Komentarze (462)
Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o sądach. Będą dyscyplinować sędziów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kl0ss

  Oceniono 20 razy 16

  Dzisiaj 12 grudnia... Ze stanem wojennym prawie się sqrwi3le wstrzelili.

 • droch

  Oceniono 24 razy 16

  Przyjmujecie zakłady, w ile minut po telefonie z domu Wielkiego Brata projekt wyląduje w kuble?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 18 razy 14

  Dlaczego Wojsko i Policja nie bronią Polski i Konstytucji?
  Dlaczego PiSowcy jeszcze nie siedzą w więzieniach?

 • wan20_3

  Oceniono 13 razy 13

  No i trójka cyngli PiS bierze na siebie następną plugawą i oszukańczą sztuczkę. Ile tego syfu jeszcze będzie. Jaki się schował w Brukseli i bełkocze jak na doktora przystało, ale cyngle od świństw i ordynarnych sztuczek pozostali.

 • micro5

  Oceniono 13 razy 11

  Im z mniejszej wsi tym wyższe ambicje w PiS

 • acide94

  Oceniono 11 razy 11

  Jaki będzie następny krok? Publiczne palenie ksiąg filozofów i wolnomyślicieli?

 • zielony_wesolek

  Oceniono 11 razy 11

  kolejne "godne" uczczenie 13 grudnia - to już tradycja w tej partyjce

 • alejagwiazd

  Oceniono 11 razy 11

  A kiedy wreszcie ustawa o karach cielesnych za nie chodzenie do kosciola?

 • mozart

  Oceniono 17 razy 11

  Logika PiS idzie logiką leninowską. Zmiany, które zachodzą od 2015 są iście bolszewickie i oznaczają likwidację dotychczasowego porządku prawnego i społecznego. I to w sposób nieodwracalny! Polska jest nie tylko przygotowywana na kompletną izolację na arenie europejskiej, lecz również do Polexitu, wojny domowej i brutalnego, narodowego bolszewizmu w pseudoreligijnym sosie.
  Społeczeństwo zostanie wzięte brutalnie za mordę, bo ma mentalność chłopa pańszczyźnianego. Inteligencji w tym kraju nie ma, gdyż albo wyemigrowała albo wyginęła albo skuliła ogon pod siebie w obawie o własną emeryturę i stan posiadania. Zniszczono wszelkie autorytety, które byłyby jakimkolwiek zagrożeniem dla rewolucjonistów. I zaczęto kształtować nowe pokolenie poprzez deformę edukacji. Jednocześnie przekupiono społeczeństwo programem 500+. Toteż nie zachodzi obawa, że prekariat się zbuntuje. Dlatego nie będzie żadnych masowych protestów (czy marsze kilkudziesięciu tysięcy ludzi na 30 milionów dorosłych obywateli można uznać za masowe?) gdy ostatecznie zostaną wdrożone pseudoreformy sądownictwa i ordynacji wyborczej. Będą protesty? Rozgoni się je z użyciem broni maszynowej lub wojsk OT. Na niepokornych przygotowano również środki w postaci rozszerzonych uprawnień policji i środków przymusu.
  Będą sankcje? W to mi graj! Zgodnie ze stalinowską logiką władza potrzebuje wroga zewnętrznego i wewnętrznego, by go zdefiniować jako "wroga ludu". Wróg zewnętrzny - UE jest analogiem międzynarodowej burżuazji, zaś opozycja jest ucieleśnieniem "wrogów ludu" i kontrrewolucjonistów "dobrej zmiany". W czasach stalinowskich wypracowano doskonale rozwiązanie sprawy artykułem 58. Myślę, że w Polsce analogiczne rozwiązanie zostanie wprowadzone w życie. I tak za samą przynależność do opozycji dostanie się 3 lata, za antyrządowe demonstracje 10 lat, za głosowanie w PE przeciw rządowi PiS 25 lat. I to nie będą zwykłe wiezienia, tylko karne kolonie. W tym kopalnie, karczowanie lasów, kopanie kanałów melioracyjnych, regulacja rzek, prace na polu, przekop Mierzei Wiślanej.
  Czekają nas co najmniej 3-4 pokolenia kaczyzmu w Polsce.

 • melix

  Oceniono 13 razy 11

  Kiedy zaczną się pastwić fizycznie, bo psychicznie już robią?

 • rozterka47

  Oceniono 10 razy 10

  No i przypominają się lata stalinowskie , taki PIS .

 • hunter54

  Oceniono 10 razy 10

  Mafia pisowska , ziobrowska chce całkowitej bezkarności idzie na zwarcie z władzą sądowniczą która stoi na straży Konstytucji i prawa , naszych podstawowych obywatelskich praw.

 • lblblblb

  Oceniono 10 razy 10

  Pełzający zamach stanu.

 • micro5

  Oceniono 10 razy 10

  same miernoty zgłaszają

 • zjadljad

  Oceniono 10 razy 10

  Po uchwaleniu tej ustawy Sąd Najwyższy powinien wydać wyrok, że każdy poseł krytykujący sędziego straci mandat parlamentarzysty. To będzie miało mniej więcej takie samo umocowanie jak rzeczona ustawa.

 • pollako

  Oceniono 14 razy 10

  Tymi oszołomami jak Ozdoba, Kaleta, Kantak...tym śmieciem kieruje Jaki.

 • ksass

  Oceniono 9 razy 9

  proponuję uchwalić 13 grudnia.
  W końcu Jarek K. będzie mógł się pochwalić, że coś zrobił tego dnia, a nie tylko spał do południa.
  Chichot historii

 • hp77

  Oceniono 9 razy 9

  małe szczeniaki bawią sie Polską ...

 • gdabski

  Oceniono 11 razy 9

  To jest pisowskie przestępstwo z art. 127 i 128 KK, czyli zamach stanu! Gdzie są odpowiedzialne służby?!

 • zlotto

  Oceniono 9 razy 9

  Czy jutro SEKTA wprowadzi również przepis żeby świnie nazywać księciami, a guuufno truflami? Skoro Ziobrowska Kasta Kolesiow Dyscyplinarna każe się tytułowac sądem najwyzszym? Myślicie że suweren pijany piecsetplusem się nie wkurzy? Wkurzy się 1 stycznia gdy mu woda podrozeje więc się spieszcie lepiej. Unio ratuj Polskę przed nami samymi. Bo inaczej o wolnej Polsce możemy pomarzyć

 • pepe0708

  Oceniono 11 razy 9

  Zmierzamy w kierunku najgorszych standardów państw totalitarnych. To już nie jest śmieszne, to jest zatrważające.

 • alef.omega

  Oceniono 9 razy 9

  Ostatnie działania wskazują, że naczelnik (nie ma wątpliwości, że to on stoi za tym wszystkim) jest już na etapie późnego Adolfa H. Podobnie jak tamten, całkowicie stracił poczucie realizmu, co - podobnie jak u tamtego wynika z kombinacji czynników:
  - zawrót głowy od sukcesów - parę sukcesów doprowadziło go do fałszywego poczucia, że jest niezwyciężony bo czuwa nas\d ni opatrzność
  - demencja umysłowa, powodująca branie własnych wizji i urojeń za rzeczywistość
  - degrengolada fizyczna zatwardziałego socjopaty
  Obecna walka z Trzecią Władzą jest w sposób oczywisty nie do wygrania bez wyprowadzenia nas z Unii Europejskiej i twardego zamordyzmu w stylu stalinowskim. A to byłoby w obecnym układzie sił w zasadzie niemożliwe.
  Przy siłach i zasobach, jakie obecnie posiada ferajna ta walka jest nie do wygrania. Przeciwnicy są nieskończenie silniejsi.
  Dlatego Bonaparstek skończy tak jak ongi Adolf H, tyle, że zamiast kulki w łeb przepowiadam mu dożywotni pobyt w domu bez klamek w kaftanie, a jego akolitom długoletni pierdel.

 • fakiba

  Oceniono 8 razy 8

  A na tym zdjęciu to "banda trojga" z organiazcij przestępczej" dla śmiechu nazwanej Prawo i Sprawiedliwość

 • pd2016

  Oceniono 10 razy 8

  Magistry biorą się za profesorów! Czyli polscy czerwoni khmerzy w akcji!!!

 • mer-llink

  Oceniono 10 razy 8

  Ja wiem, że "argumentum ad NSDAP" ("reductio ad Hitlerum"; prawo Godwina) jest przez poprawność polityczną uważane za dyskwalifikujące. Ale dość polit-poprawności! Bywają sytuacje, kiedy godzi się mówić wprost.
  Te projekty ustaw nakładające kaganiec sędziom to nie jest nowy pomysł PiS-u.
  Dokładnie takie same ustawy - dyscyplinujące sędziów - w pierwszej fali "reform" wprowadziło NSDAP po wygraniu wyborów. Explicite: wyrokujący sędzia ma zawsze rozważać dobro III Rzeszy, pomyślność jej obywateli oraz wskazania płynące z historycznego posłannictwa narodu niemieckiego [t.j. NSDAP, bo naród w rozumieniu NSDAP stanowili członkowie i poplecznicy NSDAP - krytycy byli ex definitione poza narodem, stanowili taki hitlerowski drugi sort]. Nieposłuszni wobec NSDAP byli deponowani, a bardziej niezłomni trafiali do obozów - tak! tak! - koncentracyjnych.
  Podobne w duchu, choć nieco inne w słownictwie, ale takie same w skutkach były sądowe ustawy stalinowskie. I Stalin też miał obozy: łagry prima sort....
  PiSowi jak na razie brak do pełni szczęścia obozów. Ale i to przyjdzie. Był wszak jeden dygnitarz PiS-u, który głośno mówił "Piłsudskiemu było łatwiej - on miał Berezę." A wielu z nich o tym marzy.

  Pan Ziobro nie wymyślił tym projektem ustawy nic nowego. Jego totumfaccy tylko może dokładniej poczytali, jak "reforma sądownictwa" przebiegała pod skrzydłami NSDAP oraz u Stalina. I resort pana Ziobry pod wskazówki PiS-u imituje to rozwiązanie. A że sprzeczne jest ono z fundamentami praworządności? Tym gorzej dla fundamentów....

 • trasat47

  Oceniono 10 razy 8

  To jest zamach stanu. Ponieważ nie mają poparcia społecznego do zmiany Konstytucji, więc ją łamią w oczywisty sposób. Jeśli PIS chce zmiany ustroju, to niech najpierw zmieni Konstytucję. Tak zrobili Węgrzy. Sędziowie postępują według Konstytucji, jeśli będzie inna to też będą się nią kierować.

 • jes-ter

  Oceniono 10 razy 8

  Jeszcze trzeba poczekać tylko na to aż podczas rozpraw za stołem sędziowskim będzie siedział także prokurator, a sędzia będzie tylko podpisywał wyrok w gruncie rzeczy wydany przez prokuratora. Wszystko to już było. Zbyszek Zero po prostu urodził się za późno.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 10 razy 8

  Faszyzm bolszewizm ziobryzm kaczyzm dudyzm

 • monopol

  Oceniono 10 razy 8

  Znaczy się strach ostro zajrzał PiSowi w oczy. Boją się jak diabli.

 • drendriu

  Oceniono 8 razy 8

  ”...list poparcia do KRS ”. Przecież wiadomo, ze takiej listy nie ma. A nikt się nie podłoży żeby na takowej być

 • acide94

  Oceniono 8 razy 8

  Żywie Biełarus! Niedługo Białorusini, jako relatywna oaza wolności, będą nadawali z Brześcia Polska-Sat.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 10 razy 8

  PiS jest w Polsce równie legalny co KPZR :-)
  Albo terroryści z ISIS :-)

 • jerzysm42

  Oceniono 8 razy 8

  Wyroki mogą wydawać tylko Kaczyński i Ziobro, tak jak kiedyś Hitler, Stalin, Dzierżyński, Beria...
  Sędzia może tylko ten wyrok ogłosić.

 • drbob20

  Oceniono 8 razy 8

  PiS-dackie gowna chca przykryc banasia swoim bulgotem, a banas dalej bedzie im dziobal watroby

 • pasti2

  Oceniono 8 razy 8

  Kaczka pewnie tego nie dożyje, ale reszta tych patałachów naprawdę liczy, że nie będą musieli uciekać gdzieś gdzie nie ma ekstradycji ? No chyba, że nasi "dżentelmeni" z PO ich znowu obronią jako to było poprzednim razem - gdyby Tusk i reszta nie byli takimi ci....mi to od dekady nikt by nie słyszał o Kaczyńskim , Macierewiczu, Ziobrze itd. a w PiSie by się wyzagryzali do dna - więc tak to co teraz mamy tutaj w kraju to WINA TUSKA ! Może to coś przynajmniej innych nauczy - tak samo pisali w latach 20tych o Hitlerze, że to niegroźny wariat a potem w 30tych, że przecież go demokratycznie wybrali - problem jest tylko taki, że on był agresorem a my z naszą "armią" dodtkowo rozwaloną przez tego ruskiego szpiega jesteśmy na widelcu Putina w 40 minut.

 • stachkaz1947

  Oceniono 7 razy 7

  Trzech tenorów DEMOKRACJI ala PiS wykonuje arię z opery pt. "Wolne SĄDY "
  Muzykę skomponował Kaczyński,libretto napisali A. DUDA i M.MORAWIECKI
  a orkiestrą dyryguje Zbigniew ZIOBRO.
  Prawykonanie tego wiekopomnego arcydzieła nastąpi w gmachu opery
  zwanej SEJMEM w porze nocnej.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 11 razy 7

  Jarosław Stalin
  Zbigniew Beria
  Mateusz Starodupcew

 • mmeydey

  Oceniono 9 razy 7

  mamy gorszy system demokratyczny niż Białoruś i Rosja, teraz ścigamy się z Koreąą Północną

 • innyjarek

  Oceniono 7 razy 7

  Na zdjęciu trzej tytani intelektu, wolska nowa elita prawnicza.

 • indan

  Oceniono 9 razy 7

  Art 180 Konstytucji "1. Sędziowie są nieusuwalni. 2. Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach określonych w ustawie." Tu jest spójnik i a nie lub, a więc Ziobrowe chciejstwo nie ma tu nic do rzeczy bo to sąd na podstawie wyroku usuwa sędziego, a neo-KRS i "izba dyscyplinarna" nie jest sądem. W sytuacji nadzwyczajnej sędziowie też mają prawo do strajku.

 • 1moco2

  Oceniono 9 razy 7

  Kant-hak to idealne nazwisko dla PiSiaka.

 • drendriu

  Oceniono 7 razy 7

  Jednak słaby ten Kaczyński . Co to za przywódca, jeśli taki burdel tam ma. Nie panuje nad nikim i niczym. Nawet już z psuciem logicznym nie wychodzi🤣

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX