Największa próba przemytu kokainy od 30 lat. Morawiecki: Uratowaliśmy od łez i śmierci wielu Polaków

- Udaremniliśmy największy przemyt co najmniej ostatnich 30 lat (...) Uratowaliśmy od łez, tragedii, złamanych życiorysów i śmierci nie tylko wielu Polaków, ale również wielu Europejczyków - powiedział Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej dotyczącej udaremnionego przemytu narkotyków przez CBŚP i KAS. Premier podkreślił, że "możemy spać spokojnie, ponieważ państwo jest silne".

W czwartek odbyła się konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego, gen. Piotra Walczaka oraz gen. Jarosława Szymczyka, podczas której premier odniósł się do akcji udaremnienia przemytu narkotyków przez polskie służby.

Udaremniliśmy największy przemyt co najmniej ostatnich 30 lat (...) Uratowaliśmy od łez, tragedii, od złamanych życiorysów i od śmierci nie tylko wielu Polaków, ale również wielu Europejczyków, ponieważ przemyt dotyczył około 2 mld zł wartości, a w tonach to około 2 ton kokainy, narkotyków, które były w specjalny sposób, poprzez specjalne mechanizmy przemytnicze, przemycane z Kolumbii.

- powiedział Morawiecki. Poinformował również, że akcję przeprowadziły Krajowa Administracja Skarbowa oraz Centralne Biuro Śledcze Policji.

Premier podkreślił, że to była sprawna akacja przygotowawcza, która skutecznie zapobiegła próbie przemytu "na skalę europejską". Powiedział, że grupa przestępcza składała się z czterech Kolumbijczyków, co najmniej dwóch Polaków i Irańczyka.

>>> KAS i CBŚP udaremniły przemytu narkotyków. Zobacz wideo:

Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki: Możemy spać spokojnie, ponieważ państwo jest silne

Premier Morawiecki podziękował funkcjonariuszom CBŚP oraz pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej i Ministerstwa Finansów, którzy, jak podkreślił działali w sposób profesjonalny i "wyjątkowo sprawny".

Państwo powinno być zawsze o krok przed przestępcami. W tym przypadku wykorzystaliśmy również najnowszą technologię, żeby ten największy przemyt w historii III Rzeczpospolitej ujawnić i uniemożliwić

- powiedział Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że "możemy spać spokojnie, ponieważ państwo jest silne i sprawne wobec przestępców, a wyrozumiałe wobec słabszych". Stwierdził, że to "ogromny powód do dumy".

Konferencja zakończyła po wygłoszeniu oświadczeń. Dziennikarze nie mieli szansy zapytać premiera o Mariana Banasia, prezesa Najwyższej Izby Kontroli, który wbrew naciskom rządzącego Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza złożyć dymisji.

Więcej o:
Komentarze (246)
Największa próba przemytu kokainy od 30 lat. Morawiecki: Uratowaliśmy od łez i śmierci wielu Polaków
Zaloguj się
 • metaxo

  Oceniono 58 razy 58

  "Mateusz Morawiecki: Możemy spać spokojnie, ponieważ państwo jest silne" - Uśmiałem się do łez.

 • bellum-omnium-contra-omnes

  Oceniono 53 razy 47

  zMorawiecki jest wszędzie - na wojskowym poligonie, w akcji antynarkotykowców, przy autoradarach, u klimaterrorystów i ekologistów, w warszawskiej psiarni... powoli będzie się wyłaniać z lodówek i spod łóżek.
  A jak przyjdzie do wyboru szefa NIK, to tej posranej łąjzy nie ma!

 • 2jack

  Oceniono 42 razy 42

  To nie "wyście " uratowali tylko policja.
  Widzę to bardzo często u różnych ludzi:
  im mniejsze umiejętności / wiedza , tym większe osiągnięcia sobie przypisują

 • jazbieszczad

  Oceniono 40 razy 36

  No dobra.
  O kokainie już nam premier mówił.
  Niech teraz coś ciekawego powie o innych działkach. Albo chociaż o jednej.
  Tej pod Wrocławiem.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 41 razy 35

  To był jeden wykryty przerzut na x niewykrytych, a do reszty bredni wypowiedzianych przez MM nie odnoszę się, bo ich od dawna nie czytam.

 • freakoman

  Oceniono 26 razy 26

  Bełkot Pinokia zaczyna mnie fqrwiać. Zajmij się chłopie robotą! Aaaa no tak, zapomniałem, że tatuś styropianowymi kanałami załatwił Ci pod stołem robotę, więc o pracy masz blade pojęcie. O wszystkim masz blade pojęcie. Każda Twoja "wypowiedź" jest tego dowodem.

 • puuchatek

  Oceniono 28 razy 26

  " Udaremniliśmy (...) Uratowaliśmy…"

  MY, panie premierze? Serio?…

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX