Donald Tusk o "układzie" w PiS. "Bardzo niebezpieczna sytuacja"

- (Andrzej Duda) podpisze wszystko co mu prezes Kaczyński na stół położy. My to wiemy, tu nie ma się czego domyślać, tak jest - powiedział Donald Tusk w rozmowie z TVN24.
Zobacz wideo

Donald Tusk skrytykował za jednym zamachem nie tylko prezydenta Andrzeja Dudę, lecz także prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - O czym nas (Duda) przekonał przez te cztery lata? Że podpisze wszystko co mu prezes Kaczyński na stół położy. My to wiemy, tu nie ma się czego domyślać, tak jest, ten układ tak ma: rządzi Kaczyński, inni wykonują polecenia i podpisują, co trzeba - ocenił Tusk w rozmowie z telewizją TVN24.

Dodał, że to "bardzo niebezpieczna sytuacja", bo "rządzi ten, kto nie ponosi żadnej odpowiedzialności".

Dziwię się prezydentowi, który ponosi odpowiedzialność konstytucyjną, że przyjął na siebie taką rolę wykonawcy poleceń od człowieka, który takiej odpowiedzialności nie ponosi - mówił Donald Tusk.

Były szef Rady Europejskiej po raz kolejny nawiązał też do budzącej kontrowersje nowelizacji ustawy o sądach. Nadzieję widzi w instytucjach europejskich, ale pod pewnym warunkiem. - Europa będzie się angażowała w obronę niezależnego sądownictwa i praworządności w Polsce tylko wtedy, jeśli będzie widać, że Polakom zależy - stwierdził Tusk. - Nikt tego za nas nie zrobi - dodał.

Więcej o:
Komentarze (245)
Donald Tusk o "układzie" w PiS. "Bardzo niebezpieczna sytuacja"
Zaloguj się
 • acide94

  Oceniono 64 razy 54

  Najgłębsza charakterystyka Dudy to: "Panie starszy, setkę i lornetę na dwójkę".
  W pałacu prezydenckim rezyduje kelner.

 • bog43

  Oceniono 60 razy 52

  dziś nawet dziecko wie , że królik wyjęty z cyrkowego kapelusza nie po to został prezydentem by samodzielnie myślał , a tylko po to by zostać kapciowym tej ludzkiej niedoróbki . Sam pajac i błazen w jednym , zasługuje na tylko na jedno - na historyczny śmietnik w Rzeczpospolitej Polskiej .

 • fakiba

  Oceniono 51 razy 37

  Duda popisze wszystko co mu kaczor na biurko rzuci , a niektóre np. ułaskawienia to nawet in blnaco podpisał !

 • oloros11

  Oceniono 52 razy 34

  24 lipca 1934 roku zebranie sędziów niemieckich , przemawia zaproszony gość doktor prawa
  "Silne państwo musi mieć możliwość eliminowania urzędników którzy się do tego nie nadają, Dotyczy to również sędziów. Koncepcje nieusuwalności sędziów zrodziła się w obcym świecie , świecie intelektualistów, w świecie wrogim narodowi"

  Joseph Goebbels
  wyobraźcie sobie jak zatkało to sędziów a jaki entuzjazm zbudziło u suwerena który przed rokiem w zupełnie demokratyczni sposób wybrał jego kamratów do rządów
  i nie żeby niemieccy sędziowie się z tym zgodzili - ale skąd - przeciwstawili się , zginęło początkowo po cichu później całkiem jawnie kilka tysięcy - reszta już nigdy nie protestowała - właściwie to nie było już sadow - robili to co robi prezydent Polski - podpisywali gotowe papiery - również wyroki na swoich kolegów
  popełni jeden błąd - zareagowali za późno - czekali az suweren się obudzi - suweren się obudził dopiero wtedy jak leżał we krwi na gruzach a niektórzy w Niemczech do dziaja się nie obudzili

 • jurek4491

  Oceniono 36 razy 28

  Jak PiS prześle BUDYNIOWI worek po kartoflach to też go p[odpisze .

 • pronti75

  Oceniono 28 razy 26

  Nieustająco szacunek panie Tusk- kilka zdań i pissdzielska trollnia spazmuje z nadmiaru emocji- tak trzymać :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX