Najnowszy sondaż CBOS. Wynik PiS jeszcze lepszy niż w wyborach. Na podium Lewica

Niecałe dwa miesiące po wyborach poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości deklaruje 45 procent ankietowanych, a Koalicję Obywatelską wybrałoby 22 procent - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na podim znalazła się jeszcze Lewica z poparciem na poziomie 11 procent.

Z najnowszego sondażu CBOS przeprowadzonego w dniach 25 listopada - 5 grudnia wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się teraz, to do Sejmu również weszłoby pięć ugrupowań. PiS zdecydowanie wyprzedza opozycję i ma jeszcze większą przewagę, niż w czasie jesiennych wyborów parlamentarnych (partia rządząca uzyskała w nich 43,59 procent głosów). 

>>> Jaśkowiak: Chcę „upuszczać krew” Dudzie i PiS-owi. To mój plan

Zobacz wideo

Sondaż CBOS. PiS z wynikiem lepszym niż w październiku. Na podium Lewica

"W grudniu nie odnotowaliśmy istotniejszych zmian w układzie sił na naszej scenie politycznej" - podaje CBOS. Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało 45 procent pewnych uczestników wyborów, a poparcie dla Koalicji Obywatelskiej 22 procent. Wynik PiS jest o 1 punkt procentowy gorszy w porównaniu do sondażu CBOS przeprowadzonego w listopadzie. KO zanotowała w sondażu dwa punkty procentowe wzrostu.

Na podium sondażu znalazła się Lewica - poparło ją 11 procent ankietowanych (spadek o 1 punkt procentowy. Na kolejnych miejscach znalazł się klub PSL-Kukiz'15 z wynikiem 6 procent (spadek o 3 punkty procentowe) i Konfederacja też z 6 proc. (brak spadku poparcia).

Czytaj też: PiS znalazło sposób na opozycję w Senacie. Bielan: Bronią mniejszości jest zrywanie kworum [WYWIAD]