Morawiecki wytyka błąd w książce Tuska. "Ups. Już wiecie, co tutaj nie gra?"

Książkę "Szczerze" Donalda Tuska czytają najwyraźniej nie tylko jego sympatycy. Lektury podjął się też współpracownik premiera Mateusza Morawieckiego. I od razu wychwycił błąd. Morawiecki podzielił się tym spostrzeżeniem.

Donald Tusk dopiero co ruszył z promocją swojej książki "Szczerze", a już publikację skomentował premier Mateusz Morawiecki.

"Jeden z moich współpracowników zadał mi wczoraj zagadkę. Czytał ostatnio książkę Donalda Tuska "Szczerze”". To książka, którą przewodniczący Tusk reklamuje jako swój dziennik, który pisał regularnie podczas pracy jako przewodniczący Rady Europejskiej. Pokazał mi jej fragment i zapytał: Co tu się nie zgadza?" - relacjonował na Facebooku Morawiecki. I zadał ludziom tą samą zagadkę. "Poniżej wpis gdzieś z połowy książki. Co w nim jest nie tak?" - zapytał, cytując poniższy fragment książki:

6 kwietnia 2017
To niewiarygodne, co on zrobił. Pięć goli w dziewięć minut! Lewandowski w meczu z Wolfsburgiem wszedł z ławki rezerwowych, by ustanowić rekord wszech czasów. Nie wierzyłem własnym oczom.

>>> Tak wyglądało pożegnanie Donalda Tuska i powitanie następcy:

Zobacz wideo

Premier od razu na zagadkę odpowiedział. Chodzi oczywiście o datę. "Ups… Już wiecie, co tutaj nie gra? Gratuluję wszystkim, którzy zgadli. Tak, Robert rekordowe 5 bramek w 9 minut strzelił we wrześniu 2015 roku, a nie w kwietniu 2017. To oznacza, że ten "wpis z dziennika" raczej nie powstał 6 kwietnia 2017 roku" - podsumował Mateusz Morawiecki.

Więcej o:
Komentarze (395)
Morawiecki wytyka błąd w książce Tuska. "Ups? Już wiecie, co tutaj nie gra?"
Zaloguj się
 • masofrev

  Oceniono 261 razy 241

  O, to rzeczywiście dramatyczna pomyłka! O wiele większa, niż przemilczenie zakupu działki na żonę czy też sądownie potwierdzone bycie kłamcą...

 • pedro.666

  Oceniono 203 razy 189

  To się Mateuszek naszukał i naczytał, żeby przyłapać Tuska na kłamstwie. Teraz Tusk musi podjąć wyzwanie i spróbować złapać Mateuszka na prawdzie. Też nie będzie łatwo, ale kto wie...

 • logopeda9

  Oceniono 142 razy 128

  To było przed tym jak wybudowaliśmy ten prom w Szczecinie czy po? Przed rozpoczęciem produkcji samochodów elektrycznych czy po? Przed rozpoczęciem odbudowy zamków piastowskich czy po? Przed budową "polskiego Pendolino" czy po? Przed budową 35 mostów czy po? Przed wybudowaniem 100 tysięcy mieszkań na wynajem czy po? Przed zakupem 1000 dronow dla polskiej armii czy po? Kiedy to było Pinokio?

 • krynolinka

  Oceniono 122 razy 96

  Mieliście czas na czytanie książki Tuska, zabrakło czasu na prześwietlenie Mańka Banasia. Walcie się pisiorki!

 • agent-0700

  Oceniono 107 razy 93

  Pinokio jak szukasz sobie równego to na prezydium szukaj.

 • niktwazny126

  Oceniono 100 razy 86

  Wow! Gratuluję spostrzegawczości. Wina Tuska, prezes może spać spokojnie, premier znalazł skazę na wizerunku. Rozumiem, że wszystkie inne problemy krajowe już rozwiązał.

 • tpdlagier

  Oceniono 83 razy 71

  Szok! Jak Tusk się pozbiera po ujawnieniu tego kłamstwa to ja nie wiem.

 • boshary

  Oceniono 75 razy 63

  a błędu w oświadczeniu swoim i żony nie znalazł? w powołaniu kryształowego Mariana na szefa NIK nie ma błędu?

 • geoboss

  Oceniono 67 razy 57

  Nie no wiadomo. Sam Morawiecki był na meczu!
  Jako chłopiec do podawania piłek :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX