Tomczyk o finansowaniu Jannigera przez PFN: To oczywisty skandal!

- To oczywisty skandal! - powiedział Cezary Tomczyk w Porannej Rozmowie Gazeta.pl na temat finansowania Edmunda Jannigera przez Polską Fundację Narodową. Stwierdził również, że "wojna" Mariana Banasia z PiS-em to bardziej "walka w rodzinie Soprano", niż "poważna debata polityczna".

Cezary Tomczyk skomentował w Porannej Rozmowie Gazeta.pl m.in. doniesienia Onetu o tym, że część pieniędzy z Polskiej Fundacji Narodowej była przeznaczona na finansowanie m.in. podróży Edmunda Jannigera, znajomego Antoniego Macierewicza, do Stanów Zjednoczonych. Sprawę określił "ewidentną i skandaliczną".

- Jeżeli mamy pana Jannigera, który za państwowe pieniądze lata tam po co? Rozumiem, że dlatego, że jest współpracownikiem Antoniego Macierewicza. Tylko co to ma do PFN? To jest oczywisty skandal!

- powiedział Tomczyk. Zapowiedział również, że partia wystąpi, być może do sądu, o ujawnienie danych dotyczących wydatków Polskiej Fundacji Narodowej. Stwierdził, że państwo przed tym "broni się rękami i nogami", co może wskazywać, że są tam nieprawidłowości. Powiedział, że PFN powinna być natychmiast zlikwidowana. - Ona paradoksalnie szkodzi polskim interesom, a nie im służy - powiedział poseł PO o fundacji. Zaznaczył, że w Polsce istnieje "kasta PiS-owska", która stworzyła "kraj ludzi nieodpowiedzialnych".

Tomczyk poprze w prawyborach Kidawę-Błońską: Miała najlepszy wynik w Warszawie

Cezary Tomczyk powiedział, że już wie kogo poprze w prawyborach prezydenckich w PO. Będzie to Małgorzata Kidawa-Błońska.

Była twarzą Platformy podczas tych wyborów parlamentarnych. Cały system pokazał, że ona się sprawdza na tym stanowisku, pokazał to wynik wyborczy - miała najlepszy wynik w Warszawie od wielu lat. Wygrała z Jarosławem Kaczyńskim, a nie każdy może to o sobie powiedzieć

- tłumaczył Tomczyk. Zaznaczył, że ten najlepszy wynik "już wtedy predysponował ją, aby była kandydatem na urząd prezydenta". Powiedział również, że być może to czas, kiedy w końcu głową państwa powinna zostać kobieta. Stwierdził, że Kidawa-Błońska jest lepszą kandydatką niż Jaśkowiak, ponieważ swoją rozpoznawalność budowała od lat, czego nie można powiedzieć o prezydencie Poznania.

Cezary Tomczyk nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie, czy te prawybory to "strata czasu i ściema, aby odsunąć rozliczenie Grzegorza Schetyny". Stwierdził, że będzie mógł to ocenić dopiero w niedzielę, kiedy nastąpi rozstrzygnięcie. Zaznaczył, że Borys Budka jako przewodniczący klubu parlamentarnego dodał mu nowej dynamiki.

Dzisiaj potrzebujemy zupełnie nowej Platformy, całkiem nowego otwarcia, pokazania, że Platforma znowu może wygrywać

- powiedział.

Tomczyk o sprawie Banasia: Walka w rodzinie Soprano

Cezary Tomczyk stwierdził, że "wojna" Mariana Banasia z PiS-em to bardziej "walka w rodzinie Soprano", niż "poważna debata polityczna". Podkreślił, że to "wojna oszustów z oszustami". Powiedział również, że nie można zapominać o tym, że na czele Najwyższej Izby Kontroli stoi człowiek, wobec którego kierowane są poważne zarzuty i który powinien być rozliczony ze sprawy przejęcia kamienicy. Stwierdził, że Banaś "jest bardzo niszczący dla PiS-u".

PiS płaci ogromny koszt za Mariana Banasia, ale kosztem Polski. To kolejna instytucja, która została przejęta przez partię i zniszczona

- powiedział poseł Platformy Obywatelskiej.

Więcej o:
Komentarze (44)
Tomczyk o finansowaniu Jannigera przez PFN: To oczywisty skandal!
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 27 razy 19

  Precz z PiS-em , precz z tym ROBACTWEM .
  Takiego g.wna nie było przy władzy w naszym kraju od zakończenia II wojny światowej .

 • magda_breslau

  Oceniono 17 razy 15

  Panie Tomczyk, skandal to by byl hdyby Macierewicz porzucil dla Janigere zone.

  Defraudacja 26 milionow zlotych na lipne zlecenia jest PRZESTEPSTWEM.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 13 razy 13

  Taki ladny chlopczyk, nie dziwota ze Antek szaleje i pieniadze NIE swoje wydaje na niego?

 • samuel_winchester

  Oceniono 17 razy 13

  PFN to nie Polska Fundacja Narodowa

  PFN = PISiorom Forsa się Należy !!

 • jael53

  Oceniono 17 razy 13

  Twór, nazwany Polską Fundacją Narodową, robi wrażenie jednego z tych "odkurzaczy", zasysających publiczne pieniądze do prywatnych kieszeni. Do tego bezwstydnie - bo to, co dotąd było przedstawione jako "osiągnięcia" to były rzeczy, którymi nawet szanujący się hobbysta by się nie chwalił.

 • najgorszy-sort-polakow

  Oceniono 17 razy 11

  bo fundacja nie miała nikogo promować a służyć jedynie swoim , to zwykły ordynarny skok na kasę

 • jaja-kaczora

  Oceniono 10 razy 10

  Co w tym zlego ze Antek Smolenki rajfurzy z mlodziencami? Pyta furman z Tworkowa

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 10 razy 10

  Zaraz "skandal". Przy wszystkich aferach pisiorów to nie jest nawet "skandalik".

 • Na glowie postawione

  Oceniono 14 razy 10

  Platformo, obudź się zanim będzie za późno!!! Nijaka ciotka klotka Malgocha może Wam wewn partii lepiej odpowiada, ale przez swoją bezwyrazistosc, mierność, bezjajecznosc i głupawe uśmiechy oraz 'tak mi dopomóż bog' wielu wyborcom PO nie odpowiada i nie dostanie ich głosu w maju 2020. Jeśli chcecie przerypac (bo już nie przegrać) kolejne wybory popierajcie dalej Kluchę Nijaką Błońską. Jeśli zależy Wam na przyszłości tego kraju wybierzcie Jacka Jaskowiaka! Tylko JJ ma szansę wygrać z Maliniakiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX