Komentarze (194)
Opozycja komentuje projekt nowelizacji ustawy o sądach. "Sądowy Stan Wojenny", "Sędzia w mundurze PiS"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zgredzik01

  Oceniono 4 razy 4

  Hm. Dlaczego nie zrobią od razu ustawy, że szykanom podlega każdy sędzia, który orzeka niezgodnie z linia Partii?

 • kzet69

  Oceniono 6 razy 4

  Ciekawe czy pisowscy bolszewicy zdają sobie sprawę że uchwalając totalitarne, bierutowskie ustawy i odtwarzając PRL sami sobie budują szubienice na których będą wisieli, tym razem dla zdrajców Polski z PiS grubej kreski nie będzie...

 • pollako

  Oceniono 10 razy 4

  Chłopcy Jakiego oszołom Kaleta, Ozdoba, Kantak szykują się do przejęcia władzy w RP, do tego potrzebują własnych sadów.
  Wojna domowa wisi w powietrzu.

 • tetradrachma

  Oceniono 6 razy 4

  Prezes, acz powoli z racji Banasia, podchodzi płynami ustrojowymi to, szykuje "numer" - odsunie, pijane dziecko zagubione w krakowskim smogu, a na jego miejsce wstawi - matkę zbłąkanej "osoby" ksindza. Causa perduta.

 • Wojciech Joński

  Oceniono 3 razy 3

  Ponieważ dobra zmiana sama nie respektuje obowiązującego prawa, to ciekawe będzie jak nikt nie będzie przestrzegał przepisów przez nich ustanowionych?

 • bog43

  Oceniono 5 razy 3

  tych troje pisowskich gó...arzy nawet nie wie , że to co robią nie jest żadną nowością dla
  historii - robili to bolszewiccy pionierzy , polski ZMP czy nazistowskie Hitlerjugend . Zawsze do brudnej roboty wynajmowano gó...arski aktyw , żądny władzy i pochwał . To nic innego jak powtórka z historii .

 • Przemek Swat

  Oceniono 9 razy 3

  Zerowe ziobrosyny mogły tylko taki gniot sklecić.
  Dobrał sobie zero współziobra.
  Najgorsze dno,dna.
  W tym całym PiSie ziobrostwo wyróżnia się szczególnie antypatycznie.
  Wszystkie te złe ustawy i nowelizacje właśnie stamtąd pochodzą.

 • pro.anty.k

  Oceniono 7 razy 3

  I o czym to nagle mówimy, piszemy i co komentujemy ? To temat nowej, haniebnej ustawy o kagańcu dla nieposłusznych sądów. A co zeszło na dalszy plan ? Ano - afera Banasia, czyli grube wały pisowskiej dyktatury, a zwłaszcza maskowanie bagna w MS . Taki drobiazg , że to na pewno nie projekt poselski tylko wysmażony w ziobrowskich gabinetach , czyli kolejny formalno-legislacyjny kant już nikt nawet nie wspomina. W trybie super pilnym potrzebny jakiś współczesny Kościuszko, bo inaczej Polska utonie w krótkim czasie.

 • edek40

  Oceniono 7 razy 3

  Czyż nie ma czegoś symbolicznego w dacie 13 XII?

 • 12345a65

  Oceniono 2 razy 2

  Nie rozumiem, o co ta burza. Jeśli Sąd Najwyższy w wyroku twierdzi, że KRS i TK są polityczne, że członkami tych organów stali się politycznie uwikłani sędziowie, to czyż nie jest darem dla opozycji przepis pozwalający za działalność polityczną usuwać z zawodu- i to także sędziów w stanie spoczynku? Jeśli władza chce, żeby się jej bać, to trzeba jej to okazać. Mądremu szkoda z tego żadna. A godność? No cóż, a jakaż oręż niewolnika? Mickiewicz odpowiedział Wallenrodem: podstępy. Jeśli głupi wali na oślep bez reguł, nie warto udawać rycerza.

 • grab31

  Oceniono 4 razy 2

  Prezes jeszcze śpi?

 • daniell157

  Oceniono 8 razy 2

  Mam nadzieję że nie dziś nie jutro ale kiedyś, odpowiedzą za wszystko i będą lazili w pasiakach.

 • pix_d

  Oceniono 10 razy 2

  Mam wrażenie, że żoliborska mafia coraz bardziej obawia się przegranej Adriana w maju. Stąd taki pośpiech z sądową rozpierduchą.

 • a488151

  Oceniono 10 razy 2

  Inicjatywa Ziobry skutecznie przykryła 16 zawiadomień do Prokuratury na Ministerstwo Ziobry. Przypadek? Nie sądzę.

 • tadian

  Oceniono 10 razy 2

  Nowa kolęda PISu " komuno wróć". Juz wiem dlaczego Jaroslaw kaczynski spał 13 grudnia.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 8 razy 2

  Kathank, Kaleta i ten trzeci oraz Ziobro to kretyni. Żeby taką ustawę wdrożyć w życie trzeba mieć ZOMO i półmilionową armię które pozwolą na pacyfikację protestów i wprowadzenie stanu wojennego.

  Bez ZOMO z tej ustawy wyjdzie jedynie majdan. I politycy PiS będą wisieć bo ludzie w trakcie majdanu ich zlinczują.

  I teraz niech Kathank z Kaletą sobie sami odpowiedzą na pytanie czy mają wystarczająco odwagi żeby stanąć na przeciwko rozjuszonego tłumu w trakcie majdanu.

 • Non Parol

  Oceniono 1 raz 1

  Popatrzmy i w imię niedalekiej przyszłości zapamiętajmy te niekoorzone prawnicze tuzy wysłane przez politruków na pierwszą linię wojny.

 • bigark

  Oceniono 3 razy 1

  Logika PiS-u: Wszelka krytyka organów wybranych niekonstytucyjnie będzie karana!
  Pozostałe, zgodne z konstytucją można, a nawet należy krytykować!!!

 • equaliser

  Oceniono 5 razy 1

  I co z tych haseł, okrzyków w sieci, biadolenia, przez niemal pięć lat wynika? Za kulisami podajecie sobie rączki i dzielicie uśmieszkami! Jak realnie przeciwstawiacie się tej kaczej dyktaturze ciemniaków? Rzepliński oddał TK bez walki, ale sobie pogadał. Generałowie z podkulonymi ogonami uciekli do cywila i lansują się w mediach. Co z tego wynika oprócz napędzania pisowców do dalszej i ostrzejszej grabierzy wszelkich wartości? Na kłamstwie, na beszczelnym złodziejstwie, w chamskich zawłaszczonych mediach wyprali mózgi "suwerenowi" na wzór sekty. A opozycja tylko skomli i czyta "pomponiki" i portale zakupowe...
  Kiedy ktoś, kto ma możliwości, wreszcie w tym kraju się obudzi? Czekam na ogólnokrajowy protest Sędziów. Pokażcie, że jest Was 10.000, a nie kilka osób z konferencji prasowych i wywiadów!

 • varranzcomodo242

  Oceniono 3 razy 1

  Wszystko oczywiście dzieje się w okresie przedświątecznym, kiedy większość społeczeństwa ma inne sprawy na głowie, a za chwilę podjeżdża na urlop.

 • relikwia.sw.napletka

  Oceniono 7 razy 1

  A my se z dziadkiem w piwnicy szubienicę stawiamy, i mówię ci jak pieprznę to się tylko o jedno biurko mogę pomylić.

 • broj1112

  0

  PiS od samego początku swojej "dobrej zmiany" stosował metodę "wendety" wobec ludzi mających głębszy związek z PRL-em. Zaczął od dezubekizacji w MSW, próbował zrobić tego "kalkę" w MON, ale z jakichś powodów nie wyszło. Opanował TK, nie udało się z SN i teraz - dzierżąc nadal władzę - nie za bardzo wie co robić dalej. Opór narasta, a PiS słabnie. Jeszcze wielu ludzi wierzy w szlachetne intencje PiS-u, ale nie sądzę ba ta liczba wzrastała, raczej słabnie. Bonusy się dewaluują, zadłużenie kraju wzrasta, obciążając młode pokolenia, które widzą dokąd to wszystko zmierza. Do tego nie najlepsze stosunki z zagranicą, a głównie z Rosją i Niemcami, uległość wobec USA z mieczem Damoklesa w postaci "447", komplikacje w stosunkach z UE. pan Premier odtrąmbia zwycięstwo 26:1 w kwestiach klimatycznych podobnie jak swego czasu odtrąbiono zwycięstwo premier Szydło 27:1. Propaganda przedstawia tygrysa, a tygrys jest papierowy. PiS szuka ratunku w zawłaszczaniu władzy na wszystkich możliwych szczeblach. I tu ważne jest sądownictwo. Ono nie chce się poddać, stawia opór - więc takie, a nie inne projekty ustaw. Teraz jest gorzej. Nie ma Senatu. Nie będzie tak łatwiutko. Bieg wydarzeń może byc szybszy niż bieg procesu legislacyjnego. I wtedy może być "klapa". A tu na głowie jeszcze wybory prezydenckie. Szybko - za pół roku. A co będzie jeśli Prezydent nie dostąpi reelekcji. Wtedy już nic radykalnego nie będzie możliwe. Zbliży się widmo "końca rządów PiS-u". A co potem? Czy wahadło nie wróci ze zdwojoną siłą? Czy restrykcji nie będzie? Nie wierzę w to. Kiedy PiS wygrał w 2015 roku Jacek Fedorowicz miał piękny popis. Posłuchajcie go. Myślę, że już wkrótce okazję do takiego popisu będzie miał Jan Pietrzak i myślę, że równie dobrze i zadziornie przedstawi sprawę.

 • labrado

  Oceniono 8 razy 0

  A Piotrowicz wystąpi w wiadomościach w przyciemnianych okularach???

 • Mike F-15

  Oceniono 6 razy 0

  Teraz niech powolaja ZOMO z powrotem, i napuszcza ich na sedziow , sady , i mamy znowu Stan Wojenny. A 40% oglupialych rodakow z Podkarpackiego i podlaskiego gapi sie i przyklaskuje jak klakierzy z pare srebrnikow.

 • wierze_w_ateizm

  Oceniono 10 razy 0

  ...Francja- dane statystyczne z ostatnich 36 lat wskazują, że średni okres między stwierdzeniem przez Policję, że sędzia kierował samochodem pod wpływem alkoholu, a wydaleniem go zawodu sędziego nie przekracza 52 godzin. W Polsce od 1991 r. zatrzymano ponad 200 pijanych sędziów - żaden nie został relegowany z zawodu...

 • zjadljad

  Oceniono 4 razy 0

  Ta ustawa jest tak bzdurna w kraju należącym do UE, że niema żadnych realnych szans na wprowadzenie. Według mnie to tylko wrzutka mająca odwrócić uwagę od zamieszania związanego z Banasiem.

 • zakrzyczny

  Oceniono 6 razy 0

  jak tam pisowcom przez cztery lata szła wojna z lichwą - legalne oprocentowanie chwilówek 1000(słownie: tysiąc)% nie jest rzadkością :) Zabrali się za naprawianie prawa majsterkowicze

 • alfalfa

  Oceniono 1 raz -1

  Ależ się opozycyjne trolle aktywowały! Musi być coś na rzeczy.
  A.

 • akcja-polska

  Oceniono 7 razy -1

  Narazie PIS-owskie chęci na państwo totalitarne blokują politycy opozycji, ale jeszcze jest naród, to naród pokaże opór władzy PIS który niszczy wolny kraj.

 • awitold4

  Oceniono 7 razy -1

  A jakiw konsekwencje przewiduje obecne prawo dla sędziego, który twierdzi, że ludzie żyją po 140 lat i wydaje na tej podstawie wyroku sądowe?

 • camaretto

  Oceniono 1 raz -1

  Kwa- tery ciągle pozostają bez - zmian.
  Niezawisłość Pana Boga też.
  Czegóż się tu obawiać, przecież to "tylko " zmiana systemu na ziemi.
  A kolęda... cóż pokój dobrym... kurka,infekcja nie pozwala sobie przypomnieć , i stan , i ropy .... jest. Afganistan i Kwaczysta, i ropy naftaclub . I gdzie tu błąd w sztuce?
  A,o stanie wojennym zapomniałam. Jak wstanę to obudzę się kiedyśz tego koszmaru? Bo dla mnie ekonomisty- evangelisty zaczyna się dzień od kawyi bólu głowy, makroekonomia to nie(koniecznie) cud i szok w tramp.kach.Prawo byłojeszcze wg. zachodu do tego potrzebne, a u naslewy most ważniejszy.
  Aaaa, i stan ... wojenny. Broń się zatem e-dziecię, na internecie, że go nam jeszcze nie całkiem zabrali i na nową platformę nie przekazali. Mało chceTeraz- tussi i śmieci trzeba ze trzy razy tyle zakupić, żeby się uspokoili, no i na sądy ziobrostan nie wystarczył, potrzebny był falanda żeby wszystkim uzmysłowić że byśmy z miłą chęcią nagrywali....wszystko jak leci. Że też takich świetnych jeszcze/już nie ma, i ludzi i kamer.
  Obława, obława, na młode wilki obława. ... I po sprawie.

 • bigark

  Oceniono 4 razy -2

  Logika PiS-u: Wszelka krytyka organów wybranych niekonstytucyjnie będzie karana!
  Pozostałe, zgodne z konstytucją można, a nawet należy krytykować!!!

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 10 razy -2

  << Ja będę szczera, ja pragnę zemsty >>
  POwiedziala matka-zalozycielka Nadzwyczajnej Kasty , sędzia Irena Kamińska.

  Oto stan umyslu zbuntowanej Kasty.

 • vidi12

  Oceniono 11 razy -3

  Karać sędziów ??? No, nie do pomyślenia !!! Jak to ??? Przecież ich bezkarność pochodzi wprost od Boga !!!

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 11 razy -3

  Wreszcie bat na bezkarna, uPOlityczniona magdalenkowa Nadzwyczajna Kaste. Stad wsciekly ryk POstkomunistow i ich UBeckich sojusznikow.

  Dosc orzekania "na roztargnienie" i "niemoznosc stwierdzenia przebiegu zdarzenia" !

 • luigi_vuitton11

  Oceniono 11 razy -3

  "Zamordyzm jakiego nawet za Bieruta nie bylo" pisze powyzej jakis tam sedzia - nie - sedzia, bo zaangazowany po uszy w polityce, umoczony po uszy w PelOwskim widzeniu polskiego krajobrazu politycznego.
  Wtoruja mu (bo jakze mogliby inaczej, skoro sami wybrali ciemne okulary Totalnej Opozycji) wszyscy PelOwscy bonzowie idac w jednej procesji w tej ciut smiesznej procesji trzymajac sie za rece. A moze przydaloby sie przynajmniej zerknac do ksiazki kim byl ow swietlisty (dla nich) - Bierut?
  A moze-by byli bardziej ostrozni gdyby przejrzeli jego dossier drobnego podwedzacza w sowieckiej Bialorusi, ktorego Beria zaakceptowal na polskiego prezydenta od momentu decyzji Stalina by Polska byla jednym z bardziej zacofanych satelitow sowieckiego imperium.
  Ten, Boga, chyba sie bal; bal sie za to NKVD I SMIERSZ-u, podpisujac tysiace wyrokow smierci dla polskich zolnierzy tzw., wykletych I co wiecej, jak wynika z pozniej odkrytych notatek, jego prywatnej sekretarki lubil "popoludniami wpadac do sal kazni Sadu na ul Rakowieckiej w Warszawie" by tam sie relaksowac.
  Poprostu piekny prezydent…
  I to sedzia o zdrowych zmyslach porownuje takie cos do dzisiejszej sytuacji?
  - Gdzie my jestesmy?

 • eldemon

  Oceniono 9 razy -3

  Jak tu nie popierać działań PIS_u!
  Dziś rano po 8_ej , audycja w TOK FM, Żakowski dzwoni na zywo do sędziego Johanna Wiesława, a Johann nie wiedział, że jest "na żywo" wita Żakowskiego:
  "Dzień dobry drogi Jacku,.....zawsze jestem do twojej dyspozycji i twojego radia.....
  Żakowski zmieszany, zakończył rozmowę po 2 minutach!

 • proteusz33

  Oceniono 5 razy -3

  Fajny ten chórek męski na foto.Puśćcie głos

 • marek_k62

  Oceniono 5 razy -3

  Od 2015 roku trwa pełzający zamach stanu. Głupi Grzegorz Dyndała i nie-Młoda Lekarka Ewa widzą to, ale ważniejsze dla nich przywództwo opozycji niż dobro wspólne. W międzyczasie śFirer Świrosław I Waleczny Inaczej przejmuje kolejne reduty oporu przed całkowitym zniewoleniem kraju, którego tak nienawidzi za lata upokorzeń. Najpierw w cieniu zdolniejszego brata, potem chłopiec na posyłki w opozycji, i bezwartościowy TW, w końcu wyautowany przez Lecha, a potem Donalda. W końcu się dorwał i niszczy. Wszystko. Aż poleje się krew.
  Niedługo...

 • dert4

  Oceniono 11 razy -3

  czerskie syny, dostały taką fangę w nocha,
  aż im łeb odskoczył.
  Dzisiaj w Tok Ćwoku płakał o tym Jacuś.

 • eldemon

  Oceniono 9 razy -3

  Dziś rano po 8_ej , audycja w TOK FM, Żakowski dzwoni na zywo do sędziego Johanna Wiesława, a Johann nie wiedział, że jest "na żywo" wita Żakowskiego:
  "Dzień dobry drogi Jacku,.....zawsze jestem do twojej dyspozycji i twojego radia.....
  Żakowski zmieszany, zakończył rozmowę po 2 minutach!

 • janrobin2015

  Oceniono 8 razy -4

  Polecam do przeczytania jeszcze to:
  Selected Legal Aspects of Judicial Independence in the Federal Republic of Germany.
  Jesli ktos uwaza ze w Polsce system wyboru sędziów, kontroli i zarządzania sądami jest upolityczniony. To po przeczytaniu powyższego zmieni zdanie i przeprosi za wygadywane głupoty. To był żart bo nic takiego sie nie stanie. Nie mam złudzeń.

 • javall

  Oceniono 10 razy -4

  Totalni na aut, merytoryczni na srodek boiska.
  Dosc nieustannej rozroby, dosc "nie pozwalamy" i "nie ma naszej zgody", od tego jest sejm a nie wiecowe pyskowki i ciagle szukanie wsparcia w Brukseli. Poparcia trzeba umiec szukac w kraju i miec cos waznego do zaoferowania.
  Grzesiu z Donkiem beda mogli teraz zaprosic Budke, Lubnauer i Jaskowiaka do kopania w gale, nie bedziemy im przeszkadzac.

 • silds

  Oceniono 8 razy -4

  Opozycja komentuje projekt nowelizacji ustawy o sądach. "Hańba!","Sądowy Stan Wojenny"

  Oczywiście. Facepalm.
  Takie sytuacje najlepiej pokazują porażającą głupotę osób, które są parlamentarzystami. Przecież podobne idiotyzmy w codziennym życiu opowiadają wyłącznie osoby ograniczone umysłowo.

  A może tym w przypadku również trzeba zapytać: Czy jest z nami psychiatra?
  Przebadanie osób, które tak bredzą, byłoby ze wszech miar wskazane. Nawet jak tylko niektórzy okazaliby się czubami, eliminacja ich z polityki przyniosłaby same korzyści.

 • dziewczyna_murzyna

  Oceniono 14 razy -4

  pierwszy raz od 4lat opozycja ma rację

  te przepisy sa z Francji w której od wielu lat mamy stan wojenny

  wchodzimy wreszcie do europy pierwszego nurtu

  cieszycie sie lemingi?

  koniec bezkarnosci kasty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX