Janusz Korwin-Mikke ściągnął do Sejmu żonę, córkę i zięcia. "Chodzi o to, by mieli wstęp i tyle"

Janusz Korwin-Mikke ściągnął do Sejmu swoją żonę Dominikę, córkę Korynnę i zięcia, Bartłomieja Pejo - podaje "Rzeczpospolita". Wszyscy pełnią funkcje jego asystentów społecznych. Sam polityk Konfederacji nie widzi w tym problemu i podkreśla, że jego rodzina nie będzie pobierała za pracę wynagrodzenia. - Chodzi o to, by mieli wstęp do Sejmu, i tyle - mówi.

Janusz Korwin-Mikke w tegorocznych wyborach parlamentarnych dostał się do Sejmu z listy Konfederacji, której jest liderem. Już w trakcie kampanii wyborczej o mandaty poselskie bezskutecznie ubiegali się także członkowie jego rodziny - żona Dominika Korwin startowała z listy partii na Podkarpaciu, a synowie Kacper i Jacek - w Legnicy i okręgu warszawskim, a synowa Anna z listy w Łodzi. 

Czytaj też: Lider Konfederacji "słuchał z zamkniętymi oczami". Korwin-Mikke: Ja nie spałem, wrzeszczałem z pięć razy

Korwin-Mikke ściągnął rodzinę do Sejmu. "Pieniędzy nie biorą, więc o co chodzi"

Wygląda jednak na to, że Janusz Korwin-Mikke znalazł sposób, by członkowie jego rodziny wciąż towarzyszyli mu w polityce. Jak informuje "Rzeczpospolita", jego osobistymi asystentami społecznymi zostali 33-letnia żona Dominika, 36-letnia córka Korynna i 34-letni zięć, Bartłomiej Pejo. Mają pomagać posłowi w codziennej pracy. Zgodnie z pełnioną  funkcją wszyscy otrzymali legitymacje, które uprawniają ich do wejścia na teren Sejmu. Jako asystenci - w odróżnieniu od pracowników biur poselskich - nie będą jednak pobierali wynagrodzenia za swoją pracę. Poseł może się zwracać o zwrot kosztów ich podróży.

Sam Korwin-Mikke tłumaczy, że na asystentów wyznaczył członków swojej rodziny, bo współpracuje z nimi od lat. Twierdzi, że decydujący był argument, że funkcja asystenta uprawnia do wejścia na teren Sejmu. - Chodzi o to, by mieli wstęp do Sejmu, i tyle - powiedział polityk "Rzeczpospolitej". - Pieniędzy za to nie biorą, więc o co chodzi? - dodał.

>>> Rzymkowski: Janusz Korwin-Mike wzbudza w skrajnej lewicy skrajne emocje:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (176)
Janusz Korwin-Mikke ściągnął do Sejmu żonę, córkę i zięcia. "Chodzi o to, by mieli wstęp i tyle"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 71 razy 47

  -Poseł może się zwracać o zwrot kosztów ich podróży.
  Niby nic..Ale pewnie chodzi o podróże po terenie całego kraju. Samolot czy taksówka, wszystko na koszt podatnika..

 • niezalany

  Oceniono 67 razy 43

  jak to możliwe że tak odrażające indywiduum funkcjonuje sobie świetnie na nasz koszt od tylu lat... i niczego w życiu nie zrobił oprócz podobnych sobie bachorów

 • marymania

  Oceniono 51 razy 39

  Skoro "asystent" zwykłego posła Macierewicza, Janninger, sobie za nasze kilkadziesiąt tysięcy pojechał do USA, to dlaczego rodzinka posła Korwina-Mikke miałaby sobie nie polatać na koszt podatnika? Wszyscy są równi wobec prawa. LOL

 • chi-neng

  Oceniono 40 razy 28

  "Chodzi o to, by mieli wstęp i tyle"
  -----
  A co to jest; KAWIARNIA? RESTAUTRACJA?
  CYRK W WYDANIU KACZYNSKIEGO jest to na 100% od katastrofy smoleńskiej, czyli od 2015.
  Ale w dalszym ciągu jest to chyba NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCE, INSTANCJA, w której rozstrzygają POLITYCY POLITYCZNIE (takimi powinni być tam wszyscy bywający….) LOSY POLSKI.
  Za wyjątkiem CYRKU SEKTO-MAFIJNEGO = MARIONETEK, które Kaczyński pousadzał na stołkach rządowych, z celem forsowania jego prywatnych mafijnych interesów.
  Nie widzę TEGO MIEJSCA, JAKO MIEJSCE DOSTĘPU DLA WSZYSTKICH RODZIN CAŁEJ POLSKI, W KAŻDEJ CHWILI, GDY TEGO ZAPRAGNĄ

 • yeah_bunny

  Oceniono 33 razy 25

  konia z rzedem temu ,kto mi wyjaśni co te kobiety przy nim trzyma...

 • kunwyscigowy

  Oceniono 34 razy 22

  Liberał - nepota - faszysta. :))) ciekawe połączenia.

  A morda pełna frazesów o wolności i sprawiedliwości

 • lakman

  Oceniono 23 razy 19

  Ten sejm, to już taka jajcarska instytucja, że mnie już nic nie zdziwi.

 • duda2016

  Oceniono 23 razy 19

  Ciekawe co córeczka ukradnie będąc w sejmie wiadomosci.onet.pI/corka-korwin-mikkego-oskarzona-o-kradziez-nie-bagatelizuje-tego/n2rxd

 • a.k.traper

  Oceniono 30 razy 18

  No i wszystkie jego dotychczasowe "prawdy" ch... strzelił, Gratulacje dla wyborców, przeważnie młodych. Korynna i Bartek nudzili się w Świdniku czy nie potrafili zarobić na utrzymanie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX