Tomczyk o finansowaniu Jannigera przez PFN: To oczywisty skandal!

- To oczywisty skandal! - powiedział Cezary Tomczyk w Porannej Rozmowie Gazeta.pl na temat finansowania Edmunda Jannigera przez Polską Fundację Narodową. Stwierdził również, że "wojna" Mariana Banasia z PiS-em to bardziej "walka w rodzinie Soprano", niż "poważna debata polityczna".

Cezary Tomczyk skomentował w Porannej Rozmowie Gazeta.pl m.in. doniesienia Onetu o tym, że część pieniędzy z Polskiej Fundacji Narodowej była przeznaczona na finansowanie m.in. podróży Edmunda Jannigera, znajomego Antoniego Macierewicza, do Stanów Zjednoczonych. Sprawę określił "ewidentną i skandaliczną".

- Jeżeli mamy pana Jannigera, który za państwowe pieniądze lata tam po co? Rozumiem, że dlatego, że jest współpracownikiem Antoniego Macierewicza. Tylko co to ma do PFN? To jest oczywisty skandal!

- powiedział Tomczyk. Zapowiedział również, że partia wystąpi, być może do sądu, o ujawnienie danych dotyczących wydatków Polskiej Fundacji Narodowej. Stwierdził, że państwo przed tym "broni się rękami i nogami", co może wskazywać, że są tam nieprawidłowości. Powiedział, że PFN powinna być natychmiast zlikwidowana. - Ona paradoksalnie szkodzi polskim interesom, a nie im służy - powiedział poseł PO o fundacji. Zaznaczył, że w Polsce istnieje "kasta PiS-owska", która stworzyła "kraj ludzi nieodpowiedzialnych".

Tomczyk poprze w prawyborach Kidawę-Błońską: Miała najlepszy wynik w Warszawie

Cezary Tomczyk powiedział, że już wie kogo poprze w prawyborach prezydenckich w PO. Będzie to Małgorzata Kidawa-Błońska.

Była twarzą Platformy podczas tych wyborów parlamentarnych. Cały system pokazał, że ona się sprawdza na tym stanowisku, pokazał to wynik wyborczy - miała najlepszy wynik w Warszawie od wielu lat. Wygrała z Jarosławem Kaczyńskim, a nie każdy może to o sobie powiedzieć

- tłumaczył Tomczyk. Zaznaczył, że ten najlepszy wynik "już wtedy predysponował ją, aby była kandydatem na urząd prezydenta". Powiedział również, że być może to czas, kiedy w końcu głową państwa powinna zostać kobieta. Stwierdził, że Kidawa-Błońska jest lepszą kandydatką niż Jaśkowiak, ponieważ swoją rozpoznawalność budowała od lat, czego nie można powiedzieć o prezydencie Poznania.

Cezary Tomczyk nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie, czy te prawybory to "strata czasu i ściema, aby odsunąć rozliczenie Grzegorza Schetyny". Stwierdził, że będzie mógł to ocenić dopiero w niedzielę, kiedy nastąpi rozstrzygnięcie. Zaznaczył, że Borys Budka jako przewodniczący klubu parlamentarnego dodał mu nowej dynamiki.

Dzisiaj potrzebujemy zupełnie nowej Platformy, całkiem nowego otwarcia, pokazania, że Platforma znowu może wygrywać

- powiedział.

Tomczyk o sprawie Banasia: Walka w rodzinie Soprano

Cezary Tomczyk stwierdził, że "wojna" Mariana Banasia z PiS-em to bardziej "walka w rodzinie Soprano", niż "poważna debata polityczna". Podkreślił, że to "wojna oszustów z oszustami". Powiedział również, że nie można zapominać o tym, że na czele Najwyższej Izby Kontroli stoi człowiek, wobec którego kierowane są poważne zarzuty i który powinien być rozliczony ze sprawy przejęcia kamienicy. Stwierdził, że Banaś "jest bardzo niszczący dla PiS-u".

PiS płaci ogromny koszt za Mariana Banasia, ale kosztem Polski. To kolejna instytucja, która została przejęta przez partię i zniszczona

- powiedział poseł Platformy Obywatelskiej.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie