Komentarze (237)
Sondaż: ponad połowa Polaków uważa, że po zmianach PiS sądy działają gorzej
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • grubymisiek1

  Oceniono 10 razy 6

  Ok tam oj tam. Panazbyszkowe sądy są najlepsze . To mówiłem ja Khantak wiceminister.

 • Swat Przemysław

  Oceniono 9 razy 5

  Wszystkie sprawy w sądach wszelkich przed nastaniem pisiorów trwały długo i długo się czekało na orzeczenie wyroku sądu,ale za PiS to już szkoda gadać jak trwają dłużej sprawy.
  A teraz to będzie tragedia co oni chcą zrobić.
  Chcą upolitycznić sądy,te pisuary w kółko golone.
  To wcale,a wcale nie poprawi sytuacji zwykłych petentów czekających latami,a nawet dziesięcioleciami na zakończenie spraw.
  Pisiorstwo dolewa tylko oliwy do ognia tą nowelizacją ustawy o sądach.

 • oloros11

  Oceniono 7 razy 5

  to nie ma znaczenia sady maja być zniszczone bo przeszkodzą w zdobyciu pełni władzy przede wszystkim do tego brakuje zniszczenia mediów - ale to może się wydarzyć tylko pod warunkiem przejęcia sadow i osadzenia tam posłusznych kanalii
  widzimy jak to odbywa się w Rosji Chinach - możliwe możliwe i suweren szczęśliwy wiec o co chodzi ? w takich warunkach - sady nasze media nasze możemy ju wszystko na początek obowiązek zamienienia waszych oszczędności na papiery wartościowe skarbu państwa i zakaz posiadania dewiz - to się stanie za 2 gora 3 lata
  moja rada - przenoście oszczędności poza Polskę i najlepiej Unie i szybko wyjeżdżajcie - wśród moich znajomych większość już to zrobiła i dodatkowa ma drugie obywatelstwo wyjeżdżajcie poki możecie - gorzej wam nie będzie świat wszędzie potrzebuje ludzi chętnych do pracy

 • marywil2012

  Oceniono 5 razy 5

  PiS kocha sondaże. Bo przecież łamiąc prawo cały czas sprawdza, czy nie stracił poparcia. Aby nie stracić poparcia bez przerwy manipuluje opinią - także międzynarodową i podaje nieprawdę, byle nie zniechęcić wyborców. I to się częściowo sprawdza. Ale jak widać nie w przypadku oceny w zględem zmian w sądownictwie. Sondaż jest bowiem w istocie sondażem poparcia, z którego wynika, że to co PiS robi z sądownictwem nie jest w większości akceptowane. Zwolennik kaczyńskiego powie oczywiście, że ci co to krytykują, nie rozumieją, że trzeba "reformy" przeprowadzić. Przeciwnik pisu powie: jakie reformy? przecież to co zrobił pis to zwykłe zastąpienie sędziów jednych, jakimiś potakiwaczami partii rządzącej, którzy mają podporządkować sobie innych sędziów w realizacji jakiegoś bliżej nieuzasadnionego celu. Przypomnijmy, że PiS w ostatnich latach mówi o kaście ale nie udało się niczego takiego wykazać, oprócz 2-3 sędziów, którzy coś ukradli, nie ma żadnych dowodów na istnienie patologii. Więc mamy zaufać nagle partii, która wsadza na stanowisko w NIK człowieka, który nie płacił podatków i akceptował burdel w swoim hotelu? A gdy sprawa się wydała, PiS próbuje sprawę odwrócić udając, że to nie ich zaniedbania i ich człowiek? Drodzy wyborcy, działania pisu w sprawie sądownictwa, czy w innych sprawach zakłądają, że ludzie pisu są lepsi i będą uczciwsi. Ale dotychczasowe przykłady pokazują, że to nieprawda. To jest najsłabsza strona zmian pisu: nie ma reformy jest wymiana ludzi na własnych, którzy mają dodatkową skazę na charakterze: dali się przkupić za stanowiska (wszyscy w KRS dostali sowite wynagrodzenie a prawie wszyscy dostali awanse) i atakują ludzi, wobec których nawet nie ma cienia podejrzenia, a których władza nazywa pogardliwie "kastą".

 • cezar85

  Oceniono 11 razy 5

  bo smycz ciągle za krótka

  prezes zaciągnie i będzie chodzić jak w zegarku

 • krassus

  Oceniono 4 razy 4

  Sądy są zapchane, zbiurokratyzowane, niedofinansowane. Wiem z doświadczenia. Sądy Rodzinne zaś szczególnie - to wieloletnia katorga, gdzie rozprawy odbywają się co pół roku. PIS zmienił tylko Prezesów Sądu - ot, reforma.

 • von_rosen

  Oceniono 6 razy 4

  Ale co za problem? Kolejny projekt poselski powinien dotyczyć wszystkich obywateli - jak się komuś władza nie podoba, to najpierw dostanie grzywnę, a potem się go wydali z zawodu i z kraju. Aż w końcu pozostaną tylko tacy, którym się władza podoba. Proste?

 • pollion1

  Oceniono 6 razy 4

  ponad połowa Polaków uważa, że po zmianach PiS sądy działają gorzej ,natomiast druga połowa to ćwierć inteligencja wyznawcy PIS i Płatne pachołki tak zwane trolle ...zaraz się odezwą .Uderz w stół, a nożyce się odezwą.....

 • threemen

  Oceniono 8 razy 4

  Chodzi o upartyjnienie sądów, a nie o jakąś poprawę. Partia rządząca przypisała sobie kierowniczą rolę w państwie jak PZPR.

 • this.man

  Oceniono 8 razy 4

  Na wpis w KRS-ie w mateczniku PiS w Rzeszowie czeka się obecnie 9-12 miesięcy zamiast 3-4 m-ce jak było wcześniej. To efekt bałaganu jaki spowodowały "reformy" sądowe dojnej zmiany.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 10 razy 4

  Dałoby się suwerenowi po pińcet i opinia by się zmieniła. Cóż kiedy prezesowi brakuje kasy na kupowanie wyborców i już nie ma komu zabrać. A jeszcze bankier od powerpointa obiecał brak deficytu.

 • marywil2012

  Oceniono 3 razy 3

  "Reforma" pisu to rządy Banasiów i hejterów z ministerstwa sprawiedliwości. "reforma PiS" to likwidacja mechanizmów obronnych dla obywatela. To podporządkowanie systemu widzimisie miernych ale wiernych funkcjonariuszy politycznych. Jeżeli chcesz wyborco aby w sądzie, twoja sprawa była załatwiona przez rozmodlonego banasia, który w wolnym czasie spotkyka sie na obiadach albo w burdelach z członkami partyjnymi pis, albo jest rozstrzygana przez ludzi, którzy w trakcie pracy albo po godzina donoszą na swoich kolegów i piszą o nich kłamstwa, kolportując wyssane z palca kompromitujące materiały> popieraj dalej pis. Nie zostanie tak jak pis to w tej chwili wprowadził. Prostacy i Szarlatani u władzy sprawią, że twoje życie będzie koszmarem. WYstarczy zobaczyć, kto jest twarzą zmian: niedoświadczeni, ale za to politycznie usłużni głupcy o dziecięcych twarzach i gorliwością hitlerjugend.

 • jacekjot2

  Oceniono 7 razy 3

  A po co się bawić w takie łagodne subtelności. Nie lepiej od razu wprowadzić ustawę, że każdy, kto podważa kierowniczą rolę partii i jej prezesa podlega karze pałowania i internowania na czas nieokreślony w ośrodku odosobnienia ? Dla uproszczenia ogrodzi się cały kraj i już. Nie prościej ?

 • zgred151

  Oceniono 3 razy 3

  Pięknie , ale dlaczego nie ruszyli 4 liter i nie poszli do wyborow ? Przeciez bylo jasne do czego dąży kaczynski.

 • bambosz0

  Oceniono 9 razy 3

  ??? A ilu tych "ankietowanych" było w Sądzie z jakiegokolwiek powodu?Obojętnie czy jako świadek, powód, pozwany, czy jako poszukujący dokumentów czy też czekający na dokument do dalszego procedowania? 10-ciu, 50-iu czy połowa z nich? raczej tych 10-ciu... czyli bzdura z kłamstwem jako "prawda objawiona" . Sądy maja najwięcej spraw dotyczących przedsiębiorstw i "trunkowych kierowców...
  Przeciętny Kowalski w Sadzie bywa 2-3 razy w życiu i mało go obchodzą te wszystkie roszady i przepychanki obniżające ich range na tyle ,że przestały interesować jako coś co wpływa na życie ogółu Szanowni politycy macie zabawki które sobie wydzieracie jak dzieci i okładacie łopatkami i piasek w oczy sobie sypiecie a życie to zbyt poważna sprawa by udawać że jeden czy dwóch polityków-sędziów"niegodnych" obali w Polsce praworządność.. Weźcie się wreszcie do roboty bo za to bierzecie NASZE pieniądze .

 • swru

  Oceniono 2 razy 2

  Spokojnie PIotrowicz z pawłowicz to zmienia

 • henyk

  Oceniono 2 razy 2

  PiS-owi wcale nie chodziło o to, żeby Sądy działały lepiej tylko o to, żeby to byli nasi ludzie i sądzili wg naszego widzimisię. Jak wygląda sprawiedliwość wg PiS widzimy na co dzień. Zresztą ich prawo nie jest lepsze. Tworzone na kolanie, w błyskawicznym tempie, bez liczenia się z kimkolwiek i w dodatku w nocy.

 • andrew-live

  Oceniono 6 razy 2

  CZTERY LATA DZIAŁALNOŚCI SĄDÓW ,ZA RZĄDÓW BURAKÓW TO JEST PORAŻKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • fryta1977

  Oceniono 2 razy 2

  Czysta prawda. Przeprowadzałem w rodzinie postępowanie spadkowe. Jedno przed reformą: trwało nieco ponad 6 miesięcy. Drugie (podobno łatwiejsze) po reformie ciągnęło się 2 lata. I nie obwinię za to sądzących czy prawników, bo oni robili co mogli. Obecny system jest po prostu niewydolny jak polska służba zdrowia. A to dlatego, że w tym kraju całe prawo i systemy tworzą dyletanci, nieuki i pseudoprawnicy jak ci z wiejskiej.

 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 4 razy 2

  sens tego sondażu jest niestety żaden. Przepraszam, czy ankietowani mieli w ostatnich 4 latach oraz wcześniej w ogóle styczność z sądem, żeby ocenić kiedy działał on lepiej lub gorzej? Oczywistym jest, że pis rozpierdziela wymiar sprawiedliwości, ale sorry, sondaż na ulicy przeprowadzony z ludźmi, którzy no nie mają jak mieć skali porównawczej, jest zupełnie chybiony.

 • yuo7leo9

  Oceniono 6 razy 2

  Czyli nawet wyborcy PiS są dość przytomni. Kolejne próby rozwałki sądownictwa przez PiS będą nieskuteczne, a odbiją się na notowaniach partii

 • junkamm

  Oceniono 6 razy 2

  a właśnie że nie . prawo i sprawiedliwosc znacznie polepszyło działanie sądów i popieramy ich decyzjie na dziś podjete . opozycji nigdy sie nic nie podoba i wcale im sie nie dziwie . ot tego jesty opozycja by krytykować

 • vanad48

  Oceniono 8 razy 2

  SĘDZIOWIE......JESTEŚMY Z WAMI, my obywatele......precz z neokomuszym reżimem.....a wy wszyscy spod znaku Nowogrodzkiej nie uniknięcie kar...

 • bambosz0

  Oceniono 4 razy 2

  Politycy bawią si e ciuciubabkę z Temidą .. i najśmieszniejsze jest o że NIKT nie wygra... bo ani jedni ani drudzy już nie mają należytego autorytetu.
  Zarówno Sądy jak i politycy po transformacji nie wykazali się rzetelnością ,poszanowaniem godności także tego szarego obywatela, bezradnego petenta który nie miał w was obrońcy tylko najsurowsze prawo którego pobłażliwość była zarezerwowana dla cwaniaków ubogaconych cudzą krzywdą. Za sprawą sprzedajnych polityków zmieniających poglądy i partie jak lisy na wiosnę futro działaliście ja oczadzeni wizją władzy absolutnej nad "nieuczonym motłochem". Zaczęliście wierzyć ze jesteście bogami.. Aż okazało się ze możecie tyle ile wam politycy pozwolą.. i stąd to rozczarowanie że ten "motłoch" dotychczas lekceważony ma taką moc sprawczą w swojej inercji ,że was pokonał... Bóg z wami nie żal mi was bo musicie zacząć myśleć o tych którym zło uczyniliście i naprawić własne błędy.. to może ten "motłoch ", przynajmniej w waszym świecie zacznie być szanowanym obywatelstwem.

 • dmarch1

  Oceniono 6 razy 2

  Celem deformy wymiaru sprawiedliwosci PiC mialo byc wprowadzenie zamordyzmu a nie usprawnienie procesow. Czy Zbyszek Zero kiedykolwiek cos usprawnil ?

 • nowyemeryt

  Oceniono 4 razy 2

  Tylko naiwny człek mógł wierzyć , że PIS może zrobić coś dobrego dla RP.
  Klub ludzi miernych ale wiernych szalonemu destruktorowi J.K.

 • piotr.ryka

  Oceniono 6 razy 2

  Ten sędzia na zdjęciu, to czemu ma orła w berecie? Nadzwyczajna kasta takie nosi? Z antenką?

 • figarskiartur

  Oceniono 2 razy 2

  To nieprawda ponad 80 procent Polaków uważa ,że prawo działa bardzo żle i to jeszcze prawo dzisiaj w obecnej chwili jest brutalne w stosunku do ludzi popełniających drobne przestępstwa na małe sumy(mogli by odpracowywać za niewielkie pieniądze swoje czyny a nie siedzieć w ZK)

 • antropoid

  Oceniono 10 razy 2

  Za to PiS ma tabun idiotów, którzy latają po sklepach, bazarach i wszelkich możliwych publicznych miejscach, głosząc "wspaniałość" pisowskich reform-deform.

 • paulinakowlska

  Oceniono 16 razy 2

  Bo sędziowie zajmują się polityką a nie sądzeniem. Maja spaczoną hierarchię wartości skoro uważają, że można kłamać i oszukiwać w biznesie, pomawiać inną osobę o niecne czyny o ile jest się adwokatem (to z orzeczeń warszawskich sądów apelacyjnego i okręgowego), można skazać na dożywocie osobę niewinną i nie mieć sobie nic do zarzucenia, pozbawić człowieka majątku w majestacie prawa i powiedzieć, że uchybienia się zdarzają. Już panu Śpiewakowi oczy się otworzyły... innym też się otworzą.

 • kasle

  Oceniono 8 razy 2

  Reformy, ktorych jedynym skutkiem jest zniesienie trojpodzialu wladzy znosza podstawe praworzadnosci i warunek konieczny dla istnienia panstwa prawa.
  Orzeczenie sadu jest faktem dokonanym, niezaleznie od opinii na jego temat i ma niuchronne skutki. Wybor sedziow powinien wiec byc dokonywany wedle najlepiej sprawdzonych regul i kryteriow, do ktorych w zadnym wypadku nie powinien nalezec polityczny klucz, czy jakas polityczna wola. Nawet gdy sedziowie moga byc powolani przez jakies gremium polityczne, to nie powinni byc dowolnie przez polityke odwolywani i nie powinno byc jakiejkolwiek ingerencji polityki w biezace procesy sadowe.
  Ten elementarz zdaje sie przekraczac mozliwosci intelektualne i wolicjonalne obecnie nam rzadzacych.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 10 razy 2

  Tak myśli i czuje połowa Polaków.
  Druga połowa, pija za pieniądze tej pierwszej połowy i popiera zamach stanu.

 • kacper2004

  Oceniono 4 razy 2

  Niech zgadnę, czy to ta połowa co nie chodzi na wybory?

 • Paweł

  Oceniono 12 razy 2

  Polacy to jednak debilne bydło.

 • holzmilak

  Oceniono 3 razy 1

  Oni tu komentarze piszą,zamiast analizować postępowania karne!

 • tygrys102

  Oceniono 3 razy 1

  sądy pracują znacznie gorzej - wolniej...o 100%

 • ercu

  Oceniono 3 razy 1

  Sady działaja nie tylko gorzej, ale też zdrożały.

 • aus

  Oceniono 11 razy 1

  Dlatego dzialaja gorzej bo sabotuja te zmiany ktore PiS wprowadza tzn opozniaja celowo sprawy obywateli zeby wygladalo ze to wina PiSu , Ta kasta to bagno popierane przez lewakow z UE

 • marcus18st

  Oceniono 13 razy 1

  Kasta sedziowska blokuja ponad 800 nowych nominacji sedziowskich , to jak maja sady lepiej dzialac ?????

 • wyboga

  Oceniono 7 razy 1

  Oj tam, oj tam, "Śmieć" namaszczony przez małego gnoma, który za kieruje propagandową TVPiS, towarzysz Kurski wszystko naprawi, ku zadowoleniu zadymionych "pincetplusowych" gnolków.

 • daniella-63

  Oceniono 3 razy 1

  RODO. Lista kandydatow w wyborach na Prezydenta.

  1-...................

  2-...................

  3-...................

  4-...................

  5-...................

  Na kogo zaglosujesz?????

 • artur702

  Oceniono 7 razy 1

  Antypolscy pisopaci tworzą w Sejmie bezprawie uchwalając ustawy sprzeczne z Konstytucją RP, a następnie powołując się na tą samą Konstytucję RP wymagają by je stosować. Zapiekli wrogowie Polski i Polaków niszczą naszą Ojczyznę.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 3 razy 1

  Jak będę się rozwodził, będą bezpartyjne, Gdy zacznę się politycznie angażować nagle zaczną być partyjne. Ale tak jest na całym świecie...

 • wilenski11

  Oceniono 5 razy 1

  w pisiorowej sekcie są same komuchy z pupilkiem balbinbą na czele, ci prostaccy bolszewicy nie cofną się przed niczym żeby zniszczyć struktury państwa

 • antywyborca2019

  Oceniono 7 razy 1

  Świetny sondaż, drugie pytanie, czy miała pani/Pan styczność z sądami... 98% nie, to tak jakby zapytać, czy warunki pracy w zakładach produkujących opony się poprawiły czy pogorszyly? ludzie odpowiadają wyłącznie na podstawie zasłyszanych historii lub przeczytanych artykułów

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy 1

  Wygląda na to, że tylko 27 procent ludzi nie miało ostatnio do czynienia z sądami.
  I tak niezły wynik.

 • Bartosz Cieśla

  Oceniono 5 razy 1

  Póki co, to żadnych zmian nie ma, czego dowodem jest wyrok na Śpiewaku.

 • dugma134

  Oceniono 9 razy 1

  Nie wiedziałam, że suweren jest takim entuzjastą "Gazety Wyborczej" - tylu zwolenników PiS-u, co na tym forum, to trudno gdzie indziej znaleźć. Czyżby masochiści? :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX