Onet nieoficjalnie: Joanna Mucha wystartuje w wyborach na szefa PO

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy Onetu Joanna Mucha ogłosiła swoją kandydaturę w wyborach na nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Ma to być pierwsza, oficjalna kandydatura - dotychczasowy szef Grzegorz Schetyna jeszcze nie potwierdził swojego udziału w wyborach.
Zobacz wideo

Podczas posiedzenia Rady Regionu Platformy Obywatelskiej zorganizowanej w województwie lubelskim Joanna Mucha ogłosiła, że będzie kandydować na stanowisko przewodniczącej ugrupowania. Polityk miała powiedzieć to w obecności Grzegorza Schetyny i wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Nieoficjalne ustalenia Onetu: Joanna Mucha kandydatką na przewodniczącą PO

Grzegorz Schetyna na tę wiadomość miał stwierdzić, że to pierwsza oficjalna kandydatura, ponieważ on jeszcze nie ogłosił ubiegania się o reelekcję na stanowisku przewodniczącego ugrupowania. Jego kadencja jako szefa PO kończy się w styczniu.

Posiedzenie rady było zamknięte dla mediów, a sama Joanna Mucha na razie nie skomentowała doniesień Onetu. Posłanka jednak już w październiku przyznawała, że rozważa start w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej. - W moim przekonaniu dominującą emocją wśród ludzi Platformy i naszych wyborców jest potrzeba zmiany. I poczucie, że bez zmiany przewodniczącego Platforma Obywatelska nie ruszy do przodu - mówiła polityk.

Więcej o: