Komentarze (403)
Prawybory w Platformie Obywatelskiej. Debata Jaśkowiak Kidawa
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • idioteka-narodowa

  Oceniono 16 razy 12

  Red. Rogojsz konsultowałeś te wypociny z kolegami po fachu z Gazety Polskiej i braćmi Karnowskimi?

 • dave1919

  Oceniono 15 razy 11

  .

  ZACIEKŁA WALKA GAZETY WYBORCZEJ Z PLATFORMĄ
  WYKRWAWJAJĄCA POLSKA ELITĘ POLITYCZNĄ I TORUJACA DROGE PISOWI DO NASTĘPNYCH KADENCJI
  .
  TRZEBA BYC NIEZWYKLE PODŁYM BY TAK POSTĘPOWAĆ

  .

 • sunzi15

  Oceniono 11 razy 9

  Redakcjo Gazety, uczciwie byloby zaznaczenie,
  ze "polecamy" artykul sponsorowany przez PiS,
  w ramach kampanii wyborczej Dudy.

  Nie wszystkim musi sie podobac wolnosc, demokracja,
  przestrzeganie Konstytucji, przyzwoitosc,
  godnosc i poszanowanie godnosci osobistej,
  ale obrzydzanie tych wartosci i tych,
  ktorzy ich przestrzeganie gwarantuja,
  nie jest przyzwoite.

  Moze zdegustowana redakcja w koncu wykrztusi,
  jaka "dobra zmiane" proponuje.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 17 razy 9

  Rojgosz:
  "Nawet Jaśkowiak, który wcześniej postulował przecież legalizację eutanazji i równości małżeńskiej, oświadczył, że liberalizacja prawa aborcyjnego mogłaby mieć miejsce tylko w razie przyzwolenia społecznego i zgody parlamentu".
  Jak ów Rojgosz wyobraża sobie wprowadzenie eutanazji oraz liberalizację prawa aborcyjnego BEZ społecznego przyzwolenia i BEZ zgody parlamentu to strach pomyśleć, bo sposób jest tylko jeden: ZAMACH STANU i DYKTATURA.

  Resume: spotkało się dwoje impotentnych nieudaczników ze stulejką na zwapnionych łbach a opisuje ich osobnik duchowo ociężały.
  I to jest piękne :-DDD

 • erwu

  Oceniono 8 razy 8

  Rojgojszcz ty się chyba u padre grzyba kształciłeś, skąd u ciebie takie upodobanie do paskudzenia tej odrobiny normalności?

 • jeak

  Oceniono 8 razy 8

  Redaktorze Rogojsz, chętnie przeczytam Pana opinię o obecnej prezydenturze i jej ocenie, bo czytając ten "dziwny" artykuł nie wiem o co Panu chodzi ... chce Pan zdyskredytować kandydatów? > może lepiej to czynić np. w TVPiS!

 • zbyszko_z_b

  Oceniono 10 razy 8

  Idiotyczne wypociny. Kandydaci z jednej opcji, poglądy te same na większość spraw. Mieli się opluwać ku radości gawiedzi?? Była to raczej prezentacja osobowości, i moim zdaniem wygrał Jaśkowiak.

 • swru

  Oceniono 16 razy 8

  W zasadzie co mieli się pozabijać skoro mają prawie identyczne poglądy ? To normalne, że musiało być spokojnie. Ważne żeby dołożyć Długopisowi ale z gościem promującym komuchów, drącym mordę bez sensu powinno być łatwo

 • sunzi15

  Oceniono 16 razy 8

  Panie Michnik, to Pan odpowiadasz za ten szajs,
  ktory dzien w dzien robia Panscy redaktorzy
  na uslugach Wydzialu Dywersji i Propagandy PiS i KK.

  "Bo paraliż postępowy Najzacniejsze trafia głowy."?!

  Zrob Pan z tym jak najszybciej porzadek.

  Chyba, ze o to Panu chodzi?!
  Ale w tym przypadku nie pie*dol Pan o wolnosci,
  demokracji i cywilizowanym swiecie.

 • wiserius

  Oceniono 7 razy 7

  Panie Rogojsz! Bredzi pan. Może trzeba było się jednak skupić na debacie, zamiast rozglądać się naokoło i szukać znajomków. Pan to chciałbyś zobaczyć (?) jakieś odkrycie Ameryki, czy co? Wiadomo, o co chodzi w spinie przed wyborami prezydenckimi. Nikt nie będzie pier.olił o jakiś programach gospodarczych, bo to nie są prerogatywy prezydenckie. Już poprzednie debaty pokazały, że chodzi w nich o coś zupełnie innego. Wyobraź pan sobie, co w takiej debacie, która się odbyła, miałby do powiedzenia facet, który aktualnie trzyma się prezydenckiego długopisu. NIC! Chyba, że miałby słuchawkę w uchu i kontakt na Żoliborz, to może coś by wydukał. Ale tacy jak pan to mają tą odwagę w sobie, że jeździcie bezpiecznie, po opozycji. Jak takie rozlazłe pieprzenie panów, opłacanych jako dziennikarze lub komentatorzy kończy się, widać było w 2015 roku.

 • bebder123

  Oceniono 11 razy 7

  O ile mi wiadomo to nie istnieje coś takiego jak wicemarszalkini. Konstytucja jasno określa że na czele Sejmu stoi Marszałek i Wicemarszalkowie

 • PATRYK TŁOK

  Oceniono 13 razy 7

  Bardzo jestem ciekaw czego od takiej debaty oczekiwał redaktor, zwolennik Pisu.

 • 1utek

  Oceniono 8 razy 6

  Niektórzy twierdzą, że debata (wewnętrzna PO) była ustawką. Może tak, może nie. A co sądzicie o jednolitym przekazie dnia (ministrowie, posłowie, prezydent) w PiS-ie?

 • arkon4

  Oceniono 16 razy 6

  Wyślij Rogojsz ten artykuł Karnowskim i na adres TVPIS do Rachonia. Jeden opublikuje ,drugi -słowo w słowo wyrecytuje, a ty zarobisz potrójnie i dostaniesz propozycję współpracy...Takich potrzebują.

 • zakasia17

  Oceniono 12 razy 6

  to sprawozdanie z debaty mogłaby spokojnie odczytać w tvp pani Holecka, a Kurski mógłby wypłacić honorarium. Gazeto you fool, co się z tobą dzieje ?

 • kuma1

  Oceniono 7 razy 5

  Ten artykuł chyba pisał pis ior dobierając kandydata do ogrania przez Dudę , Małgorzatę Kidawę-Błońską. W tym ma rację . Natomiast krytykując Prezydenta Poznania widać, jak bardzo się go obawiają , bo jeszcze nie wiedzą, jakimi bombami i minami, może wywalić z siodła rywala. Na tym etapie pokazanie ile trzeba to akurat super cenne. Oczywiście jeżeli delegatów będzie cechował rozsądek, rzeczywista sylwetka i osobowość oraz doświadczenie i praktyka walki wyborczej Prezydenta Poznania. Bo walki o zwycięstwo od niego możemy być pewni.

 • jupiter455

  Oceniono 9 razy 5

  Redaktorze kto pokazuje wszystkie karty przed zostaniem kadydatem PO na prezydenta,no kto!!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 17 razy 5

  Łukasz Rogojsz to kaczy kret na gazeta.pI.

 • salsolo.4

  Oceniono 9 razy 5

  Może redachtory niech chociaż jedną odpowiedź zredagują sami (nie żądam jej wygłaszania). Porównamy z odpowiedziami kandydatów. Niech zaskoczą. Zobaczymy...

 • feurig59

  Oceniono 9 razy 5

  Słaby komentarz Roztocza. Jak gdyby w PO panowały stosunki niczym w PiS.

 • stef0909

  Oceniono 15 razy 5

  Odjeba....się ścigajcie pacynkę!

 • normalny59

  Oceniono 6 razy 4

  Pania Rogojsz ....nazywanie wyplwocin naiwnego zanbergowego symetrysty analizą debaty to już nadużycie .... monstrualne nadużycie

 • kwantax

  Oceniono 8 razy 4

  a pozyteczny kret(yn) pisbolszewii ze stajni GSR znów mąci. Jak pisbolszewia wygra majowe wybory to przyjadę do warszawy i osobiście ci razemski bolszewiku Rogojszu podziękuję.

 • 43elvis

  Oceniono 6 razy 4

  no to debata Duda z ,no właśnie z kim?O np z Suskim który tez ma aspiracje.To będzie wydarzenie na miarę podboju kosmosu.

 • poppers68

  Oceniono 16 razy 4

  Kochany Redaktorze,
  Myśmy już zanotowali w 2015 roku świetną zmianę rządów w Polsce dzięki takim właśnie ocenom prasowym jak w/w Pana autorstwa. Wtedy dotyczyło niesamowitego skandalu restauracyjnego. Teraz jesteśmy świadkami surowej i sprawiedliwej oceny dziennikarskiej mającej chyba za zadanie, starym ,dobrym zwyczajem " walić w Platformę ile wlezie". Pana poprzednicy i poprzedniczki z GW już tę pracę parę lat temu wykonali skutecznie.
  TERAZ, NIECH BĘDZIE PAN ŁASKAW POZWOLIĆ TEJ PO WYBRAĆ SOBIE KANDYDATA A MY PODCZAS WŁAŚCIWEJ KAMPANII WYBORCZEJ, DOKONAMY OCENY WŁASNEJ, DOBRZE? NO TO DZIĘKUJEMY PANU REDAKTOROWI UPRZEJMIE ZA ZGODĘ NA NASZE WŁASNE PRZEMYŚLENIA W TYM PAKIECIE TEMATÓW :)

 • dod201701

  Oceniono 18 razy 4

  Dziennikarze albo się umówili, że będą relacjonować debatę jako "słabą merytorycznie, nudną i bez zwycięzcy",
  albo są już tak prymitywni, że bez lejącej się krwi nie rozumieją co się działo w jej trakcie.

  A działo się bardzo dużo. Pan Jaśkowiak zaprezentował się całej Polsce jako pierwszoligowy polityk. Merytorycznie był o lata świetlne przed panią marszałek. Pochwalił się swoimi umiejętnościami konsyliacyjnymi, ale także twardym charakterem (spór z A.Macierewiczem). Z minuty na minutę się rozkręcał. Przedstawiał na ile mógł wizję swojej prezydentury.
  Kilka razy podkreślił różnice jakie dzielą jego od konkurentki - jak choćby robotnicze pochodzenie (co powoduje lepsze zrozumienie problemy gorzej uposażonych Polaków i umiejętność rozmawiania o nich z nimi), realne spojrzenie na sprawy węgla, czy choćby umiejętność rozmawiania ze swoimi przeciwnikami i nie dyskredytowaniu ich (to pewnie delikatny przytyk do wypowiedzi nt. lewicy, że są nic nie warci, ponieważ mają swoje zdanie). Ma swoje zdanie nt spraw technicznych. Jako prawnik orientuje się w dzisiejszym bałaganie. Jest sprawnym gospodarzem - chociaż mógł więcej powiedzieć o Poznaniu. Liczę, że PO, które jeszcze się trzyma dzięki samorządom, zagłosuje na samorządowca.

  Sumując. PO to nie moja bajka, ale gdyby miał ktoś z PO stanąć w drugiej turze z p.Dudą - to mój głos by otrzymał pan Jaśkowiak. Niestety pani Kidawa-Błońska była-jast-będzie "napuszoną warszawianką", która kocha tylko siebie i jej spojrzenie kończy się na rogatkach Warszawy i dlatego z bólem serca zagłosuję za drugą kadencją obecnego prezydenta.

 • real_marek

  Oceniono 10 razy 4

  Świetnie, że są takie debaty, bo coś w nich wreszcie będą musieli wyborcom powiedzieć konkretnego, a nie jak do tej pory: głosujcie na nas, bo jesteśmy tacy mądrzy, piękni i szlachetni, a przeciwnicy są głupi, wstrętni i podli.

 • dante_waw

  Oceniono 5 razy 3

  Dylemat w Platformie jaka postawe przyjac wobec kosciola katolickiego... kleczec przed nim czy lezec plackiem...

 • an-te

  Oceniono 11 razy 3

  To głosuj, idioto, na drugiego idiotę, tego partyjnego rezydenta.

 • feurig59

  Oceniono 9 razy 3

  Polsce potrzebna jest odrobina spokoju, nie wysoki diapazon Jaskowiaka, tylko tonowanie emocji. Na tym polega środek, polityczne centrum, na rozwiąże, nie na mocnych słowach i ciągłej pianie na ustach, tylko rozmowie. Z wszystkimi. To gwarantuje Kidawa-Blonska. Może być nawet nudna. Bardzo dobrze, o niebo lepsze niż wszystkie te koguty skaczące sobie do oczu.

 • rozterka47

  Oceniono 13 razy 3

  " Nawet Jaśkowiak, że liberalizacja prawa aborcyjnego mogłaby mieć miejsce tylko w razie przyzwolenia społecznego i zgody parlamentu "

  W zasadzie dobrze powiedział , liberalizacja prawa aborcyjnego nie jest tak istotna jak zapobiegnięcie jego zaostrzeniu. Przynajmniej na ten czas.
  Jaśkowiak nie ma przekonać przekonanych do głosowania na opozycję ale raczej poszerzyć elektorat .

  Kidawa Błońska może liczyć na powiększenie elektoratu z jednej strony ale i stratę z drugiej strony , bo wielu wyborców ma pełną swiadomość , że nie z każdym da się rozmawiać i nie każdy jest skłonny do kompromisu , jak wiadomo PIS nie rozmawia tylko wyłącza ludziom mikrofony i do uznawania racji innych nie jest skłonny , dlatego rozmowy z PISem to wyłącznie strata czasu . Ja tak uwaza i wielu wyborców opozycji uważa podobnie.

 • black.blue

  Oceniono 11 razy 3

  Niech ten człowiek (Rojgosz) już nie pisze o polityce. Dajcie mu tematy kiboli, MMA, albo najlepiej jakichś celebrytów, to wtedy nawet przypadkiem na jego teksty nie trafię. A on się na tym zna tak samo źle, jak na polityce, więc też się będzie spełniał.

 • piotr.gaciarek

  Oceniono 5 razy 3

  Słysząc i czytając, że jest wicemarszałkinią, nie dziwne, że pani Kidawa Błońska była zestresowana.
  I dlaczego nie piszemy: "w tym debacie brali udział... itp" jak ta debata, to i ten debat

 • maciej-ryszard

  Oceniono 5 razy 3

  Jest odwrotnie.

 • spicruta

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Rogojsz, po co używasz określenia marszałkini. Takiego czegoś nie ma.Poczytaj naszą Konstytucje. Opamiętaj się.

 • feurig59

  Oceniono 10 razy 2

  Zabawne jak wielu ludzi uznało, że PO powinna zacząć uprawiać politykę siekierą jak PiS, albo musi przegrać.
  Nie, kochani. To nadal intelektualiści, mieszczanstwo, kultura osobista, nadają ton, nie szambo pisowskie. Szambo się cofa, nie ma kompetentnych ludzi do dalszej budowy Polski. To widać jak na dłoni ile zdołali zrobić przez 4 lata. 900 mieszkań... I co jeszcze?

 • asr1

  Oceniono 12 razy 2

  Wybranie na kandydata Kidawy będzie poważnym błędem, na przeciwko łamacza konstytucji, kłamcy i oszczercy powinien stanąć ktoś kto w debacie nie zawaha się odpowiedzieć tak jak na to ta jednostka obłudy zasługuje i nie chodzi o słowa wulgarne ale o jasne powiedzenie dla czego nie zasługuje na prezydenturę. Czas zrozumieć, że w kraju gdzie rządząca większość dysponuje ściekiem w postaci TVP trzeba będzie odpowiadać zdecydowanie, na chamstwo "kulturalnym chamstwem" w końcu autorytet prawniczy zakwalifikował słowo morda do słów kulturalnych itp.. itd. . wątpię czy Kidawa jest w stanie odpowiedzieć brutalnie i skutecznie na to co będzie się działo !!!. Gdyby 5 lat temu Komorowski się nie certolił tylko bezczelnemu smarkowi powiedział co trzeba to by wygrał !!!

 • ref-lex

  Oceniono 12 razy 2

  Kochane PO jestście strasznie nieudani. Nie wróże wam dobrze.

 • c.t.k

  Oceniono 12 razy 2

  Kto wygrał zatem?. Pis?. Klechy?.

 • adamolot

  Oceniono 22 razy 2

  To nie była żadna debata ! Debatą jest dyskusja przeciwników, a nie ustawione, grzeczne pytania. Państwo dziennikarze powinni o tym pisać a nie udawać greka. . .
  Platforma nie ma najmniejszych szans w polskiej polityce. To stado sytych, tłustych kotów, które gdy już załapały się na kolejno 4-letnią fuchę mają ludzi gdzieś. Kaczyński tarzał się dziś chyba ze śmiechu obserwujące to sztuczne, żenujące widowisko. Żal mi trochę pana Jaśkowiaka, ale w końcu sam dał się wystawić zadowolonemu Grzesiowi. Premier Tusk to inna planeta i dobrze, że już z tymi ludźmi nie chce mieć do czynienia . . .

 • pyffello114

  Oceniono 5 razy 1

  Mnid bardzo nie podobało się, że pani Kidawa-Błońska bardzo stale
  eksponowała swoją kobiecość.
  Czy Hilary Clinton, ubiegająca się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych,
  mówiła w debatach telewizyjnych co drugie zdanie, że jest kobietą???

 • bokaj

  Oceniono 5 razy 1

  Zastanawia mnie duża ilość minusów przy komentarzach podzielających pogląd, że debata była miałka, a kandydaci "vege", czyli bez jaj.
  Panie i Panowie!
  Nie wygramy z Adrianem, jeśli nie spojrzymy odważnie i nie przyznamy, że Królowa i Król są nadzy.
  Nie wygra z Adrianem (który skutecznie uwiódł znaczną część ciemnego ludu) nikt, kto nie będzie zdolny energicznie zawalczyć o głosy parafian i chłopów spod budki - bo to jest ten elektorat, który ma więcej w sumie głosów, od wszystkich polskich inteligentów.
  Czas to naprawdę zrozumieć: Polska w części większej niż połowa jest głupia. I tę głupotę trzeba sobie zjednać.

 • maara

  Oceniono 5 razy 1

  Pomimo, że sama miałam wiele "ansów" po rządach PO to jednak teraz z perspektywy czasu myślę, że największą wartością ich rządów była przewidywalność. Ta przewidywalność dawała poczucie bezpieczeństwa w biznesie i poczucie wolności osobistej. W tej debacie było słychać tą przewidywalność i to jest ważniejsze niż fajerwerki. których zabrakło komentatorom. Z pewnym zażenowaniem słuchałam w TVN 24 (gdzie oglądałam debatę) komentarzy publicystów Kolanko i drugiego Pana z DGP z denerwującą wadą wymowy "er" zamiast "r". Czyżby nikt bez wady wymowy nie chciał na końcu powiedzieć " Kidawa wypadła słabo" ? Odniosłam wrażenie kompletnego braku obiektywizmu jak i w komentowanym artykule gazeta.pI. Rozumiem TVN, który kibicuje Hołowni , ale Gazeta ? Czarno widzę naszą suwerenność jak w przyjdzie wybierać pomiędzy celebrytą a notariuszem partii rządzącej.

 • cosi_fan_tutte

  Oceniono 5 razy 1

  "Jaśkowiak oświadczył, że liberalizacja prawa aborcyjnego mogłaby mieć miejsce tylko w razie przyzwolenia społecznego i zgody parlamentu." - to nie wyraz braku zdania, czy braku odwagi zmieniania polskiego prawa i rzeczywistości.
  To wyraz szacunku do wyborców i ich opinii.
  A to cecha BARDZO WAŻNA u polityka, a zwłaszcza prezydenta miasta czy kraju, tak niestety rzadka w ostatnich 4 latach szczególnie.
  On ma reprezentować nas wszystkich!

 • facet171

  Oceniono 11 razy 1

  PO może by i coś więcej osiągnęło jak nie to, że jej wyborcy to sami internauci. A taki internauta to wiadomo- głupi jak but.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX