Radni PiS już pytają Dulkiewicz o koszty konwencji Hołowni. Wypowiedział się rzecznik prezydentki

Radni PiS dopytują Aleksandrę Dulkiewicz o to, kto opłacił imprezę Szymona Hołowni w Teatrze Szekspirowskim w ostatnią niedzielę. Oficjalnej, pisemnej odpowiedzi nie ma, ale rzecznik prezydentki zapewnia, że wszystkie koszta poniósł sztab Hołowni.

W niedzielę 8 grudnia katolicki dziennikarz Szymon Hołownia ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Hołownia swoje polityczne plany przedstawił podczas konwencji w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Jeszcze przed tym wydarzeniem, bo 6 grudnia, dwóch gdańskich radnych Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Skiba i Przemysław Majewski, zwrócili się z interpelacją do prezydentki miasta Aleksandry Dulkiewicz w tej sprawie.

>>> Co politycy sądzą o starcie Hołowni?:

Zobacz wideo

Hołownia w teatrze, radni pytają o szczegóły

Jak podnieśli radni, Teatr Szekspirowski jest "samorządową instytucją kultury", wpisaną do Rejestru Instytucji Kultury. Dodali, że teatr otrzymał też dotację z budżetu Gdańska. Dlatego też - skoro instytucja jest tak ściśle związana z samorządem - poprosili magistrat o odpowiedzi na następujące pytania:

  • Kto jest (był) organizatorem wydarzenia?;
  • Na jakich zasadach i za jaką kwotę GTS (Gdański Teatr Szekspirowski) udostępnia przestrzeń organizatorowi wydarzenia?;
  • Czy miasto Gdańsk dofinansowuje organizację wydarzenia?

Rzecznik prezydentki Gdańska: wydatki poniósł sztab

Jak dotąd oficjalnej, pisemnej odpowiedzi na pytania radnych PiS nie ma (Dulkiewicz ma na to 14 dni). Natomiast Onet zapytał o sprawę rzecznika prezydentki Daniela Stenzela. Jak zapewnił rzecznik, wszystkie wydatki na imprezę poniósł sztab Szymona Hołowni.

O jakiej kwocie można mówić? Stenzel stwierdził, że podobne spotkanie to "koszt od 15 do 20 tys. zł netto, bez kosztów obsługi technicznej". Dodał przy tym, że tak samo jak w przypadku innych wydarzeń organizatorzy "zastrzegli sobie szczegóły dotyczące kosztów wynajmu".

Więcej o: