Leszek Moczulski oburzony wyróżnieniem dla Mariana Banasia od KPN. "Czuję się oszukany"

Leszek Moczulski, wieloletni szef KPN, nie kryje oburzenia po tym, jak Marian Banaś został odznaczony Krzyżem "Zasłużony dla KPN". "Czuję się oszukany przez kapitułę krzyża (...), Marian Banaś nie spełnia kryteriów, stoi natomiast pod zarzutami przestępstw gospodarczych" - grzmi w oświadczeniu Moczulski.

W czwartek 12 grudnia Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli, został odznaczony Krzyżem "Zasłużony dla KPN", wszystko w 40. rocznicę powstania Konfederacji Polski Niepodległej. Szefowi NIK odznaczenie wręczyli Zbigniew Adamczyk i Krzysztof Lencman, obydwaj z historią w KPN.

- Niech to będzie wyraz uznania naszego środowiska dla pańskiej działalności w tamtym czasie i w czasach obecnych - mówił na uroczystości Zbigniew Adamczyk, w przeszłości nawet poseł KPN w Sejmie.

Skąd wyróżnienie dla Banasia? Jak opisała na swoich stronach NIK: "Marian Banaś w latach 1979-1981 działał w szeregach Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela oraz Konfederacji Polski Niepodległej. W 1985 r. współtworzył Polską Partię Niepodległościową".

>>> "Pancerny Marian" nie tak dawno temu jasno zadeklarował swoje plany:

Zobacz wideo

Leszek Moczulski protestuje przeciwko odznaczaniu Banasia

Przeciwko odznaczeniu dla Mariana Banasia zaprotestował Leszek Moczulski, polityk, który w 1979 roku zakładał Konfederację Polski Niepodległej. Jego oświadczenie w tej sprawie zamieścił Krzysztof Król (też w przeszłości w KPN). Przytaczamy pełne oświadczenie Moczulskiego:

Ze zdumieniem i oburzeniem przyjmuję fakt odznaczenia krzyżem zasługi dla KPN pana Mariana Banasia. Czuję się oszukany przez kapitułę krzyża, która zapewniała mnie, iż będzie honorowała tylko byłych członków KPN i osoby zasłużone dla KPN. Pan Marian Banaś nie spełnia tych kryteriów, stoi natomiast pod zarzutami przestępstw gospodarczych. Jako założyciel i wieloletni przywódca Konfederacji Polski Niepodległej rozwiązuję Kapitułę i domagam się zaprzestania wykorzystywania nazwy KPN.
Więcej o:
Komentarze (121)
Leszek Moczulski oburzony wyróżnieniem dla Mariana Banasia od KPN. "Czuję się oszukany"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 38 razy 38

  Takie tam przedświąteczne zabawy dużych chłopców. Coraz ciekawsza ta nasza polityka. Biedni historycy, za 50 czy 100 lat będą się biedzić, żeby ten fenomen wyjaśnić.

 • a8ucewiczz

  Oceniono 34 razy 34

  Karnowscy też podobno człowieka roku czy inny medal niedługo mu wręczą

 • albrecht_kalba

  Oceniono 21 razy 17

  Spójrzcie na te tandetne krawaty, ordery w klapach, dziadowskie fryzury i tanie garnitury. Nieodrodne dzieci komunizmu, bez klasy, bez stylu, mentalnie osadzeni w połowie XX wieku. Niedobrze się robi.

 • 1moja

  Oceniono 19 razy 17

  "...Zbigniew Adamczyk i Krzysztof Lencman..." teraz moga sobie zalozyc kapitule Burdel Ojca.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • sector23

  Oceniono 12 razy 12

  Niezły cyrk:-) Teraz, brakuje już tylko Banasiowi Orderu Działkowca, Medalu Zasłużonego Hodowcy Rybek Akwariowych oraz Krzyża Chwały Straży Gminnej w Sieradzu. Pyszne jest również oburzenie oburzenie "ojca załozyciela", a prywatnie byłego wspołpracownika SB.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX