Pawłowicz o ślubowaniu na sędzią TK: "Były media i błysk fleszy". Rzecznik PiS przyznał, że mediów nie było

"Było ważne przemówienie prezydenta nt. wymiaru sprawiedliwości. Były media i błysk fleszy" - tak Krystyna Pawłowicz opisała czwartkowe ślubowanie nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Media nie były jednak zaproszone na ceremonię. Wicerzecznik PiS przyznał, że "nie wie, co kierowało Kancelarią Prezydenta, że taka a nie inna oprawa wydarzenia była sugerowana".

Prezydent Andrzej Duda przyjął w czwartek ślubowanie od nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza oraz Jakuba Steliny. Sejm wybrał nowych sędziów 21 listopada. Zastąpią oni Marka Zubika, Piotra Tuleję oraz Stanisława Rymara, których kadencja upłynęła wczoraj.

Krystyna Pawłowicz sędzią TK. "Były media i błysk fleszy"

Ślubowanie odbyło się w Belwederze. Na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta pojawiła się jedynie krótka notka na ten temat. Natomiast ani w oficjalnych mediach społecznościowych prezydenta, ani na jego stronie nie można zobaczyć zdjęć z uroczystości.

>>> Jak zapamiętamy posłankę Krystynę Pawłowicz?

Zobacz wideo

Tymczasem w czwartek wieczorem, po ślubowaniu, Krystyna Pawłowicz na Twitterze tak opisała to wydarzenie: "Dziś,5 XII po południu, w rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego - więc w Belwederze Prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od wskazanych przez Sejm trzech nowych sędziów TK. Było ważne przemówienie Prezydenta na temat wymiaru sprawiedliwości. Były media i błysk fleszy. A teraz służba Polsce" - napisała.

Informacji o przemówieniu Dudy też próżno szukać na jego stronie internetowej. W komentarzu pod wpisem Pawłowicz sprecyzowała: "Było kilka kamer i robiono zdjęcia - obsługa z Kancelarii i goście. Złośnicy czekali na Krakowskim Przedmieściu, by szydzić. No i pozostawali tam, gdy w tym czasie uroczystości w Belwederze trwały..."

Wicerzecznik PiS: "Nie wiem, co kierowało Kancelarią..."

Co innego wynika z wypowiedzi wicerzecznika PiS Radosława Fogla. Pytany o w Polsat News o tajemniczą aurę ślubowania, odparł:

Nie powiedziałbym, że była tajemnicza. W tajemnicy to tak, jakby ktoś się spotykał z kimś na stacji benzynowej albo pod śmietnikiem lub pod cmentarzem i tam coś ustalał. To siedziba prezydenta, trudno mówić, że jest to okryte mgiełką tajemnicy.

Prowadzący program zauważył, że media tego samego dnia były zaproszone na ceremonię powołania Danuty Dmowskiej-Andrzejuk na ministrę sportu, ale na ślubowania sędziów TK już nie. 

Wojciech Dąbrowski zauważył, że media zostały zaproszone na ceremonię powołania Danuty Dmowskiej-Andrzejuk na ministra sportu, która odbyła się tego samego dnia, co przyjęcie ślubowań od sędziów TK. - Nie wiem, co kierowało Kancelarią Prezydenta, że taka a nie inna oprawa wydarzenia była sugerowana, Nie oszukujmy się, wiemy, że ta sprawa jest asumptem dla opozycji do niesprawiedliwych ataków - przyznał Fogiel.

Więcej o: