Prof. Rafał Chwedoruk: Zaczęliśmy głosować ekonomicznie, patrząc, czy nam się opłaca, czy nie

- Wielki kryzys ekonomiczny trochę zmienił w naszej mentalności - mówi w Porannej Rozmowie Gazeta.pl prof. Rafał Chwedoruk. - Zaczęliśmy głosować kieszenią, ekonomicznie - zauważa politolog.

- Wielki kryzys ekonomiczny trochę zmienił w naszej mentalności To głosowanie na PiS przez setki tysięcy ludzi, niemających poglądów konserwatywnych, czy mieszkających na Ziemiach Odzyskanych, gdzie za prawicą nigdy nie przesadnie nie przepadano oznacza, że zaczęliśmy głosować trochę kieszenią, ekonomicznie. Głosuję nie dlatego, że - odwołując się do tradycji historycznej - chodzę albo nie chodzę często do kościoła, tylko z tej przyczyny, czy to mi się opłaca, czy nie. To bardzo ważna zmiana - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl prof. Rafał Chwedoruk.

Więcej o:
Komentarze (15)
Prof. Rafał Chwedoruk: Zaczęliśmy głosować ekonomicznie, patrząc, czy nam się opłaca, czy nie
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 12 razy 8

  Brawo BANAŚ , powołała cię PiS da to niech odwoła cię PiS da .
  Opozycja nie powinna do tego przykładać ręki .

 • tani_dran

  Oceniono 7 razy 5

  "Głosujemy ekonomicznie"??
  Samobójczo nie ekonomicznie.
  W imię darmowego jabola naszego codziennego rujnujemy kraj i przyszlość naszych dzieci.
  Gdzie tu ekonomia ?

 • czochen85

  Oceniono 3 razy 3

  co za brednie... na jakiej podstawie prof. twierdzi, że na PIS głosowali ludzie nie mający poglądów konserwatywnych, skoro 80-90 % polskiego społeczeństwa ma poglądy konserwatywne

 • jael53

  Oceniono 3 razy 3

  Coś w tym jest - mnie się ani trochę nie opłacało i nie opłaca głosowanie na PiS. Tak samo, jak nie opłaca mi się robienie zakupów u paserów. Niezależnie od tego, ta szemrana partia mocno mnie wstręci, podobnie jak paserstwo i sutenerstwo.

 • sokolasty

  Oceniono 6 razy 2

  Pochrzaniło was w tej redakcji? Pół ekranu zajmuje filmik, którego nie chcę oglądać, szeroko pas u dołu zachęca z do poczytania innego materiału - przecież tego nie da się , nie chce się czytać.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 3 razy 1

  Pan Chwedoruk produkuje narracje “ekonomiczna”, ktora ma usprawiedliwic kleske totalnej opozycji, ktora wlasnie wynikala z calkowitego braku pogladow i spojnego programu totalsow z wyjatkiem jednego - odsunac PiS od wladzy.
  To zawoalowana proba rozgrzeszenia Schetyny i uratowania mu stolka jakoby Polacy kierowali sie kieszenia a nie programami (ktorych to jalowa opozycja nie miala poza - pozal sie Boze - tzw. szesciopakiem Schetyny).
  To bzdurne tlumaczenie, panie Chwedoruk.
  Koalicja Obywatelska to oportunistyczny zlepek, ktory niczego nie ma Polakom do zaproponowania oprocz zwierzecej checi przejecia wladzy. I nic sie w tym wzgledzie nie zmieni.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 5 razy 1

  Panie Banaś przeprowadź pan na wstępie kontrole w ministerstwach i spółkach skarbu państwa... bo tam jest prawdziwy burdel o wiele lepszy jak ten u pana.
  Na pierwsza powinna być kontrola w ministerstwie "sprawiedliwości" a następna w Fundacji Narodowej. Oj będzie się działo.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 5 razy 1

  Taaak...niewątpliwie zagłosujemy kieszenią, jak większość firm prywatnych wyniesie się z tego przybytku bolszewiocko-faszystowskiego bajzlu prawnego.
  Żaden myślący kieszenią przedsiębiorca nie będzie ryzykował swoich pieniędzy w państwie mogącym "wykupić" jego firmę "za złotówkę" i nie będzie miał najmniejszych nawet szans wygrać przed pisowskim sądem. Czeka na poważny kryzys, galopująca inflacja, totalne bezrobocie i oczywiście krwawe zamieszki...i rzecz jasna puste kieszenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX