Sprawa Mariana Banasia. Jacek Żalek broni szefa NIK. Mówi o "gangach" manipulujących informacjami

Jacek Żalek wziął w obronę Mariana Banasia. Sytuację z szefem NIK porównał do tej przy obalaniu rządu Jana Olszewskiego. Stwierdził ponadto, że "są gangi, które mają instrumenty do tego, żeby manipulować informacjami".

Sprawę Mariana Banasia Jacek Żalek komentował w Polsat News. Poseł porozumienia stwierdził, że ma "ambiwalentne" odczucia wobec ostatniego oświadczenia szefa NIK. - Z jednej strony czuję się trochę jak przy obalaniu rządu Jana Olszewskiego, bo jeśli poważnie potraktujemy to, co powiedział szef NIK, i jeśli są podstawy do tego, żeby traktować to poważnie, to jestem pełen obaw - powiedział Żalek. - Jestem pełen obaw, czy to nie te same siły, które były wtedy zaangażowane w obalanie rządu, teraz nie próbują destabilizować sytuacji w Polsce - dodał.

>>> "Moja osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej". Zobacz całe oświadczenie Mariana Banasia:

Zobacz wideo

Jacek Żalek o sprawie Mariana Banasia

Stwierdził, że być może postępowanie dotyczące Banasia ma tylko wyglądać na "potknięcie korupcyjne". Żalek podkreślał działania obecnego szefa NIK jako prezesa Krajowej Administracji Skarbowej, który "przecinał układy, dotyczące miliardowych nadużyć. - To mu się udało. Był tak silny, tak niezłomny, żeby to odzyskać. Mamy człowieka, który dał Polsce, Polakom miliony, które mogliśmy transferować do programów socjalnych. Nagle ten człowiek obrzucony jest błotem - stwierdził.

Podkreślił, że w "PiS nie ma gangów, natomiast są gangi, które mają instrumenty do tego, żeby manipulować informacjami".

Michał Wójcik: Powinien podać się do dymisji

Do oświadczenia Banasia w "Kropce nad i" w TVN24 odniósł się też wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. - Nie siedzę w jego głowie, (nie wiem - red.) dlaczego to zrobił, natomiast uważam, że powinien podać się do dymisji, bo to jest destrukcyjne nie tylko dla państwa, to jest destrukcyjne także dla niego, przede wszystkim może dla niego - powiedział.

Co warto wiedzieć o aferze Mariana Banasia:

Więcej o:
Komentarze (227)
Sprawa Mariana Banasia. Jacek Żalek broni szefa NIK. Mówi o "gangach" manipulujących informacjami
Zaloguj się
 • owca888

  Oceniono 62 razy 58

  Jak można tak odwracać kota ogonem? To się w głowie nie mieści.
  Pissowskie SZAMBO.

 • emigrant_1984

  Oceniono 60 razy 56

  Jakies gangi manipulowaly genami Zalka i sa tego wodoczne rezultaty.

 • arreis65

  Oceniono 55 razy 53

  ministrem MSWiA jest kryminalista, prezesem NIK jest oszust podatkowy czerpiący korzyści z burdelu, premierem jest powszechnie znany kłamca, prezydentem jest dureń łamiący Konstytucję, kuchara jest prezesem TK, kolejny oszust podatkowy, dodatkowo skazany za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych jest ministrem - dobra zmiana się rozkręca !!!

 • lkolesio

  Oceniono 44 razy 42

  Ja pier..... ten kretyn znowu się ujawnił .Hańba Podlasia.

 • mdro

  Oceniono 36 razy 34

  "są gangi, które mają instrumenty do tego, żeby manipulować informacjami"

  Święta prawda. Np. pisowska ośmiornica.

 • pan.szklanka

  Oceniono 36 razy 32

  Często jest tak, że panie prostytutki szukają miłości, a gangsterzy lgną i tego drugiego człowieka wciągają.
  To jakoś tak było.

 • stachkaz1947

  Oceniono 29 razy 27

  Żalek - no to jest autorytet, tak jak:
  KALETA, Kanhak, HORAŁA, Jaki , GIŻYŃSKI ,Wasserman ,Suski, Sasin, Guzikiewicz,Przyłębska, ,Witek,Czarnecki,Matecki, 3 BEATY , 2 Gosiewskie no i ich mówiący odbytem guru TERLECKI czapki z głów Panowie.
  Czapki z głów. To POLSKA ELYTA władzy - ONI nam zgotowali to PIEKŁO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX