Jan Kanthak w Gazeta.pl: PiS nie rozgrywa sprawy Mariana Banasia politycznie. Piekarska: "Błagam!"

W Porannej Rozmowie Gazeta.pl Jan Kanthak z PiS przekonywał, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego w żaden sposób "nie rozgrywa sprawy Mariana Banasia politycznie". - Błagam. Ja nie wierzę, że pan wierzy w to, co pan mówi - ripostowała Katarzyna Piekarska z KO.

Gośćmi Porannej Rozmowy Gazeta.pl byli Jan Kanthak z Prawa i Sprawiedliwości i Katarzyna Piekarska w Inicjatywy Polskiej (zasiada w Sejmie w klubie KO). Jednym z poruszonych tematów była sprawa prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Mariana Banasia, który nie chce się podać do dymisji mimo nacisków ze strony PiS. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego rozważa zmianę Konstytucji, by odsunąć go od władzy przed upływem sześcioletniej kadencji.

Jan Kanthak PiS przekonywał, że "jest kilka planów w kwestii Mariana Banasia", a zmiana Konstytucji byłaby najłatwiejszym z nich. - Nie ma potrzeby zmieniać konstytucji pod jednego człowieka - ripostowała Piekarska. Kanthak stwierdził też, że "jeśli Marian Banaś został wciągnięty w jakąś grę polityczną, to tylko ze strony opozycji". - Przecież Prawo i Sprawiedliwość nie rozgrywa tego politycznie - mówił, dodając, że "jest wszczęte śledztwo przez prokuraturę, tu nie ma mowy o polityce". - Błagam... - odpowiedziała Piekarska. - Jest pan inteligentnym młodym człowiekiem, ale ja zwyczajnie nie wierzę, że pan wierzy w to, co pan w tej chwili mówi po prostu - skwitowała.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie