Joe Biden uderza w Donalda Trumpa spotem. Wykorzystał nagranie z Andrzejem Dudą i jego małżonką

Joe Biden atakuje w spocie Donalda Trumpa. Wytyka mu "wyśmiewanie" przez światowych przywódców i popadanie w izolację. Wideo zilustrowano m.in. fragmentem nagrania z wizyty prezydenta USA w Polsce. Spot sugeruje, że w trakcie spotkania Agata Duda nie podała ręki Trumpowi.

Spot Joe Bidena trwa minutę. To zmontowane fragmenty nagrań ze spotkań Donalda Trumpa z przywódcami różnych państw. Pojawiają się m.in. Justin Trudeau, Boris Johnson czy Emmanuel Macron. Narrację do ujęć stanowią kwestie brzmiące, jakby wypowiadali je prezenterzy wiadomości lub dziennikarze.

"Światowi przywódcy uchwyceni przez kamerę śmieją się z prezydenta Trumpa" - słyszymy na początku. "Kilku przywódców drwi z prezydenta Trumpa", "śmieją się z niego", "światowi przywódcy wyśmiewają go przez to, że jest niestabilny" - słyszymy później.

Para prezydencka w spocie Joe Bidena

 

W pewnym momencie, na kilka sekund w kadrze w towarzystwie Donalda Trumpa i Melanii Trump pojawia się polska para prezydencka. Donald Trump wyciąga dłoń do Agaty Dudy, ta jednak zdaje się jej nie zauważać i podaje rękę jego żonie. Scena ma korespondować z tym, co słyszymy w tle: "Sojusznicy są zaniepokojeni. Mówią, że staje się coraz bardziej odizolowany".

>>> Wszystkie żarty i żarciki prezydenta Andrzeja Dudy:

Zobacz wideo

W spocie widzimy pożegnanie Donalda Trumpa, który wizytował w Polsce w lipcu 2017 r. Scena rozegrała się na placu Krasiński w Warszawie. Zresztą rzekome "niepodanie" przez Agatę Dudę dłoni Trumpowi nie umknęło polskim mediom. W rzeczywistości jednak wszyscy wtedy uścisnęli sobie ręce. Widać to na poniższym filmie:

 

"Wbrew zaskakującym doniesieniom moja żona uścisnęła rękę pani i pana Trump po świetnej wizycie. Walczmy z fake newsami" - komentował wtedy medialne doniesienia Andrzej Duda.

Więcej o: