Dziennikarz zakpił, prezes sądu ruszył do ataku. "Może czas wrócić do krojenia arbuzów"

Dziennikarz "DGP" Patryk Słowik, zakpił ze słów z sędziego Macieja Nawackiego na Twitterze. Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie i członek KRS odpowiedział w mało elegancki sposób: "Pan dziennikarz zapomina, że każdy wyrok może podlegać krytyce, także błędny wyrok Sądu Najwyższego. Może czas wrócić do krojenia arbuzów".

Maciej Nawacki, członek nowej Krajowej Rady Sądownictwa, a także prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, niedawno zawiesił sędziego Pawła Juszczyszyna. Juszczyszyn to nikt inny, jak sędzia, który domagał się ujawnienia list poparcia sędziów właśnie do nowej KRS. Co więcej, Nawacki to też autor "blokady" wobec ujawniania tych list - to on zgłosił do UODO skargę na upublicznienie ich.

Zresztą Nawacki sam przyznał się do tego, że podpisał się... pod listą poparcia dla swojej kandydatury. - Byłoby dziwne, gdybym tego nie zrobił - przekonywał.

>>> Jak przyjmowano kandydatów do KRS w nowym Sejmie? Przypominamy słynne "anulowanie":

Zobacz wideo

Dziennikarz pokpiwa, prezes sądu: Może czas wrócić do krojenia arbuzów

Temat neo-KRS, niezawisłości tego gremium, powrócił ostatnio za sprawą wyroków TSUE i Sądu Najwyższego. Ten wyrok SN kwestionował Nawacki, a do jego komentarza odniósł się dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" Patryk Słowik, zajmujący się przede wszystkim sprawami wymiaru sprawiedliwości.

Pan sędzia zapomina, że wypowiada się o innych sędziach. Gdyby nie znał rzeczników dyscyplinarnych, już by wszczynano wobec niego postępowanie

- zakpił Słowik, wskazując na modne w ostatnim czasie postępowania dyscyplinarne wobec sędziów, którzy otwarcie krytykowali niektóre z decyzji wymiaru sprawiedliwości. Na Twitterze odpowiedział mu na to sędzia Maciej Nawacki, w mało eleganckim tonie:

Pan dziennikarz zapomina, że każdy wyrok może podlegać krytyce, także błędny wyrok Sądu Najwyższego. Może czas wrócić do krojenia arbuzów.

Słowik odpowiada Nawackiemu: Nie miałem protektora, który by mnie wciągał

Patryk Słowik nie pozostał dłużny, stwierdzając, że zupełnie nie wstydzi się tego, że będąc w liceum dorabiał właśnie w ten sposób - krojąc arbuzy. Dodał za to, wytykając Nawackiemu błyskawiczną karierę w wymiarze sprawiedliwości od kiedy do władzy doszło PiS:

Na wszystko sobie zapracowałem. Bardzo ubolewam, ale nie miałem żadnego protektora, który by mnie wciągał do konstytucyjnych organów.

Później Słowik zatweetował jeszcze raz, pisząc, że "za odzywkę się nie gniewa, ale uważa, że pracującymi ludźmi nie należy pogardzać".

Mam jednocześnie w sobie pokłady wiary - ot, taka naiwność - że pan sędzia Nawacki nie uważa ludzi pracujących w sklepach za małe pieniądze za gorszych od siebie, kolegów sędziów czy dziennikarzy

- skwitował dziennikarz "DGP".

Więcej o:
Komentarze (212)
Dziennikarz Patryk Słowik zakpił, prezes sądu i członek KRS Maciej Nawacki ruszył do ataku. "Może czas wrócić do krojenia arbuzów"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 121 razy 113

  Pan Nawacki się rozbrykał. Władza PiS-u przeminie i gdzie pan sędzia znajdzie pracę..Bo nikt go nie zatrudni do krojenia arbuzów, nie ma kwalifikacji moralnych.

 • kuba161048

  Oceniono 99 razy 99

  Cyniczny karierowicz .
  Będę miał wielką satysfakcję jak będzie spadał.

 • b.hemot

  Oceniono 67 razy 67

  Lepiej kroić arbuzy niż być burakiem...

 • obeznany

  Oceniono 67 razy 67

  I tak wyglądają te nowe pisowskie „elyty“ – mierne ale wierne. I gardzące ciężko i UCZCIWIE pracującymi ludźmi.

 • zandramus

  Oceniono 63 razy 63

  Pan sędzia jest zwykłym typowym komunistycznym karierowiczem, który togę sędziowską osiągnął po przez rodzinne znajomości, bo własnego intelektu brakowało.

 • born2roll

  Oceniono 46 razy 46

  Pan prezes niech wróci do chlewa z tą swoją tępą, chłopską gębą. Inteligent z awansu w pierwszym pokoleniu. Oćce to pewnie jeszcze na bosaka krowy paśli, a ten pogardza tymi co arbuzy kroją. Cham pier...

 • 2majtek1

  Oceniono 37 razy 37

  Facjata ciula .

 • ks.pedofil

  Oceniono 35 razy 35

  I wlasnie takich sedziow trzeba sie pozbyc z sadow. Dwulicowych karierowiczow na modle stalinowsklich prokuratorow. Wg wyroku sadu ten pan nie jest ZADNYM sedzia. Jest uzurpatorem i slugusem bez zadnego kregoslupa moralnego. Tylko tacy maja szanse na kariere. To sa elity pis. Same krysztaly.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX