Pawłowicz, Piotrowicz i Stelina złożyli ślubowanie na sędziów TK. Kidawa-Błońska obiecuje ich usunięcie

Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelina złożyli ślubowanie i zostali sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Uroczystość bez fotoreporterów odbyła się w Belwederze.

O tym, że w czwartek odbędzie się ślubowanie nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego poinformował Andrzej Dera, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelina po południu pojawili się w Belwederze, gdzie odbyła się uroczystość bez udziału mediów. 

Na stronie Kancelarii Prezydenta RP pojawiła się krótka informacja dotycząca czwartkowego ślubowania:

Nowo wybrani przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałami z dnia 21 listopada 2019 r. sędziowie Trybunału Konstytucyjnego Pani Krystyna Pawłowicz, Pan Stanisław Piotrowicz i Pan Jakub Stelina, złożyli wobec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ślubowanie.

Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelina zostali wybrani przez Sejm na sędziów TK 21 listopada bieżącego roku. Zastąpili Marka Zubika, Piotra Tuleję i Stanisława Rymara, których kadencje upłynęły 3 grudnia. Zgodnie z obowiązującym prawem wybrani sędziowie muszą złożyć ślubowanie wobec prezydenta w ciągu 30 dni od wyboru.

Małgorzata Kidawa-Błońska: Jako Prezydent doprowadzę do tego, że wszyscy nielegalnie wybrani sędziowie zostaną z TK usunięci

Oburzenie wobec informacji o ślubowaniu nowych sędziów TK wyraziła Małgorzata Kidawa-Błońska. Posłanka napisała na Twitterze, że "prezydent Duda nie miał na tyle odwagi", aby przeciwstawić się kandydatom Prawa i Sprawiedliwości.

Jak widać ważniejszy od przestrzegania Konstytucji jest strach przed prezesem Kaczyńskim. Jako Prezydent doprowadzę do tego, że wszyscy nielegalnie wybrani sędziowie zostaną z TK usunięci

- napisała Kidawa-Błońska.

>>> "Trzeba to anulować, bo my przegramy" - co wydarzyło się w Sejmie? Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (291)
Pawłowicz, Piotrowicz i Stelina złożyli ślubowanie na sędziów TK. Kidawa-Błońska obiecuje ich usunięcie
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 77 razy 67

  To teraz mam nadzieje ze cześć myślących którzy głosowali na tego pana oddadzą głos na konkurencje . Ludzie nie wybrali piotrowicza do sejmu bo mieli dość buraka , pewnie krychy tez by nie wybrali . A tu proszę jaki awans dla idio.... ów . Brawo brawo brawo.
  Ślubowanie w ramach konspiracji, żeby "obrońca konstytucji" spod żyrandola nie był kojarzony z tymi dwoma "wspaniałymi" postaciami. Mam nadzieję, że konspirator będzie się po majowych wyborach w podobnych okolicznościach pakował.

 • ardi78

  Oceniono 64 razy 54

  Bez mediów, bez błysku fleszy dupa wołowa nominuje szuje i komuchów do Trybunału Konstytucyjnego. Dobitnie to świadczy, że dupa z belwederu jest mięczakiem a nie głową państwa. Hańba!

 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 48

  Czyżby się wstydzili, że nie było mediów? Dawaj Duda, pokaż jak misia ze Staśkiem robisz.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 52 razy 46

  Nocna zmiana.

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 52 razy 44

  Adrian szybko zapomniał jak szczekał, że czas wywalić komunistycznych sędziów. Wystarczył jeden telefon z Nowogrodzkiej, a Duduś staje na baczność i radośnie merda ogonkiem.

 • darek655

  Oceniono 48 razy 40

  Prezydent Duda namaścił na sędziego TK byłego członka PZPR, prokuratora w stanie Wojennym,odznaczonego za zasługi dla PZPR Brązowym Krzyżem Zasługi.

 • hen-live

  Oceniono 45 razy 39

  Duda wiedział doskonale że to wstyd,obciach i kompromitacja dlatego zaprzysiężenie tajne,bez kamer,mediów. Ale to już z nim pozostanie do końca.Wstyd.

 • def11

  Oceniono 42 razy 36

  Szkoda, że bez kamer , usłyszelibyśmy jak Duda z Piotrowiczem wołają : precz z komuną !!

 • tinley

  Oceniono 37 razy 31

  Andżej - "Człowiek z Budyniu". BOi się tego kurdupla jak uczniak wuefisty ze skakanką. Miej ty honor człowieku i odejdź. Duże dziecko na fotelu Prezydenta. Przyjmie Piotrowicza, Banasia, Pawłowicz. Jak mu kurdupel kże to i kuca szetlandzkiego ministrem zrobi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX