Najnowszy sondaż CBOS. Wynik PiS jeszcze lepszy niż w wyborach. Na podium Lewica

Niecałe dwa miesiące po wyborach poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości deklaruje 45 procent ankietowanych, a Koalicję Obywatelską wybrałoby 22 procent - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na podim znalazła się jeszcze Lewica z poparciem na poziomie 11 procent.

Z najnowszego sondażu CBOS przeprowadzonego w dniach 25 listopada - 5 grudnia wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się teraz, to do Sejmu również weszłoby pięć ugrupowań. PiS zdecydowanie wyprzedza opozycję i ma jeszcze większą przewagę, niż w czasie jesiennych wyborów parlamentarnych (partia rządząca uzyskała w nich 43,59 procent głosów). 

>>> Jaśkowiak: Chcę „upuszczać krew” Dudzie i PiS-owi. To mój plan

Zobacz wideo

Sondaż CBOS. PiS z wynikiem lepszym niż w październiku. Na podium Lewica

"W grudniu nie odnotowaliśmy istotniejszych zmian w układzie sił na naszej scenie politycznej" - podaje CBOS. Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało 45 procent pewnych uczestników wyborów, a poparcie dla Koalicji Obywatelskiej 22 procent. Wynik PiS jest o 1 punkt procentowy gorszy w porównaniu do sondażu CBOS przeprowadzonego w listopadzie. KO zanotowała w sondażu dwa punkty procentowe wzrostu.

Na podium sondażu znalazła się Lewica - poparło ją 11 procent ankietowanych (spadek o 1 punkt procentowy. Na kolejnych miejscach znalazł się klub PSL-Kukiz'15 z wynikiem 6 procent (spadek o 3 punkty procentowe) i Konfederacja też z 6 proc. (brak spadku poparcia).

Czytaj też: PiS znalazło sposób na opozycję w Senacie. Bielan: Bronią mniejszości jest zrywanie kworum [WYWIAD]

Więcej o:
Komentarze (242)
Najnowszy sondaż CBOS. Wynik PiS jeszcze lepszy niż w wyborach. Na podium Lewica
Zaloguj się
 • waldiwej

  Oceniono 59 razy 49

  CBOS to pisowska agenda. Im ta oszukańcza partia ma więcej przekrętów, tym bardzie rosną jej słupki. CBOS z narodu robi durniów. Należy tą firmę olać.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 52 razy 44

  Przecież sondaże cbosu przed tegorocznymi wyborami znacznie przeszacowały rzeczywiste poparcie dla pis. Po co te kłamstwa publikujecie?

 • takaprawda3000

  Oceniono 52 razy 38

  Przed samymi wyborami CBOS twierdził że PiS ma 50% poparcie. Jak było wszyscy wiedzą.

 • ziaburek

  Oceniono 33 razy 23

  Słabo - powinno być co najmniej 55-60 procent. Nic to, TVP poprawi.

 • ryslew2061

  Oceniono 29 razy 17

  Te cebosy to chyba na jakiejś stronie satyrycznej winniście ogłaszać?

 • wielkioprawca

  Oceniono 14 razy 14

  Tylko 45. CBOS się słabo stara. Na Białorusi Łukaszenka ma coś ponad 70 % poparcia dzięki swoim sondażowniom. Brakuje CBOSowi troszkę do białoruskich sondażowni.

 • niktwazny126

  Oceniono 19 razy 11

  Kiedy paski pokażą, że PiS ma 99% poparcia? Lejmy miód na serce prezesa. I kolano.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX