Onet nieoficjalnie: Joanna Mucha wystartuje w wyborach na szefa PO

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy Onetu Joanna Mucha ogłosiła swoją kandydaturę w wyborach na nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Ma to być pierwsza, oficjalna kandydatura - dotychczasowy szef Grzegorz Schetyna jeszcze nie potwierdził swojego udziału w wyborach.

Podczas posiedzenia Rady Regionu Platformy Obywatelskiej zorganizowanej w województwie lubelskim Joanna Mucha ogłosiła, że będzie kandydować na stanowisko przewodniczącej ugrupowania. Polityk miała powiedzieć to w obecności Grzegorza Schetyny i wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Nieoficjalne ustalenia Onetu: Joanna Mucha kandydatką na przewodniczącą PO

Grzegorz Schetyna na tę wiadomość miał stwierdzić, że to pierwsza oficjalna kandydatura, ponieważ on jeszcze nie ogłosił ubiegania się o reelekcję na stanowisku przewodniczącego ugrupowania. Jego kadencja jako szefa PO kończy się w styczniu.

Posiedzenie rady było zamknięte dla mediów, a sama Joanna Mucha na razie nie skomentowała doniesień Onetu. Posłanka jednak już w październiku przyznawała, że rozważa start w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej. - W moim przekonaniu dominującą emocją wśród ludzi Platformy i naszych wyborców jest potrzeba zmiany. I poczucie, że bez zmiany przewodniczącego Platforma Obywatelska nie ruszy do przodu - mówiła polityk.

Więcej o:
Komentarze (47)
Onet nieoficjalnie: Joanna Mucha wystartuje w wyborach na szefa PO
Zaloguj się
 • envol

  Oceniono 14 razy 6

  Niech pani tego nie robi. Podobnie jak Schetyna nie ma pani żadnej politycznej charyzmy. poza tym, część wyborców kojarzy panią z piosenką z Sejmu, którą nucąc jej poszczególne partie fałszywie wydobywała pani podstawowe nuty. Takich rzeczy się nie zapomina. pani wizerunek medialny strasznie wtedy ucierpiał. Tak samo jak pan Schetyna, który ma niemedialny uśmiech. Nie wątpię, że jest szczery, ale odbiór w mediach jest zupełnie odwrotny. ten facet w ogóle nie powinien występować przed kamerą. te urządzenia go nie cierpią.

 • tinley

  Oceniono 11 razy 5

  Obok tytułu na głównej stronie powinno być ostrzeżenie aby skończyć precla przed czytaniem bo będzie śmieszno. Budka i Mucha. Dwie osoby o charyzmie śniętej kapibary. jedno wpatrzone w lusterko drugie we własną męską doskonałość. Oboje bezbarwni, nieskuteczni i bez autorytetu w partii. Szefem PO winien być ktoś pokroju zdrojewskiego, ale tu frakcja Schetyny nie pozwoli. Zdrojewski powinien wreszcie się określić. Albo chce być w polityce na poziomie krajowym - albo dyżurnym krytykiem z fotela. jeśli chce to powinien albo przejąć władzę w PO albo ją rozbić i na gruzach budować własne - oparte na dołach partyjnych i samorządach. Rewolucja wymaga krwi. Partyjnej.
  Wystawią Kidawę, przerżną wybory i będzie koniec PO w obecnym kształcie. I bedzie swiety spokój. Powstanie nowa partia bez Scheyny, Muchy, Budki i tych wszystkich którym się wydaje że sześć rozumów zjedli i własny zostawiają na podwieczorek.

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 3

  Rozumiem, że jak już ją wybiorą, to natychmiast każe się tytułować "Szefini" :-))

 • philosophe

  Oceniono 11 razy 3

  Przeciez ta prowincjonalna celebrytka wezmie na jednego swojego nastepce, swojego fryzjera, a na drugiego, jej ulubionego taksowkarza.

 • fezuj

  Oceniono 13 razy 3

  Niektórzy pamiętają jeszcze co Pani wyrabiała jako ministra sportu. Mam na myśli skasowanie dotacji dla niszowych dyscyplin sportowych, jak np. łyżwiarstwo figurowe. Z góry dziękuję za takie rządy w skali makro!

 • pcat

  Oceniono 11 razy 3

  Naszą wspólna tragedią jest jakość opozycji....

 • i.l

  Oceniono 8 razy 2

  oj żeby wygrała i dobiła tą PO.

 • bokaj

  Oceniono 6 razy 2

  Niestety. Bardzo lubię tę posłankę - ale za duże buty. Poza tym ma już wizerunek obciążony paroma gafami z okresu ministrowania, a nade wszystko - wygłupem w sejmie podczas protestu opozycji, gdy śpiewała.
  Pani Joanno - te szanse minęły.
  Trzeba bardzo ciężko pracować na zmianę wizerunku, dać się poznać od strony bardzo, bardzo merytorycznej, a nie tylko sympatycznego ględzenia po programach w tivi.

  Potencjał chyba jest, bo kiedyś napisała Pani interesujący artykuł programowy - niestety bez odzewu, bo zapisała się pani do partii ludzi leniwych umysłowo. Niemniej - było. Trzeba takich tekstów naście - i żeby wywoływały dyskusje, żeby pani zaistniała w opinii publicznej jako osoba myśląca szerzej niż tylko w wąskiej szczelinie międzypartyjnych animozji.
  Co Pani wie i myśli o państwie???
  Kolejna Kidawa (choć młodsza) nie będzie kupiona...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX