Mateusz Morawiecki apeluje do sędziów. "To nic innego, jak namawianie do łamania prawa"

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do sędziów, by "zaprzestali wygłaszać oświadczenia o powstrzymaniu się od czynności orzeczniczych" w prowadzonych przez siebie sprawach. - To nic innego jak namawianie do łamania prawa - powiedział Polskiej Agencji Prasowej.

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do sędziów o powstrzymanie się od wygłaszania oświadczeń o powstrzymywaniu się od wszelkich czynności orzeczniczych.

Apeluję do sędziów, aby zaprzestali wygłaszać oświadczenia o powstrzymaniu się od wszelkich czynności orzeczniczych w prowadzonych sprawach; takie oświadczenia to nic innego, jak namawianie do łamania prawa

- powiedział, cytowany na Twitterze przez Polską Agencję Prasową, 

Morawiecki apeluje do sędziów. Odniósł się do oświadczenia Gersdorf

Morawiecki odniósł się tym samym do słów I prezes Sądu najwyższego Małgorzaty Gersdorf, która w ubiegłym tygodniu wezwała sędziów Izby Dyscyplinarnej SN, by powstrzymali się od orzekania. Powołała się wówczas na wyrok Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego, która orzekła, że wyłoniona przez polityków Krajowa Rada Sądownictwa nie jest organem niezawisłym, a Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego i unijnego. Gersdorf ostrzegła, że jeśli sędziowie będą kontynuować orzekanie, to może to w przyszłości skutkować koniecznością wypłaty przez Polskę zadośćuczynienia. Podkreśliła też, że "kontynuowanie działalności przez Izbę Dyscyplinarną SN stanowi poważne zagrożenie dla stabilności porządku prawnego w Polsce". 

Więcej o:
Komentarze (206)
Mateusz Morawiecki apeluje do sędziów. "To nic innego, jak namawianie do łamania prawa"
Zaloguj się
 • jaskitm

  Oceniono 68 razy 64

  O ile pamietam, to pan morawiecki jest z wyksztalcenia historykiem, z zawodu banksterem i z zamilowania klamca. Nie bardzo wiec rozumiem, dlaczego ma on pouczac sedziow, co im wolno a co nie.

 • ml2403

  Oceniono 49 razy 45

  Złodziej mówi, że nie należy kraść, a łgarz, że nie należy kłamać ot i cała logika tej mowy.

 • franko66

  Oceniono 46 razy 42

  Pinokio czym ty się zajmujesz .Sądy są niezależne ale ty matousz nic z tego nie kumasz.To koniec kłamco już nieługo bedzie znowu normalnie

 • vontomke

  Oceniono 39 razy 35

  Po co nam sędziowie skoro Morawiecki wie od nich lepiej co jest łamaniem prawa a co nie?

 • logik1968

  Oceniono 37 razy 31

  No i znów mamy 13 grudnia. Jutro Ci z neoKRS założą mundury, utworzą Wojskową Radę Ocalenia PIS, aresztują "opornych" sędziów, Jaro założy czarne okulary i zlikwiduje TVN.

 • sasquatch-junior

  Oceniono 32 razy 30

  Morawiecki znany jest ze swych kłamstw. Wiele musiał odszczekiwać. Chyba nikt nie bierze na poważnie obecnego bełkotu tego gościa ? Kiedy w końcu ujawni majątek swój i żony ?

 • fakiba

  Oceniono 26 razy 26

  Ten ćwok namawia sędziów do łamania PRAWA , a to łajza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX