Pawłowicz o ślubowaniu na sędzią TK: "Były media i błysk fleszy". Rzecznik PiS przyznał, że mediów nie było

"Było ważne przemówienie prezydenta nt. wymiaru sprawiedliwości. Były media i błysk fleszy" - tak Krystyna Pawłowicz opisała czwartkowe ślubowanie nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Media nie były jednak zaproszone na ceremonię. Wicerzecznik PiS przyznał, że "nie wie, co kierowało Kancelarią Prezydenta, że taka a nie inna oprawa wydarzenia była sugerowana".

Prezydent Andrzej Duda przyjął w czwartek ślubowanie od nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza oraz Jakuba Steliny. Sejm wybrał nowych sędziów 21 listopada. Zastąpią oni Marka Zubika, Piotra Tuleję oraz Stanisława Rymara, których kadencja upłynęła wczoraj.

Krystyna Pawłowicz sędzią TK. "Były media i błysk fleszy"

Ślubowanie odbyło się w Belwederze. Na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta pojawiła się jedynie krótka notka na ten temat. Natomiast ani w oficjalnych mediach społecznościowych prezydenta, ani na jego stronie nie można zobaczyć zdjęć z uroczystości.

>>> Jak zapamiętamy posłankę Krystynę Pawłowicz?

Zobacz wideo

Tymczasem w czwartek wieczorem, po ślubowaniu, Krystyna Pawłowicz na Twitterze tak opisała to wydarzenie: "Dziś,5 XII po południu, w rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego - więc w Belwederze Prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od wskazanych przez Sejm trzech nowych sędziów TK. Było ważne przemówienie Prezydenta na temat wymiaru sprawiedliwości. Były media i błysk fleszy. A teraz służba Polsce" - napisała.

Informacji o przemówieniu Dudy też próżno szukać na jego stronie internetowej. W komentarzu pod wpisem Pawłowicz sprecyzowała: "Było kilka kamer i robiono zdjęcia - obsługa z Kancelarii i goście. Złośnicy czekali na Krakowskim Przedmieściu, by szydzić. No i pozostawali tam, gdy w tym czasie uroczystości w Belwederze trwały..."

Wicerzecznik PiS: "Nie wiem, co kierowało Kancelarią..."

Co innego wynika z wypowiedzi wicerzecznika PiS Radosława Fogla. Pytany o w Polsat News o tajemniczą aurę ślubowania, odparł:

Nie powiedziałbym, że była tajemnicza. W tajemnicy to tak, jakby ktoś się spotykał z kimś na stacji benzynowej albo pod śmietnikiem lub pod cmentarzem i tam coś ustalał. To siedziba prezydenta, trudno mówić, że jest to okryte mgiełką tajemnicy.

Prowadzący program zauważył, że media tego samego dnia były zaproszone na ceremonię powołania Danuty Dmowskiej-Andrzejuk na ministrę sportu, ale na ślubowania sędziów TK już nie. 

Wojciech Dąbrowski zauważył, że media zostały zaproszone na ceremonię powołania Danuty Dmowskiej-Andrzejuk na ministra sportu, która odbyła się tego samego dnia, co przyjęcie ślubowań od sędziów TK. - Nie wiem, co kierowało Kancelarią Prezydenta, że taka a nie inna oprawa wydarzenia była sugerowana, Nie oszukujmy się, wiemy, że ta sprawa jest asumptem dla opozycji do niesprawiedliwych ataków - przyznał Fogiel.

Więcej o:
Komentarze (170)
Krystyna Pawłowicz o ślubowaniu na sędzią Trybunału Konstytucyjnego. "Były media i błysk fleszy"
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 70 razy 68

  Spełnił się bolszewicki ideał sprawiedliwości społecznej: Nawet najbardziej chamska i zdegenerowana przekupa z targowiska może zostać sędziną Trybunału Konsytucyjnego.

 • siekier35

  Oceniono 67 razy 65

  krysiu,po obudzeniu się pościel oglądałaś?
  żaden wstyd dla ciebie przy takich błyskach fleszy obudzić się w zasranym łóżku.

 • jerz1444

  Oceniono 50 razy 50

  Prędzej czy później panią Krystynę P. vel "szmata" przepędzi się z TK i rozliczy za świadome łamanie konstytucji, zamknie razem z Jarosławem K. podżegającym do łamania i pozbawi praw publicznych. I wtedy będzie błysk fleszy.

 • 1moja

  Oceniono 49 razy 47

  "..."Były media i błysk fleszy" ..." i sesja zdjeciowa do katolickiego kalendarza antykoncepcyjnego.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • threemen

  Oceniono 39 razy 39

  Na taką kandydatkę to szkoda prądu na te flesze. A teraz służba PiSowi. Już kiedyś powiedziała, że liczy się interes PiSu, a nie konstytucja.

 • hamsterx

  Oceniono 29 razy 29

  Ten osobnik ze zdjęciami ciumkacz w tak zwanym tk
  to policzek dla przyzwoitych Polaków
  o żonie konfidenta nie wspominam

 • tedfarmer

  Oceniono 25 razy 25

  Pawłowicz,żałosna kreatura,kiepska imitacja kobiety,oraz komuch z krwi i kości Piotrowicz.Do tego niedojda "prezes" Przyłębska,oto szambo jakiego dawno nie było !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX