Były poseł PiS Przemysław W. z zarzutami. Miał zdefraudować ponad 130 tys. zł na bankiet i SPA

Przemysław W. usłyszał 6 zarzutów, które dotyczą m.in. przywłaszczenia 130 tys. zł ze środków Fundacji Wolność i Nadzieja - podaje OKO.pres. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości i były wiceprezes partii KORWIN miał płacić zdefraudowanymi pieniędzmi za SPA i bankiet urodzinowy.

Jak ujawnia OKO.press, były poseł PiS i były wiceprezes partii KORWIN Przemysław W. usłyszał w warszawskiej prokuraturze zarzuty dotyczące zdefraudowania pieniędzy z konta fundacji Wolność i Nadzieja (WiN), której był prezesem. Fundacja powstała w 2014 roku i - według jej statutu - miała wspierać środowisko republikanów oraz działać na rzecz powrotów Polaków z zagranicy.

Przemysław W. z zarzutem defraudacji 130 tysięcy złotych

Prokuratura informuje, że W. ma w śledztwie status podejrzanego.

Dotychczas usłyszał zarzuty dotyczące popełnienia 6 przestępstw, z czego najpoważniejsze dotyczy przywłaszczenia powierzonego mu mienia w postaci pieniędzy w łącznej kwocie ponad 130 tysięcy złotych na szkodę kierowanej przez niego fundacji 

- powiedział w rozmowie z OKO.press Marcin Saduś z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

Z nieoficjalnych ustaleń portalu wynika, ze akt oskarżenia w tej sprawie ma być gotowy na początku 2020 roku. Osoby zbliżone do sprawy informują, że W. miał wyrobić sobie kartę kredytową fundacji, a następnie "bez żadnej kontroli wydawać pieniądze z jej kont". Środki miały być przez niego wydawane m.in. na wyjazd do ośrodka SPA oraz na wystawny bankiet urodzinowy, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Sejf fundacji znajdował się w jego domu. 

Przemysław W.  nie przyznaje się do winy. Złożył w sprawie obszerne wyjaśnienia - zeznał m.in., że zorganizowany przez niego bankiet był imprezą fundacji WiN. W. nie okazał prokuraturze dokumentów księgowych fundacji z lat 2014-2015. i nie umie wytłumaczyć, gdzie się one znajdują - podaje OKO.press.

Były poseł PiS i wiceprezes partii KORWIN

Przemysław W. został posłem PiS w roku 2011.Odszedł z partii w 2013 roku, występując również z klubu parlamentarnego PiS i zakładając Stowarzyszenie Republikanie. W marcu 2014 roku podjął współpracę z Kongresem Nowej Prawicy, a w styczniu 2015 wraz z Januszem Korwin-Mikkem ogłosił powstanie nowej partii pod nazwą KORWiN. W. został jej wiceprezesem. W 2016 roku został skazany na pół roku więzienia za naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie - sam W. na zorganizowanej konferencji prasowej przekonywał, że to funkcjonariusze rozpoczęli bójkę i byli wobec niego agresywni. W 2017 roku wycofał się z życia publicznego. 

Więcej o:
Komentarze (167)
Były poseł PiS Przemysław W. z zarzutami. Miał zdefraudować ponad 130 tys. zł na bankiet i SPA
Zaloguj się
 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 73 razy 71

  No proszę, i potwierdza się, że jak PiSowiec to nie tylko zarzygany menel, ale i zwyczajny złodziej.

 • bsdw

  Oceniono 61 razy 59

  Nie nadążam. No przecież ciągle mówią że to Żydzi okradają Polaków.

 • gj61

  Oceniono 53 razy 49

  Chłopie, dlaczego wstydzisz się swojego nazwiska Wipler? Dzień jak codzień: działeczki Pinokia, deweloper Kurdupel, kryształowy Banaś, przedwczoraj lowelas (kocha swoją pracę!!) Karczewski z przytulonymi 400 tysiami, wczoraj Boski Antoni (czyżby również lowelas... hmmm.... inaczej?) z przydupasem Edziem, dzisiaj Narodowy Wipler... Dzień jak codzień w Pisolandii

 • extrafresh

  Oceniono 48 razy 46

  PiS jest organizacją przestępczą i partia ta powinna być zdelegalizowana.

  Wyglęgarnia patologii.

 • antropoid

  Oceniono 51 razy 45

  "Wystarczy nie kraść"...

 • cozano

  Oceniono 42 razy 40

  Czyżby rozchodziło się o Wiplera, który zasłynął parę lat temu, że będąc kompletnie pijanym, wdał się w bijatykę z policjantami? Na tej tzw. prawicy jak widać jest dosyć osobliwe podejście do prawa.

 • antonikarcz

  Oceniono 48 razy 40

  Jaka cisza, wszystkie PiSuarowe trolle które rzuciły się na artykuł promujący książkę premiera Tuska zamilkły jak przy sprawach Jannigera, czy Banasia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX