Jacek Kurski umocnił się w TVP. Marzena Paczuska traci część władzy w zarządzie

Członkini zarządu TVP Marzena Paczuska nie będzie już nadzorowała Ośrodka TVP Technologie i Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej - podał portal Press.pl. Zmiany mają zostać zatwierdzone przez radę nadzorczą spółki.

Marzena Paczuska traci nadzór nad Ośrodkiem TVP Technologie na rzecz prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego i nad Agencją Kreacji Teatru Telewizji na rzecz innego członka zarządu - Mateusza Matyszkowicza. Paczuska będzie odpowiadać za działanie kanałów TVP Polonia i Biełsat TV oraz Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych - podaje portal Press.pl.

Zmiany muszą jeszcze zostać zatwierdzone przez radę nadzorczą Telewizji Polskiej. Ta ma zebrać się na posiedzeniu w ciągu kilku najbliższych dni.

Zobacz także: Przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka o prezesie Telewizji Polskiej Jacku Kurskim. "Uważam, że to propagandysta"

Zobacz wideo

Marzena Paczuska w zarządzie TVP

Marzena Paczuska została członkinią zarządu Telewizji Polskiej 14 marca tego roku. W latach 2016-2017 była redaktor naczelną "Wiadomości" TVP. Pełniła też m.in. funkcję doradcy prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Materiały emitowane w "Wiadomościach" TVP za czasów szefowania Paczuskiej były, podobnie jak obecnie, krytykowane za stronniczość i sprzyjanie władzy rządzącej. Również sporo kontrowersji wzbudzały wypowiedzi Paczuskiej na Twitterze.

Walka o wpływy w TVP między prezesem Jackiem Kurskim a Marzeną Paczuską toczy się od dawna. Kurski między innymi usunął ją z redakcji "Wiadomości" TVP 1. Pisaliśmy między innymi o sporze na tle finansowym:

>>>Skrywany konflikt w TVP. Kurski starł się z "Paczką" o ok. 100 tys. zł. Sprawa stanęła na ostrzu noża

Paczuska jest uważana za przedstawicielkę Andrzeja Dudy w Telewizji Polskiej - prezydent miał się przy niej uprzeć.

Zarząd Telewizji Polskiej jest obecnie trzyosobowy. Od stycznia 2016 r. funkcję prezesa TVP pełni były poseł i europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski. Oprócz Marzeny Paczuskiej, członkiem zarządu jest także Mateusz Matyszkowicz. Objął to stanowisko w kwietniu, wcześniej pełnił funkcje dyrektora kanałów TVP Kultura i TVP1 oraz zastępcy dyrektora Biura Programowego ds. repertuaru.

Więcej o:
Komentarze (32)
Jacek Kurski umocnił się w TVP. Marzena Paczuska traci część władzy w zarządzie
Zaloguj się
 • jes-ter

  Oceniono 13 razy 9

  Niezwykle mi z tego powodu wszystko jedno. Niech się żrą pisiory.

 • arreis65

  Oceniono 13 razy 9

  jaka pienkna sztuczna szczenka a mimo to traci nadzór na rzecz członków :-))))

 • siekier35

  Oceniono 10 razy 8

  nie umie prezesowi prostaty masować to i leci

 • jurek4491

  Oceniono 10 razy 8

  Wisi mi to i dynda , telewizja REŻIMOWA zawsze będzie reżimową pod tymi rządami .

 • sector23

  Oceniono 9 razy 7

  Świnie wzmożyły walkę o lepsze miejsce przy korycie. Aktualnie ulubiony knur kryształowego świniopasa wypchnął zasłużoną lochę w róg koryta, czyli tam gdzie zbierają się resztki paszy. Choć i tam zdarza sie, od czasu do czasu, jakiś smakowity kąsek.

 • nowyemeryt

  Oceniono 9 razy 7

  Kiedy PIS zlikwiduje podatek na TV-PIS ?
  Czy macie chociaż odrobinę honoru?

 • fakiba

  Oceniono 9 razy 7

  I bardzo dobrze :)

 • hipokryzja

  Oceniono 8 razy 6

  Ładne zęby. Reszta - przede wszystkim charakter tej kobiety - są odrażające.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX