Radni PiS już pytają Dulkiewicz o koszty konwencji Hołowni. Wypowiedział się rzecznik prezydentki

Radni PiS dopytują Aleksandrę Dulkiewicz o to, kto opłacił imprezę Szymona Hołowni w Teatrze Szekspirowskim w ostatnią niedzielę. Oficjalnej, pisemnej odpowiedzi nie ma, ale rzecznik prezydentki zapewnia, że wszystkie koszta poniósł sztab Hołowni.

W niedzielę 8 grudnia katolicki dziennikarz Szymon Hołownia ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Hołownia swoje polityczne plany przedstawił podczas konwencji w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Jeszcze przed tym wydarzeniem, bo 6 grudnia, dwóch gdańskich radnych Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Skiba i Przemysław Majewski, zwrócili się z interpelacją do prezydentki miasta Aleksandry Dulkiewicz w tej sprawie.

>>> Co politycy sądzą o starcie Hołowni?:

Zobacz wideo

Hołownia w teatrze, radni pytają o szczegóły

Jak podnieśli radni, Teatr Szekspirowski jest "samorządową instytucją kultury", wpisaną do Rejestru Instytucji Kultury. Dodali, że teatr otrzymał też dotację z budżetu Gdańska. Dlatego też - skoro instytucja jest tak ściśle związana z samorządem - poprosili magistrat o odpowiedzi na następujące pytania:

 • Kto jest (był) organizatorem wydarzenia?;
 • Na jakich zasadach i za jaką kwotę GTS (Gdański Teatr Szekspirowski) udostępnia przestrzeń organizatorowi wydarzenia?;
 • Czy miasto Gdańsk dofinansowuje organizację wydarzenia?

Rzecznik prezydentki Gdańska: wydatki poniósł sztab

Jak dotąd oficjalnej, pisemnej odpowiedzi na pytania radnych PiS nie ma (Dulkiewicz ma na to 14 dni). Natomiast Onet zapytał o sprawę rzecznika prezydentki Daniela Stenzela. Jak zapewnił rzecznik, wszystkie wydatki na imprezę poniósł sztab Szymona Hołowni.

O jakiej kwocie można mówić? Stenzel stwierdził, że podobne spotkanie to "koszt od 15 do 20 tys. zł netto, bez kosztów obsługi technicznej". Dodał przy tym, że tak samo jak w przypadku innych wydarzeń organizatorzy "zastrzegli sobie szczegóły dotyczące kosztów wynajmu".

Więcej o:
Komentarze (142)
Wybory prezydenckie 2020. Radni PiS z Gdańska pytają Dulkiewicz o imprezę Szymona Hołowni
Zaloguj się
 • users

  Oceniono 69 razy 61

  Och, dobrze że zwrócili uwagę na ten aspekt kampanii wyborczej. Przypomina to o zadaniu pytania: kto finansuje komitet wyborczy reelekcji urzędującego prezydenta?

 • fakiba

  Oceniono 59 razy 45

  A g... to "pana" obchodzi a jeśli już to pytanie do Hołowni a nie do pani prezydent !

 • stfur0000

  Oceniono 43 razy 33

  Moze ci pisowscy radni się zainteresują gdzie kasę trwoni ich kochany prezesik z kolegami? Może sprawdzą kto finansował ich kampanie, chociaż wtedy smród może się nie chcieć rozwiać przez długie miesiące.

 • threemen

  Oceniono 35 razy 25

  Radni PiS niech się zainteresują, kto organizował szopkę u Rydzyka w Toruniu.

 • js08836

  Oceniono 31 razy 23

  Kto zapłacił za 28 lecie szczujni w Toruniu ? Orkiestra wojskowa, spęd polityków z PiS za darmo ? A może płacili za siebie ?

 • drdr2

  Oceniono 24 razy 20

  No dobra a z jakiego funduszu Morawiecki i ministrowie byli w Toruniu na imprezie u hochsztaplera rydzyka?

 • ted_imigrant

  Oceniono 26 razy 20

  A czy państwo radni zadali już podobne pytania szefowi Polskiej Fundacji Narodowej w związku z finansowaniem przez nią występów pana Edmunda Jannigera?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX