Szymon Hołownia o finansowaniu kampanii wyborczej. "Nie ma tu żadnych pieniędzy Dominiki Kulczyk"

Szymon Hołownia został zapytany, czy podpisałby ustawę liberalizującą prawo aborcyjne. - Zwróciłbym ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. Nie po to, żeby ją "uwalić". Po to, żeby zapytać, czy Sejm jest pewien tego, co robi - powiedział w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym". Zapytyny o plotki na temat finansowanie jego kampanii wyborczej odparł, że "nie ma w niej żadnych pieniędzy Dominiki Kulczyk, ani nikogo z listy najbogatszch Polaków".

Szymon Hołownia, który wystartuje w majowych wyborach prezydenckich, w obszernym wywiadzie udzielonym "Tygodnikowi Powszechnemu" opowiada o swoich planach na kampanię wyborczą i o tym, dlaczego zdecydował się wejść do polityki. - Bo jest praca do wykonania. Bo znów nadszedł moment, w którym poczułem, że pora przejść z poziomu obserwowania świata do jego robienia - mówi.

>>> Cezary Tomczyk o prezydenckiej kandydaturze Szymona Hołowni: 

Zobacz wideo

Hołownia o ustawie liberalizującej aborcję: Zwróciłbym ją Sejmowi

Hołownia został zapytany, czy jako prezydent podpisałby ustawę liberalizującą prawo aborcyjne.  Jak odparł, zwróciłby ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. - Nie po to, żeby ją "uwalić". Po to, żeby zapytać, czy Sejm jest pewien tego, co robi. Jeśli będzie pewien, jeśli będzie stało za nim poparcie takiej części społeczeństwa, które pozwoli na ponowne uchwalenie ustawy, konstytucja nie zostawi wyboru: prezydent musi ją podpisać - powiedział w rozmowie z "TP". Jak dodał, podobnie postąpiłby z ustawą zaostrzającą prawo aborcyjne.

Szymon Hołownia zabrał też głos w kwestii związków partnerskich. - Jestem w stanie uznać, że dwóch obywateli tego kraju może stworzyć partnerski związek jednopłciowy uznany w świetle prawa - powiedział. Dodał jednak, że małżeństwo to dla niego "wyłącznie związek kobiety i mężczyzny".

W moim systemie wartości nie mieści się też zgoda na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Ale na jednym ze spotkań usłyszałem historię związków dwóch kobiet, które przez wiele lat wychowywały dziecko jednej z nich. Biologiczna matka zmarła. Jej partnerka formalnie jest dla dziecka obcą osobą

- zaznaczył. 

Hołownia odniósł się także do sposobu finansowania swojej kampanii wyborczej i po raz kolejny zdementował doniesienia, że stoi za nią Dominika Kulczyk. - Nie ma tu żadnych pieniędzy Dominiki Kulczyk. Ani nikogo z listy najbogatszych Polaków. Liczę na finansowanie społecznościowe - powiedział, dodając, że dotychczas z własnej kieszeni wydał na kampanię 200 tysięcy złotych. 

Więcej o:
Komentarze (119)
Szymon Hołownia o finansowaniu kampanii wyborczej. "Nie ma tu żadnych pieniędzy Dominiki Kulczyk"
Zaloguj się
 • dawno.urodzony

  Oceniono 33 razy 19

  popatrz katolicki oszołomie na nową premier Finlandii, a później mów o parach homoseksualnych.... i nie urządzaj nikomu życia, bo Tobie nikt nie zabrania wierzyć w to, w co wierzysz...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 18 razy 12

  Hołownia to brat w Chrystusie Kai Godek i Grzesia Brauna :-)
  To kandydat Octopus Dei i Ordy Jurysa :-)
  Kobiety szykujcie się na piekło na Ziemi!

 • 1moja

  Oceniono 15 razy 11

  "...Ks. Szydło żegna się z kapłaństwem. "Moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana" ..."
  Wybrał mamonę i złotego cielca TU i TERAZ, dopóki mamusia jeszcze coś znaczy wśród PiSbolszewików.
  Jaka mać taka nać.
  Nie chciał czekać latami aż cierpienie i smierć Jezusa Chrystusa przyniesie mu materialne korzyści.
  Przegoniliśmy nazistę, przegoniliśmy komunistę, przegonimy i kaczystę.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 35 razy 11

  Mam takie pytanie czy w "systemie wartości" Pana - mieści się fakt że 95% 8 letnich dzieci w PL - jest "gwałconych" psychicznie przez rodziców - pokazuje im się obrazki i figurki torturowanego człowieka, przybitego do krzyża, czyta opis tortur i wmawia się dziecku ....ŻE TO JEGO WINA. Po czym dziecko jest zmuszane różnymi sposobami aby poszło do kompletnie obcego dziada (często zboczeńca ) i opowiadało mu o wszystkim co zrobiło, pomyślało i przepraszało go za to, że np ma popęd seksualny. A jeśli tego nie zrobi to będzie torturowane w niewyobrażalny sposób przez wieczność przez miłosiernego boga.

  ale rozumiem, że dwóch facetów czy dwie kobiety wychowujące dziecko to znacznie większe zło według Pana Hołowiny.

  Spadaj Pan na bambus Panie Hołowina - te poglądy to tylko trochę lżejsza wersja tego co głosi Rydzyk czy Jędraszewski

 • lesnojeziorska

  Oceniono 11 razy 9

  W arcykatolickiej niegdyś Irlandii nie ma dziś ANI JEDNEGO seminarium. I choćbyś się Hołownia popłakał rzewnymi łzami, wasze bajędy odchodzą w niebyt również w Polsce.

 • czarnykatabas

  Oceniono 8 razy 8

  Był Wałęsa, był jednojajowy niedojda. Jest pajac zwykły i klaun w jednym , a szykuje się zatwardziały katol. Kolejny pachoł z długopisem, z tym, że na każde kiwnięcie palcem katabasów. Za kogo oni Ciebie mają, dumny niegdyś Narodzie ?

 • ewulka987

  Oceniono 7 razy 7

  Panie Szymonie widzę ,że chce pan stać się drugim P. Kukizem, czyli tym co zabierze głosy kandydatom anty-PiS. Wstyd ,że swoje EGO ceni pan bardziej niż los KRAJU. Powiem tak : PODŁE TO i NIESPRAWIEDLIWE ,by mieć się ponad ludźmi z wieloletnią praktyką i mających zaplecze i przez swoje MRZONKI zmniejszać szanse realnego kandydata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX