Magdalena Biejat w Gazeta.pl: Sejm to nie jest dobre miejsce na krzyż. Powinno się go zdjąć

Krzyż wiszący w Sejmie powinien zostać zdjęty - stwierdziła w Porannej rozmowie Gazeta.pl posłanka Lewicy Razem Magdalena Biejat. - W Sejmie mamy osoby różnych wyznań, osoby niewierzące. Sejm jest przestrzenią publiczną, jest od stanowienia prawa dla wszystkich obywateli - powiedziała parlamentarzystka.

- Mam głębokie przekonanie, że ta kwestia nie dotyczy mnie personalnie. To są sprawy wynikające z tarć w Zjednoczonej Prawicy. Pamiętajmy, jak wyglądał proces wyboru. W toku negocjacji klubowych zgodzono się, żeby przewodniczenie tej komisji przypadło Lewicy - mówiła w Porannej rozmowie Gazeta.pl posłanka Lewicy Razem Magdalena Biejat, odnosząc się do sugestii polityków PiS o tym, iż powinna stracić stanowisko przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Parlamentarzystka stwierdziła także, że krzyż powinien zostać zdjęty z sejmowej sali posiedzeń. - Nie uważam, że to jest dobre miejsce. W Sejmie mamy osoby różnych wyznań, osoby niewierzące. Sejm jest przestrzenią publiczną, jest od stanowienia prawa dla wszystkich obywateli - zaznaczyła. Dodała, że Lewica nie przygotowała w tej sprawie na razie żadnego projektu ustawy.

Więcej o:
Komentarze (69)
Posłanka Lewicy Razem Magdalena Biejat Magdalena Biejat w Gazeta.pl: Sejm to nie jest dobre miejsce na krzyż. Powinno się go zdjąćPorannej rozmowy Gazeta.pl [NA ŻYWO]
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 25 razy 15

  Szanowna Lewico nasza,

  rozumiem i szanuję ideę używanie żeńskich form - ale "gościni" to dokładnie ten moment, w którym idea przechodzi w ideologię, a więc powoduje wyłączenie myślenia.

  Słowo "gość" jest gramatycznie w rodzaju męskim - ale nie określa płci. Gościem może być i mężczyzna, i kobieta, i dziecko.

  To tak samo, jak ze słowem "człowiek" - nikt (mam nadzieję…) nie wpada na pomysł tworzenia rodzaju żeńskiego ("człowiekini"?…).

  A jeśli jeszcze nie rozumiecie - to zdajcie sobie sprawę, że istnieją w języku polskim określenia, które pozostając gramatycznie w rodzaju ŻEŃSKIM odnoszą się zarówno do kobiet, jak do mężczyzn. Mówimy o jakimś panu, że jest "sympatyczną osobą" czy "ciekawą postacią", prawda?

  Czy może - konsekwentnie - powinnismy uznać, że ten pan jest sympatycznym osobem i ciekawym postaciem?…

 • dejtrejder

  Oceniono 16 razy 10

  Ta pani ma oczywistą rację.

 • kordelk.a

  Oceniono 14 razy 10

  Liga rządzi, Liga radzi, Liga nigdy cię nie zdradzi. Z pozdrowieniami dla pani gościni.

 • vitmik

  Oceniono 26 razy 10

  a czemu opis spotkania z tą gościnią nie jest taki: ?
  "Magdalena Biejat w ostatnich wyborach parlamentarnych po raz pierwszy została posłanką. Kandydowała z list Sojuszniczki Lewicy Demokratycznej jako przedstawicielka Lewicy Razem w okrężyni warszawskiej. Uzyskała drugą wynikę na liście - 19,5 tys. głosyni. Została przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Od 4 lat jest członkinią Lewicy Razem (wcześniej funkcjonującej pod nazwą Partia Razem). Jest absolwentką socjologii na Uniwersytetce w Grenadzie i Uniwersytetce Complutense w Madrycie. Zajmowała się m.in. tłumaczeniem literatury hiszpańskojęzycznej, działała m.in. w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Fundacji im. Stefanii Batorej, jako wolontariuszka pracowała również z osobami bezdomnymi. "

  sam i widzicie, że nie każda feminizacja językowa jest potrzebna, normalna i jest niekomiczna

 • syriusz.wila

  Oceniono 24 razy 6

  Gościnią. To nawet nie jest śmieszne, to jest ośmieszające. Jeśli ja mam samochód to co ma moja narzeczona? Samochodę?

 • jacekkkf

  Oceniono 8 razy 4

  Biejat mówi przez pół godziny o różnych sprawach, niektórych ważnych a tutaj w komentarzach jedyny temat to słowo "gościnia". Niesamowite!!!! I z kim tu rozmawiać?

 • ssierota

  Oceniono 14 razy 4

  Aż sobie polskie literki włączyłem na tę okazję:
  Gościówą!

 • xxl_100

  Oceniono 9 razy 3

  Gościnią?!
  Czy was już całkiem pojebauuuo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX