Limuzyna Jarosława Gowina tuż przed kolizją wyprzedzała na wysepce. Świadek: To był wyścig po śmierć

TVN24 dotarła do nagrania, na którym widać, jak kierowca Jarosława Gowina niedługo przed kolizją z ciężarówką wyprzedza na wysepce. - Najbardziej przerażające było tempo poruszania się tej limuzyny. W mojej ocenie to był wyścig po śmierć - mówi stacji świadek zdarzenia.

Do kolizji rządowego samochodu, którym podróżował Jarosław Gowin, z ciężarówką, doszło w środę rano. Limuzyna Służby Ochrony Państwa na drodze krajowej nr 7 w Kuklinie podczas wyprzedzania zderzyła się z ciężarówką. TVN24 dotarła do nagrania z samochodowej kamerki. Widzimy na nim, jak chwilę przed kolizją samochód na sygnale wyprzedza na wysepce. W dalszej części widać stojący na poboczu samochód ciężarowy, a kawałek dalej rządowe auto z urwanym tylnym zderzakiem.

Wypadek limuzyny Jarosława Gowina. Relacja świadka

- Kierowca nie zachowywał żadnej ostrożności. W pierwszej miejscowości zaraz za Mławą, w miejscowości Uniszki wyprzedzał kolumnę samochodów na wysepce w pobliżu przejścia dla pieszych, później spowodował, że jedna z ciężarówek musiała zjechać na pobocze - twierdzi w rozmowie z TVN24 świadek całego zdarzenia. - Najbardziej przerażające było tempo poruszania się tej limuzyny. Sygnały świetlne były od samego początku, w miejscowości Uniszki pojawiły się sygnały dźwiękowe, ale w mojej ocenie to był wyścig po śmierć, a nie po coś, co ma sens - dodaje.

>>> Jarosław Gowin: Gowin zorientował się, że od PiS-u ucieka klasa średnia:

Kierowca limuzyny SOP został ukarany mandatem w wysokości 250 zł i sześcioma punktami karnymi. Rzecznik Służby powiadomił, że wszczęto procedurę wyjaśniającą. Jarosław Gowin komentując zdarzenie stwierdził, że "nie było żadnego zagrożenia ani dla życia, ani dla zdrowia". Dodał też, że czuje się bezpiecznie jeżdżąc limuzynami SOP.

Więcej o:
Komentarze (420)
Limuzyna Jarosława Gowina tuż przed kolizją wyprzedzała na wysepce. Świadek: To był wyścig po śmierć
Zaloguj się
 • franiux

  Oceniono 107 razy 101

  No to świadek pójdzie siedzieć. Nie ma zmiłuj. Jak on śmiał takie nagrania udostępniać.

 • dawidb

  Oceniono 105 razy 97

  To było groźne, Gowin mógł uszkodzić sobie kręgosłup... A nie, czekaj..!

 • ziemekz

  Oceniono 66 razy 62

  Widziałem nagranie. K**wa, nóż się w kieszeni otwiera. Jeden jełop wiezie drugiego jełopa który mu na to pozwala.
  Czy ktoś tam bada inteligencję tych buraków co prowadzą pojazdy uprzywilejowane?
  Staram się nie używać takich stwierdzeń ale może najwyższa pora by choć jeden walnął w drzewo i zabił się wraz z pasażerem, Może to ich zatrzyma?

  Przepraszam, co ja mówię..."ląduj, zmieścisz się"

 • testing823

  Oceniono 57 razy 55

  Skoro to nie był prezydent, który ucieka przed zamachowcami to po co gnać??? Nie możne poprzedniego spotkania zakończyć wcześniej? Albo wyjechać wcześniej? Albo nie wciskać za dużo spotkań na dzień? Nie, bo polski potomek chłopów pańszczyźnianych (nie chodzi o pochodzenie ale o mentalnośc, której się nie wyzbędzie: pogarda dla innych, nie czytanie książek, buta, cwaniactwo, chamstwo, etc.) jeśli już się dorwie do kasy lub stanowiska to musi pokazać wszem i wobec kto zacz....

 • alojzy132

  Oceniono 52 razy 48

  Państwowe samochody czyli niczyje. Można jeździć ryzykując stłuczkę.

 • pe2

  Oceniono 55 razy 47

  Nie zapominajmy, że są to skutki likwidacji BOR-u i zatrudnienia w ich miejsce bandy amatorów. Ta ekipa ma wyjątkowy talent do psucia absolutnie wszystkiego czego dotknie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX