Ślubowanie sędziów Trybunału Konstytucyjnego bez mediów. Rzecznik Andrzeja Dudy wyjaśnia

Nie wiemy dokładnie, jak wyglądało czwartkowe ślubowanie trojga sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Kancelaria Prezydenta nie chwali się zdjęciami, do Belwederu nie zaproszono też mediów. - To nie była uroczystość polityków, tylko sędziów. Na uroczystościach dotyczących sędziów zazwyczaj nie ma mediów - stwierdza w rozmowie z Gazeta.pl Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.

W czwartek odbyło się ślubowanie nowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego - Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Steliny. Jak już informowaliśmy, na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta pojawiła się jedynie krótka notka na ten temat. Natomiast ani w oficjalnych mediach społecznościowych prezydenta, ani na jego stronie nie można zobaczyć zdjęć z uroczystości, na którą nie zostały zaproszone media. - Cichcem, ukradkiem, prawie bez wiedzy mediów - takie rzeczy robi się, kiedy człowiek się wstydzi, kiedy chce to ukryć - komentowała w rozmowie z TVN24 Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej. Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że widocznie "prezydentowi to ciąży".

>>> Andrzej Duda o przyszłorocznych wyborach prezydenckich:

Zobacz wideo

Ślubowanie sędziów TK. Błażej Spychalski o uroczystości

Krystyna Pawłowicz na Twitterze pisała o "mediach i błysku fleszy" na uroczystości. Stwierdziła też, że prezydent wygłosił "ważne przemówienie na temat wymiaru sprawiedliwości". O charakter uroczystości zapytaliśmy Błażeja Spychalskiego, rzecznika prezydenta. - To nie była uroczystość polityków,  tylko sędziów. Rano powoływano nową minister sportu i to było wydarzenie polityczne, więc z mediami. Na uroczystościach dotyczących sędziów zazwyczaj nie ma mediów, są natomiast przedstawiciele instytucji związanych z wymiarem sprawiedliwości - komentuje w Gazeta.pl Spychalski. - Tak też było i wczoraj. Byli reprezentanci TK, KRS, MS, PG, a także Marszałek Sejmu, osoby zaproszone przez Sędziów i przedstawiciele Kancelarii Prezydenta. To była standardowa uroczystość sędziowska - dodaje.

Ślubowanie w 2015 r. Zdjęcia są

Niewiadomych wokół uroczystości jest więcej. Od rzecznika nie dowiedzieliśmy się, o czym mówił Andrzej Duda. Nie wiemy też, o której godzinie odbyło się ślubowanie. Rzecznik na nasze pytanie odpowiedział: - Wczoraj po południu. 

3 grudnia 2015 r. w nocy Andrzej Duda przyjmował ślubowanie od sędziów Trybunału - Henryka Ciocha, Lecha Morawskiego, Mariusza Muszyńskiego i Piotra Pszczółkowskiego. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć na stronie prezydenta.

Więcej o:
Komentarze (197)
Ślubowanie sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Dlaczego bez mediów? Rzecznik Andrzeja Dudy komentuje
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 77 razy 77

  Cichaczem i bez mediów.
  Duda powinien jeszcze kominiarkę założyć.
  To będzie ciekawy wątek w kampanii prezydenckiej.

 • krynolinka

  Oceniono 61 razy 57

  W sumie wcale się nie dziwię, że w tajemnicy imprezka się odbyła. Nie chcą pisiorki dokumentować przestępstwa. Nie ma ciała nie ma zbrodni..

 • antropoid

  Oceniono 37 razy 37

  BANDZIORSTWO nie lubi obecności kamer i transparentności - pisiory i ich "niezłomny" konstytucyjny przestępca nie są wyjątkiem.

 • czechy11

  Oceniono 28 razy 28

  Trybunał Prostytucyjnym im. Andrzeja Dudy. Komuch i fan pedofili Piotrowicz, Komuszyca chamka Pawłowicz i nałożnicą SBeckiego kapusia ZSMPówa Przyłębska. Okradzeni agentem Muszynskim. 😂😂😂. Anżej Doda Anżej Doda😂😂

 • cadima1946

  Oceniono 26 razy 26

  Piotrowicz widziala fotografow i flesze, wiec albo trafila na inna imprezke, albo Andrzej robil prywatne zdjecia do prywatnego albumu.

 • vomitorium1

  Oceniono 25 razy 25

  ”To nie była uroczystość polityków,  tylko sędziów.”
  a w turowie
  to nie była uroczystość polityków
  tylko górników
  (a zdjęcia i przemowa są)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX