Czesław Małkowski uniewinniony. Były prezydent Olsztyna był oskarżony o gwałt na ciężarnej urzędniczce

Były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski został prawomocnie uniewinniony od zarzutu gwałtu na ciężarnej urzędniczce. Sprawa ciągnęła się od 11 lat.

Jak informuje Onet za Polską Agencją Prasową, Czesław Małkowski został uniewinniony od zarzutu gwałtu na ciężarnej urzędniczce przez Sąd Okręgowy w Olsztynie. Uzasadnienia jednak nie poznamy - sąd wyłączył w całości jawność rozprawy i uzasadnienie wyroku.

W czerwcu Prokuratura Okręgowa w Białymstoku złożyła apelację od wyroku uniewinniającego Małkowskiego.

Oskarżony o gwałt na ciężarnej

Sprawa gwałtu na ciężarnej urzędniczce, którego rzekomo miał dopuścić się Czesław Małkowski, ciągnie się od 2008 roku. W tym roku w Olsztynie wybuchła seksafera, a mieszkańcy miasta odwołali prezydenta w lokalnym referendum. Czesław Małkowski od początku utrzymywał, że jest niewinny.

Pierwszy wyrok w sprawie wydał sąd w Ostródzie. W 2015 roku uznał on byłego prezydenta Olsztyna winnym zarzucanych mu czynów i skazał go pięć lat więzienia. Z końcem grudnia 2018 roku wyrok w tej sprawie wydał sąd w Olsztynie. Czesław Małkowski został wówczas uniewinniony.

Skąd taka różnica w wyrokach sądów dwóch instancji? Tego nie wiadomo, ponieważ oba procesy toczyły się za zamkniętymi drzwiami. Rzecznik sądu w Olsztynie poinformował dziennikarzy, że w czasie drugiego procesu "materiał dowodowy został pogłębiony" - pisze Wirtualna Polska.

Wielokrotnie ubiegał się o prezydenturę

Czesław Jerzy Małkowski był prezydentem Olsztyna od 2001 do 2008 roku, a więc do momentu, kiedy wybuchła seksafera, której był bohaterem. W czasie pierwszego procesu, który rozpoczął się w 2011 roku, trzy razy ubiegał się o reelekcję, ale przegrywał. W 2018 roku Małkowski został miejskim radnym.

Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność:

Zobacz wideo
Więcej o: