Polacy ocenili Andrzeja Dudę. Bardzo dobre zdanie o prezydencie ma 16,1 proc. ankietowanych

39,3 proc. Polaków ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy "dobrze" i "bardzo dobrze" - wynika z sondażu SW Research dla portalu rp.pl. Nieco ponad 30 proc. ankietowanych wyraziło negatywną opinię.

16,1 proc. respondentów ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy "bardzo dobrze", a 23,2 proc. "dobrze" - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl. Ocenę "przeciętną" wystawia Andrzejowi Dudzie 25,5 proc. ankietowanych, a negatywną - 30,8 proc. 4,4 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Zobacz także: Dr hab. Rafał Chwedoruk ocenia szanse Szymona Hołowni i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich

Zobacz wideo

Wybory prezydenckie w 2020 r.

Prezydent Andrzej Duda jak dotąd nie zadeklarował oficjalnie, czy będzie ubiegał się o kolejną kadencję w przyszłorocznych majowych wyborach prezydenckich. Czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości już zapowiadają, że będzie kandydatem popieranym przez partię.

W sobotnich partyjnych prawyborach oficjalną kandydatką PO została wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Z ramienia PSL kandyduje prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz. Swojego kandydata w prawyborach nie wyłoniła jeszcze Konfederacja. Nie wiadomo także na razie, kto będzie kandydatem z ramienia Lewicy.