Generał Mirosław Różański będzie kandydował na prezydenta? Nieoficjalnie: Jest namawiany

Generał Mirosław Różański rozważa kandydowanie w wyborach prezydenckich. Miałby wystartować z list Bezpartyjnych Samorządowców.

Generał Mirosław Różański rozważa wystartowanie w nadchodzących wyborach prezydenckich - podaje Radio Wrocław. Z ustaleń rozgłośni wynika, że namawia go do tego prezydent Lubina, Robert Raczyński, który jest także liderem Bezpartyjnych Samorządowców. Obaj mają się znać jeszcze z czasów szkolnych. Bezpartyjni nie ogłosili dotąd swojego kandydata.

Różański wystartuje na prezydenta? "Obserwuje, co się dzieje"

Sam generał Różański nie odniósł się oficjalnie do tych informacji. W rozmowie z Radiem Wrocław przyznał, że "obserwuje to, co dzieje się na scenie politycznej", ale na razie nie chce się publicznie wypowiadać w tej sprawie. 

Różański był Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych w latach 2015-2016. Gdy odszedł do rezerwy, spekulowano, że był to wyraz sprzeciwu wobec polityki Antoniego Macierewicza i zaprowadzanych przez niego zmian w wojsku i MON.On sam mówił, że "musiał odejść, bo nie mógł i nie chciał firmować tego, co się działo z polską armią i w polskiej armii". Wielokrotnie krytykował Antoniego Macierewicza i zarzucał mu niekompetencję.- Osoba o tak ogromnej fantazji zajmowała stanowisko ministra obrony narodowej, a dzisiaj musimy się za ten czas wstydzić, za skandale, które wywołał on i ludzie z jego otoczenia - mówił o byłym byłym szefie MON w wywiadzie udzielonym w kwietniu tego roku.

Wybory prezydenckie. Kto wystartuje?

Wybory prezydenckie odbędą się w maju 2020 roku. Pełna lista kandydatów, którzy zmierzą się z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą nie jest jeszcze znana. Na razie wiadomo, że kandydatem PSL będzie Władysław Kosiniak-Kamysz. Z list PO wystartuje - w zależności od wyników prawyborów w partii - Małgorzata Kidawa-Błońska lub Jacek Jaśkowiak. Konfederacja ma wybrać swojego kandydata w prawyborach. Lewicę będzie reprezentować kobieta -  jej nazwisko ma zostać ogłoszone 14 grudnia. Najprawdopodobniej do wyścigu o fotel prezydenta stanie także Szymon Hołownia. W środę pojawiły się również plotki, że Inicjatywa Polska, tworząca koalicję z PO, ma zamiar wystawić swoją kandydatkę - Barbarę Nowacką.

Hołownia prezydentem? Zgorzelski komentuje. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: