Beata Kempa mówiła o ataku Banasia i "kolejnych zleceniach". NIK odpowiada

Najwyższa Izba Kontroli odpowiedziała Beacie Kempie, która ostrzegała przed "kolejnymi zleceniami" ze strony NIK na ekipę rządzącą. "Informujemy, że kontrola dot. Służby Więziennej nie była 'zleceniem', a standardową procedurą" - wyjaśnia Izba.

- Jestem oburzona atakiem Mariana Banasia na Patryka Jakiego i wszystkie te osoby, które wykonywał potężny, duży, bardzo dobry program Praca dla więźniów. Gdybym była dyrektorem w NIK, odmówiłabym wykonania takiego polecenia, po prostu odmówiłabym - powiedziała w środę na antenie TVP Info Beata Kempa. - NIK to organ konstytucyjny i nie wolno go wykorzystywać do prymitywnej, brutalnej walki politycznej. Przestrzegam przed tym, wiem, że są kolejne zlecenia. Wiem, dostałam takie sygnały - dodała. Europosłanka nie chciała zdradzić szczegółów, stwierdziła jedynie, że "otrzymała taki sygnał".

Beata Kempa na celowniku NIK? Izba odpowiada

Teraz na Twitterze do jej słów odniosła się Najwyższa Izba Kontroli.

"W nawiązaniu do wypowiedzi pani B. Kempy, informujemy, że kontrola dot. Służby Więziennej nie była 'zleceniem', a standardową procedurą. Publikacja jej wyników a także w przypadku nieprawidłowości skierowanie zawiadomień do prokuratury są ustawowym obowiązkiem NIK" - skomentowała Izba.

NIK we wtorek przedstawił raport na temat programu "Praca dla więźniów". Kontrolerzy złożyli 8 zawiadomień do prokuratury i przygotowują 8 kolejnych, ponadto stwierdzili 27 przypadków naruszenia przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Według Izby z naruszeniem prawa w ramach programu wydano ponad 115 mln zł.

>>> Protasiewicz o Banasiu: Najwierniejszy z wiernych, wychowany pod sercem Morawieckiego

Zobacz wideo

Patryk Jaki o raporcie NIK ws. programu "Praca dla więźniów"

Raport skomentował Patryk Jaki, który odpowiadał za program, gdy był wiceministrem sprawiedliwości. -  Dziś NIK stawia absurdalne zarzuty, z którymi nikt, kto pracował nad tym programem się nie zgadza. Podkreślam, że nigdy nie zajmowałem się szczegółami na poziomie inwestycyjnym, prawnym czy innym. Zresztą nie ma żadnego zarzutu do mnie w kontroli. Jednak zabieram głos, ponieważ gołym okiem widać, że zarzuty są śmieszne i typowo polityczne - stwierdził europoseł.

Więcej o:
Komentarze (372)
Beata Kempa mówiła o ataku Banasia i "kolejnych zleceniach". NIK odpowiada
Zaloguj się
 • nietyp

  Oceniono 127 razy 121

  Czyżbym słyszał panikę, a nawet przerażenie w głosie tego "czegoś"?

 • umate

  Oceniono 119 razy 99

  mafia z PO to byli dzentelmeni najwyższej próby pod każdym względem w porównaniu z tymi prymitywnymi katopisowskimi jełopami oderwanymi granatem od pługa i manierach z chlewa wziętymi

 • bostian

  Oceniono 101 razy 95

  Pani Kempa nie opublikowała w trybie niezwłocznym, nakazanym prawem, wyroków TK. Czy nie powinno się o niej mówić "przestępca Beata Kempa" przy każdej okazji>?

 • siwywaldi

  Oceniono 82 razy 78

  Oj widzę że skóra na dupach zaczyna się marszczyć, bo najwyraźniej zaczynacie się bać, czy po zmianie ekipy, Maniek w zamian za bezkarność, może zostać "Świadkiem koronnym"....
  A wtedy i dotychczasowe znajomości we Wronkach nie pomogą... :-)

 • antropoid

  Oceniono 73 razy 69

  Od samego powstania pis obrzuca kogo sie da g...nem.
  Jak mu zaczęto odrzucać - krzyki o "atakach".

 • antropoid

  Oceniono 68 razy 64

  WSZYSCY atakują biednych pisiorów i biedny kościół - pisiory i kościół nikogo nie atakują...

 • ona_ona_80

  Oceniono 57 razy 55

  Pani Beatko, przecież niewinni mogą spać spokojnie. Dlaczego nie zastosuje się pani do waszej ulubionej rady, powtarzanej w nieskończoność w stronę opozycji?
  A co? Ma pani coś na sumieniu? Chyba macie w partii same kryształy, więc luzik

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX