"Konspirowana" wizyta Morawieckiego w TK? Sędzia pyta Przyłębską o "ośmieszanie" Trybunału

Sędzia Jarosław Wyrembak wystosował do Julii Przyłębskiej pismo, w którym pyta m.in. o nieformalną wizytę Mateusza Morawieckiego w Trybunale Konstytucyjnym i o namawianie do spotkania z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes TK miała "wykorzystywać" pracowników swojego gabinetu do "konspiorwania" wizyty premiera.

We wtorek opisywaliśmy na Gazeta.pl posiedzenie senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, na które przewodniczący senator Aleksander Pociej zaprosił prezes Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską i sędziego Jarosława Wyrembaka. Pociej uzasadniał to zaproszenie "doniesieniami o kłopotach i sporach w TK". Wyrembak wcześniej wysłał list do sędziów Trybunału, w którym stwierdził, że w sądzie dzieją się rzeczy "niedopuszczalne". Sędziowie nie przyszli na obrady.

Teraz TVN24 opublikowała list, który Wyrembak wysłał do Pocieja. Sędzia wyjaśnia, że nie stawił się na posiedzenie, bo "na obecnym etapie badania sprawy" chce, aby zarzuty dotyczące Przyłębskiej były "zamykane w oficjalnych dokumentach, składanych najpierw na ręce Pani Prezes".

Nieoficjalne spotkanie z Morawieckim w TK?

W dalszej części pisma skierowanego do przewodniczącego komisji Wyrembak przedstawia zapis swojego stanowiska z "części jawnej posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Trybunału Konstytucyjnego w dniu 26 listopada 2019 br." W stanowisku sędzia zadaje Julii Przyłębskiej szereg pytań. "Czy nie znajduje Pani Prezes nic niestosownego - nic ośmieszającego i kompromitującego Trybunał - w bardzo aktywnym wykorzystywaniu Pracowników gabinetu Pani Prezes do konspirowania nieformalnej wizyty Prezesa Rady Ministrów w Trybunale zwłaszcza przed Wiceprezesem Trybunału?" - brzmi jedno z nich, przytoczone przez TVN24.

>>> Joanna Mucha: Propozycje kandydatów PiS do TK miały przykryć Banasia

Zobacz wideo

Dalej Wyrembak pyta, czy Przyłębska nie "znajduje nic niestosownego" w namawianiu go do "udziału w spotkaniu z panem Jarosławem Kaczyńskim i składania donosów na wiceprezesa Trybunału". Według sędziego Przyłębska miała namawiać sędziów TK do podpisywania listów poparcia dla niej i "dyskredytowania wszelkich zarzutów podnoszonych wobec praktyk prezes".

Więcej o:
Komentarze (200)
"Konspirowana" wizyta Morawieckiego w TK? Sędzia pyta Przyłębską o "ośmieszanie" Trybunału
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 112 razy 108

  PiS dzielska mafia. Mająca bardzo wiele do ukrycia banda krętaczy, dorobkiewiczów, kłamców, sutenerów itp.

 • natenczas_wojski

  Oceniono 98 razy 96

  Straszniej i śmieszniej już nie może być:
  Przyłębska, Banaś, sędziowie-hejterzy w Ministerstwie Ziobry, złodzieje VAT w Ministerstwie Finansów, Chrzanowski, oszust smoleński...
  A mały homofob, socjopata - mizantrop szczerzy pustą japę zza szyby pancernego auta.
  Mafia z definicji.

 • arreis65

  Oceniono 76 razy 72

  ministrem SWiA i koordynatorem służb specjalnych jest kryminalista, prezesem NIK jest oszust podatkowy czerpiący korzyści finansowe z burdelu, premierem jest powszechnie znany kłamca, prezydentem jest dureń łamiący Konstytucję a kuchara jest prezesem TK - dobra zmiana !!!!

 • 5rrrr

  Oceniono 71 razy 69

  Tak to jest kiedy z pralni na przedmieściach awansuje się na dyektora szkoły.

 • claudiusz

  Oceniono 67 razy 65

  degrengolada panstwa....zadna wazna instytucja w Polsce jak:Sejm,Rzad,TK,CBA,ABW,Prezydent,Publiczna TV,Prokuratura itd. nie dziala prawidlowo...malo tego,lamana jest Konstytucja i Prawo....nastaly czasy stalinowskie ,wszystko zalezy od jednego czlowieka......

 • siekier35

  Oceniono 51 razy 49

  kiedyś by była dojarką-rekordzistką w pgr...
  dziś jest prezesem tk...
  takie czasy

 • sir.fred

  Oceniono 50 razy 46

  Czego się spodziewać po żonie TW, byłej działaczce PRL-owskiej młodzieżówki?

 • chi-neng

  Oceniono 47 razy 43

  "Prezes TK miała "wykorzystywać" pracowników swojego gabinetu do "konspiorwania" wizyty premiera."
  -----
  BIS spod innego artykułu, ale BARDZO NA TEMAT:

  „Szef NIK bez dostępu do tajnych informacji. Może tylko "admini-strować"
  -----
  Teraz, to nie odgrywa dla niego żadnej roli.
  On się ‘ZABEZPIECZYŁ HAKAMI’ NA JK I JEGO CAŁĄ SEKTO-MAFIĘ. A czynił to od pierwszy chwil, gdy JK I JEGO SEKTO-MAFIA USADZILI GO NA STOŁKU PREZESA NIK.
  A uczynili to z celem działania na ich korzyść i na ich zlecenia. Z myślą o byłych władzach i opozycji.
  STOŁKA, z którego teraz, dobrowolnie nigdy NIE zejdzie.
  Dlatego to, z momentem gdy się dobrali do niego, jego syna, miał kuraż pokazać JK i jego sekto-mafii, gest Kozakiewicza.

  Wkroczyliśmy obecnie w bardzo interesującą fazę tzw rządów
  Kaczej Farmy’.

  A raczej fazy ich orgii dewastacji:
  • praworządności
  • stabilności Polski jej ekonomii
  • pozycji w EU i w świecie
  • Konstytucji, TK, Trójwładzy, Sądownictwa
  • wolnych mediów,

  W międzyczasie ‘płodzenia’:
  • masowej produkcji zdrajców Ojczyzny
  • ogrodników wykorzystujących ukraińskie trafficking nastolatki (Kuchciński z prywatnym rządowymi lotami) , złodziei butów/rozbójników (Jojo), gangsterów PG-sprawiedliwych typu Zbychu, sutenerów, hallików, alfonsów na stołkach, komuno-bolszewików, typu Piotrowicz i inni, nazioli, ‘szczekaczek’ typu panna Krysi i Przyłębska, marszałkowskich, rządowych i innych, etc…etc…
  • trolli
  • stalkerów
  • hackerów
  • korupcji
  • nepotyzmu

 • minio30

  Oceniono 38 razy 36

  Robi mi się niedobrze kiedy widzę co PiS robi, jak kłamie , jak kręci. Wszyscy którzy nie są cicho lub nie myślą tego co każe władza stają się wrogiem, ale nie tylko wrogiem PiS ale wrogiem Polski. Sposób działania tej partii sprowadza się do znanego cytatu" kto nie z nami, tej jest przeciwko nam" .Nasz kraj stał się państwem afer, pogardy dla prawa , pogardy dla inności. Co chwila PiS wynajduje nowego"wroga" i napuszcza jednych na drugich, wtóruje im w ty i Kościół i telewizja, która jak, za komuny, stała się tubą propagandową jednej partii i za cel postawiła sobie ogłupianie społeczeństwa. Denerwuje mnie , że moje dzieci mają dwie religie tygodniowo i tylko jedną lekcję informatyki, bo nikt na rozmowie o pracę za parę lat nie będzie ich pytał czy znają Ojcze nasz ale czy umieją obsługiwać biegle komputer. Zastanawiam się, co Pisowscy dygnitarze widzą w lustrze rano, jak mogą zyć z tymi wszystkimi kłamstwami, które z siebie wypluwają: mieszkanie plus, wspaniała służba zdrowia i edukacja,miliony drzew, rewelacyjna reforma sądownicza, miły człowiek z Białorusi, uczciwy i sympatyczny Piotrowicz, kulturalna Pawłowicz, kryształowy Banaś, sprawiedliwy Glapiński, który nagradza uczciwie za pracę...itd itp. Ale nie wiem co mogę zrobić, mogę tylko rozmawiać z rodziną, pokazywać całą tą obłudę. Mogę tu na forum napisać to co myślę ale co z tego. Przychodzą kolejne wybory jedne po drugich i PiS i ciągle tylko ten PiS. I tu nie chodzi o to, że tą partię popiera tylko ciemny lud, a raczej, że część społeczeństwa ma głęboko w d...pie, co się z ich krajem dzieje,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX