze. Tacy są.

 • baby1

  Oceniono 14 razy 6

  No to PO może zapomnieć o paniusi MKB w II turze wyborów. Przecież będzie musiała starać się o tę same głosy prawicowych co kandydaci pozostałych partii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX