Macierewicz komentuje sprawę PFN i pieniędzy na Jannigera: Szastam kasą jak szejk arabski? Brednie

- Wczoraj w wydaniu PO byłem Stalinem, dzisiaj według Onetu szastam kasą jak szejk arabski. Brednie - napisał na Twitterze Antoni Macierewicz. W ten sposób były szef MON skomentował doniesienia portalu o tym, że Polska Fundacja Narodowa finansuje jego byłego doradcę Edmunda Jannigera.

W niedzielę na Onecie pojawił się tekst informujący o tym, że "publiczne pieniądze z Polskiej Fundacji Narodowej płyną szerokim strumieniem do kontrowersyjnej amerykańskiej firmy PR". Część z nich, jak podał portal, przeznaczona została na wydatki Edmunda Jannigera, znajomego Antoniego Macierewicza.

Do sprawy odniósł się już sam Macierewicz. Były minister obrony narodowej komentarz zamieścił na Twitterze.

Wczoraj w wydaniu PO byłem Stalinem, dzisiaj według Onetu szastam kasą jak szejk arabski… Brednie. Wierzba zdębiała. Dąb się zaperzył. Jeż się okocił, a kot najeżył

- napisał Antoni Macierewicz.

Swoje zdanie - choć skrajnie inne niż Macierewicz - wyraził również Sławomir Cenckiewicz, członek Kolegium IPN. Historyk stwierdził w mediach społecznościowych, że "cała ta historia z PFN jest żenująca, a nieprzejrzystość finansów - skandaliczna, niegodna powagi Rzeczypospolitej".

Tomasz Siemoniak, poseł Platformy Obywatelskiej, na Twitterze zamieścił post, w którym stwierdził, że to sprawa dotycząca Polskiej Fundacji Narodowej to "nowa odsłona partii Banasiów".

Wiceprezes PiS Macierewicz, pieniądze "Polskiej Fundacji Narodowej", luksusowe hotele, lipne konferencje i finansowanie młodego doradcy. Nowa odsłona partii Banasiów. Bezwstyd!

- napisał poseł Platformy Obywatelskiej.

Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu, stwierdził z kolei, że Polska Fundacja Narodowa w obecnym kształcie to "nieśmieszny żart z nas wszystkich".

Onet: Polska Fundacja Narodowa płaciła za "młodego znajomego Macierewicza"

Jak donosi Onet, od maja do października br. Polska Fundacja Narodowa zapłaciła White House Writers Group ponad 1,2 mln dolarów, czyli ponad 4,5 mln zł. Pieniądze te miały być wynagrodzeniem za prowadzenie serwisów internetowych. W rzeczywistości profile w mediach społecznościowych, które prowadzić miała firma PR, są już zamknięte, a wcześniej śledzone były przez maksymalnie kilkadziesiąt osób.

Część pieniędzy z PFN została przeznaczona na wydatki "młodego znajomego Macierewicza", Edmunda Jannigera, który w 2015 roku jako 20-latek został doradczą ówczesnego szefa MON. Onet podał, że za przelot do Stanów Zjednoczonych i zakwaterowanie Jannigera PFN zapłaciła 6 tys. 284 dolarów, czyli około 25 tys. zł.

>>> Tomczyk: Po co Janniger lata do USA za państwowe pieniądze? Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (210)
Macierewicz komentuje sprawę PFN i pieniędzy na Jannigera: Szastam kasą jak szejk arabski? Brednie
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 84 razy 84

  A finanse PFN pisiory utajniły. Nie publikują żadnych sprawozdań finansowych.
  Mimo że prawo wyraźnie mówi że finanse tego typu fundacji muszą być jawne.
  Zrobili sobie kaczą republikę . A raczej banasiową. Może banaś niech teraz skontroluje PFN skoro jeszcze go nie wrzucili.

 • agenciputinawon

  Oceniono 73 razy 71

  Młody kochanek kosztuje, co w tym dziwnego? Glapiński płaci swoim nałożnicom kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie też.

 • chi-neng

  Oceniono 71 razy 69

  Ty mitomanie, lgarzu, oszuscie, szalencze bez granic, ktory sfabrykowales zamach smolenski I PRZEMYSL SMOLESNKI Z TYM ZWIAZANY, NA KTORYM ZBIJACIE CIEZKA MAMONE I ROZDAJECIE SZCZENIAKOM NIE majacym nic z polska polityka wspolnego, ni do czynienia!

 • magda_breslau

  Oceniono 61 razy 57

  "Opozycjo", nie robisz nic, by ukarac Klamstwo Smolenskie.

  Zrob cos, by ukarac kradziez. Al Capone nie trafil do wiezienia za gangsterke, tylko za unikanie podatkow. Posel Tomczyk mowi dzis o kasie Macierewicza "skandal!". Skandal bylby, gdyby Macierewicz porzucil dla Janigera zone. Defraudacja 26 milionow na lipne zlecenia to PRZESTEPSTWO!

 • lkolesio

  Oceniono 55 razy 53

  Każdy kraj ma swoją mafię ,tylko w Polsce mafia ma swój kraj.

 • antropoid

  Oceniono 55 razy 51

  "Szastam kasą jak szejk arabski?"

  Znacznie więcej Polskę kosztujesz, kremlowski pasożycie, z teczką "Balbiny" w sejfie...

 • krynolinka

  Oceniono 81 razy 41

  Jeszcze wcześniej zwykły tchórz wiejący ze Smoleńska z pełnymi portkami.

 • tedfarmer

  Oceniono 35 razy 33

  Glapiński może mieć dwie zdziry na zawołanie,to Antek-policmajster Macierewicz też może mieć dwóchcw...i na zawołanie !!! A to ,że debilny suweren za to buli ?? Wybraliśta,to mota !! Głupi ,tępy "suwerenie"!!!!!!

 • tempa-dzida2

  Oceniono 37 razy 33

  BREDNIE, BREDNIE, BREDNIAMI POGANIANE ...
  Tak w skrócie wygląda "polityka PIS"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX