Szymon Hołownia organizuje spotkanie z dziennikarzami. To wtedy ogłosi start kampanii prezydenckiej

Szymon Hołownia, według nieoficjalnych ustaleń, ma w najbliższą niedzielę ogłosić start swojej kampanii wyborczej. Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że były już prezenter TVN-u będzie startował w wyborach prezydenckich. Jeden ze współpracowników dziennikarza w rozmowie z Gazeta.pl potwierdził, że Hołownia ma już napisany program.

Szymon Hołownia na niedzielę zaplanował spotkanie z dziennikarzami w Gdańsku. Założył na Facebooku wydarzenie "Dlaczego i po co". Onet nieoficjalnie ustalił, że będzie ono startem kampanii prezydenckiej dziennikarza. Spotkanie ma się odbyć 8 grudnia o godz. 16.30 w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

>>>To już pewne. Szymon Hołownia będzie kandydował na prezydenta. "Może sporo namieszać"<<<

Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich

Łukasz Kijek, redaktor naczelny Next Gazeta.pl rozmawiał w ubiegłym tygodniu z bliskim współpracownikiem Szymona Hołowni. Jego rozmówca potwierdził, że doniesienia o starcie dziennikarza w wyborach są jak najbardziej prawdziwe. Dodał też, że przygotowania trwają już cztery miesiące. - To już pewne, oficjalna decyzja zostanie ogłoszona niedługo, najprawdopodobniej w ciągu dwóch, trzech tygodni - zdradził.

Szymon HołowniaSzymon Hołownia Dlaczego i po co? / Facebook

Dziennikarz miał wydać już sporą część swoich oszczędności na sondaże wyborcze - ich wynik utwierdził go w przekonaniu, że ma duże szanse w walce o urząd prezydenta RP. Wszystko wskazuje na to, że właśnie dlatego Hołownia w ostatnim czasie zakończył swoją współpracę z talent show TVN-u. Na swoim profilu na Facebooku sam napisał:

Dziękuję wszystkim, którzy tak żywo interesują się tym, czy wezmę udział w nadchodzącej kampanii mającej wyłonić spośród nas następnego Prezydenta RP. Sprawa jest bardzo poważna. Odpowiedzialne podejście do niej wymaga wielu badań, rozmów, namysłu, naprawdę ciężkiej pracy. Wiem i widzę, że wielu kolegów i koleżanek z mediów nie wytrzymuje już ciśnienia, ale proszę o odrobinę cierpliwości.

Jak dowiedziała się Gazeta.pl, Szymon Hołownia już od kilku miesięcy pracował nad własnym programem. Stworzył w tym celu własny sztab i do współpracy zaprosił kilku zaufanych ekspertów z różnych dziedzin. Z naszych ustaleń wynika, że jednym z ważnych punktów programu mają być sprawy związane ze środowiskiem i walka ze zmianami klimatu. Łukasz Kijek pisał: "Szymon Hołownia chce się pozycjonować jako kandydat spoza dwóch zwalczających się dziś obozów politycznych. To może być zarówno atut, jak i poważna przeszkoda w wyścigu prezydenckim".

>>>Szymon Hołownia myśli o starcie w wyborach. "Nie kupuję deklaracji, że się nie da"<<<

Więcej o: